Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Brak mocy, straszne dymienie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Z 011 BS widać, że kierownice stoją nie tknięte.

Poza tym to co się dzieje z tymi obrotami to jakiś absurd - nie powinno tak być.

Mocno obawiałbym się czy to dziura w dolocie - silnik ewidentnie się dławi - dziwi mnie trochę te ciśnienie zadane na jałowym, ale może nie mam dostatecznej wiedzy.

Opublikowano

w sumie wierzyc mi sie nie chce ze nie ma zadnego bledu[br]Dopisany: 02 Październik 2008, 08:32_________________________________________________a silnik reaguje na zmiane polozenia pedalu gazu?

Opublikowano
  • Autor

a silnik reaguje na zmiane polozenia pedalu gazu?

nie reaguje na położenie gazu,

przyczyna zlokalizowana,

wieczokiem zamieszczę zdjęcia. Jest to zaworek, który znajduje się nad obudową filtra powietrza..

Opublikowano

przyczyna zlokalizowana,

No i super. Dawaj, dawaj :decayed:[br]Dopisany: 02 Październik 2008, 11:44_________________________________________________

Mocno obawiałbym się czy to dziura w dolocie - silnik ewidentnie się dławi - dziwi mnie trochę te ciśnienie zadane na jałowym, ale może nie mam dostatecznej wiedzy.

Lukaszr, masz racje :mysli:. Ja mysle ze objawy zaleza od miejsca wystapienia niedomagania. Pewne czujniki sa blizej ssacego, inne dalej, wiec odczyty z czujników(bledne i prawidlowe) i dostosowane parametry z ECU moga powodowac rozne specyficzne objawy pracy silnika.

Opublikowano

Jest to zaworek, który znajduje się nad obudową filtra powietrza..

Nie kojarzę nic takiego :mysli:

Opublikowano

a nie czasem przepływka :gwizdanie:?

Opublikowano

a nie czasem przepływka :gwizdanie:?

Poczekamy chyba na więcej informacji od MichałaPe :wink4:

Opublikowano

a nie czasem przepływka :gwizdanie:?

Pisal wczesniej ze podmienial od "zdrowego" AVF'a.

Opublikowano

a nie czasem przepływka :gwizdanie:?

Pisal wczesniej ze podmienial od "zdrowego" AVF'a.

owszem ale nie kojarzę innego "zaworka" nad filtrem powietrza...

póki co to wróżymy z fusów... może jakieś foto :wink4:?

Opublikowano

witam

ja stawiam na nieszczelnosc IC

Opublikowano
  • Autor

oto sprawca całego zamieszania:

12345f5f399cbdbdm.jpg

Opublikowano

a gdzie nad fltrem?????????? powietrza sie niby znajduje? :mysli:

Opublikowano
  • Autor

a gdzie nad fltrem?????????? powietrza sie niby znajduje? :mysli:

przepraszam, za małą nieścisłość... nad filtrem powietrza w passacie z 2004, ale również z silnikiem AVF.
Opublikowano

a gdzie nad fltrem?????????? powietrza sie niby znajduje? :mysli:

Ja też mam taki zaworek, znajduje się on na obudowie górnej filtra powietrza, kiedyś miałem podobny problem odłączył się od niego jeden wężyk i auto nie chciało jechać do 2000tys/obr, w wolnej chwili zapodam fote.

Opublikowano

mozecie wrzucic foto?

Opublikowano

Moecie podać jakieś numery tego urządzenia?

Opublikowano
  • Autor

proszę zdjęcie z numerami:

fd786081076ce5aem.jpg

Opublikowano

fotke umiejscowienia w silniku :decayed:[br]Dopisany: 05 Październik 2008, 12:21_________________________________________________to zawor sterujacy klapa gaszaca,[br]Dopisany: 05 Październik 2008, 12:25_________________________________________________pozycja nr 13 powinien byc w innym miejscu. http://www.a4-klub.pl/smf/ajm_awx_avf_avb_lokalizacja_czujnikow_oraz_elementow_wykonawczych-t45015.0.html

usterka dosyc ciekawa, zawor musial uszkodzic sie mechanicznie. (stad brak bledu) gdy wylaczamy silnik, ECU przelacza zawor a ten przelacza podcisnienie powodujac przestawienie klapy gaszacej w EGR w pozycje zamknieta ( zamyka dolot) i silnik zatrzymuje sie natychmiast bez tendencji do poszarpywania. po kilku sekundach zawor sie wylacza i przy kolejny uruchomieniu silnika klapa jest wpozycji otwarte.

u ciebie zawor sie zacial w pozycji otwarty, przez co zaraz po starcie silnika, gdy w ukladzie pojawialo sie podcisnienie powodowal zamkniecie klapy gaszacej i dlawienie silnika. generalnie tak jakby do dolotu wpadl np wrobel.

Opublikowano

Marcin, piszesz o zaworze nr 1J0 906 283 C (stary 1K0 906 283 A) ?

Opublikowano

Marcin, piszesz o zaworze nr 1J0 906 283 C (stary 1K0 906 283 A) ?

tak,

mnie na poczatku wlasnie to wygladalo na zatkany wlot powietrza, dlatego pisalem

i czy przypadkiem niejest zapchany filtr powietrza jakas wrona albo kotem.

ale nie przypuszczalem ze zaworek moze sie zawiesic w pozycji otwarty - czyli wysterowany. jego awaria elektryczna i przez to brak sterowania jak najbardziej ale zeby sie zawiesil tak perfidnie i zatkal bezczelnie dolot klapa gaszaca. :shocked:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.