Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem przy skręcaniu . Stuki i lekkie ściąganie auta


alberto1233

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem . kupiłem auto jakies 4 miesiace temu . jest to audi a4 b6 . podczas skrecania 1 obrót kierownicy lub wiecej ( prawie do oporu) z przedniej czesci auta wydobywaja sie odgłosy stukania , przeskakiwania itp . Z poczatku stawiałem na przegub. lecz oprócz przeskakiwania przód auta lekko telepie . nie jest to jakies szarpanie itp lecz takie nieprzyjemne kołysanie przodem auta . aby zwizualizowac problem podczas skrętu i ruszania auto skreca np w prawo oraz minimalnie sciaga w przód ( jakby tylnie koła pchały auto . )

całosc sie powtarza czyli sciaga auto w przód i w bok przód i w bok. w dodatku słychac jakby opony niewłasciwie tarły o nawierzchnie . nie wiem jak to dokładnie opisać . brakuje mi fachowego słownictwa ale chyba w miarć dobrze to opisałem . czekam na porady w tym temacie Pozdrawiam Albert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnostyka zawieszenia powinna coś wykazać. Może któryś wahacz lub łącznik. Przeguby też do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na diagnostyce . I diagnsta pow ze jest lekki luz na gumie wahacza ale dodal ze jest tak mały ze można jeździć. Co wy na to. Jeździć czy wymieniać ?

Czy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wymienić zanim poleci kolejny element zawieszenia.

Byłem na diagnostyce . I diagnsta pow ze jest lekki luz na gumie wahacza ale dodal ze jest tak mały ze można jeździć. Co wy na to. Jeździć czy wymieniać ?

Czy

I jak wymieniłeś? Bo ja mam taki sam problem, jak skręcam w lewo to prawe kolo ma tendencje to przeskakiwania, tak jakby koło nie miało przyczepności i dodam że zawieszenie było sprawdzane i wszystkie parametry są prawidłowe i nie ma luzów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wymienić zanim poleci kolejny element zawieszenia.

Byłem na diagnostyce . I diagnsta pow ze jest lekki luz na gumie wahacza ale dodal ze jest tak mały ze można jeździć. Co wy na to. Jeździć czy wymieniać ?

Czy

I jak wymieniłeś? Bo ja mam taki sam problem, jak skręcam w lewo to prawe kolo ma tendencje to przeskakiwania, tak jakby koło nie miało przyczepności i dodam że zawieszenie było sprawdzane i wszystkie parametry są prawidłowe i nie ma luzów

radzę odwiedzić inna stację diagnostyczną ;/ niestety ta na której byłem 1 raz gdzie zapewniano mnie że nie musze nic wymieniać ;/ a do wymiany był prawy przegób (czego mógł nie zauwazyc) lecz lyzy na gumie wachacza (dolnej) to raczej powinien zobaczyc . pojechałem na inna stacje i owszem . potwierdzono moje przepuszczenia ze przegub do wymiany oraz guma wachacza . teraz jest juz wszystko ok (dodatkowo zrobiłem geometrie kół . teraz wszystko jest ok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...