Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wymiana przednich głośników na BOSE ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Posiadam zwykłe nagłośnienie w swojej audi z nawigacją RNS-E. Wzmacniacz z Subwooferem to harman. I tak sobie pomyślałem żeby wymienić przednie głośniki na te oryginalne BOSE ale tylko w drzwiach bo słyszałem że wysoko tonowe to te same co w systemie BOSE ?

Przednie bo zasilane są przez RNS-E a tylne pod wzmacniacz i tu za dużo z tym by było zachodu. Nie wiem na ile ma to sens czy faktycznie grają lepiej czy mają trochę więcej niskich tonów ? No i czy pasują bez przeróbek tzn mocowanie i wtyczki ?

Edytowane przez Quattro B6

Opublikowano

głośniki maja taką samą wtyczkę ale nie powinno się ich przekładać bo maja inną oporność.

Opublikowano
  • Autor

oporność ?

Czytałem tu na forum że ktoś przekładał sam wzmacniacz z Harmana na BOSE z tym że głośniki zostawił te seryjne i pisał że grało ;)

Tak więc co masz namyśli z tą opornością głośnik to głośnik mniej wat lub więcej przecież są bez zwrotnicy ?

Opublikowano

Tak, oporność.

Jedne mają 4 Ohmy, a drugie 2. Jest różnica między seryjnymi a Bose.

Opublikowano
  • Autor

a no tak Ohmy :facepalm: Czyli te BOSE mają 2 Ohm. Grać będą też przy 2 Ohm ale pytanie jak ? :huh:

Opublikowano

Pewnie słabo... i na pewno nie tak, jak oczekujesz. Musiałbyś wymienić wzmaka i całą instalację w drzwiach.

Opublikowano

Grało będzie ale nie tak jak przy oryginalnym wzmaku bose. Dodatkowo jest spora szans że spalisz końcówki mocy w radiu i będzie po zabawie. Jak chcesz zakładać Bose to cały zestaw ze wzmacniaczem.

Opublikowano
  • Autor

tak tak zgadza się można spalić radio a tu nie oto chodzi hehe :grin: Nie wiedziałem że BOSE ma inną rezystancję.

Opublikowano

A z innej beczki (lub nie) da sie podmienić suba zwyklaka na suba BOSE ? Czy ktoś tak robił, czy będzie to samo jeśli chodzi o efekt jak na zwyklaku i czy mają taką samą wtyczkę? i czy to ma sens?

Opublikowano

Z subem chyba też taka sama sytuacja jest że ma mniejszą rezystancję.

Standardowy zabieg bose aby wykrzesać więcej mocy bez podnoszenia napięcia zasilania wzmacniacza.

Opublikowano

Swego czasu wymieniłem u siebie głośniki średniotonowe w drzwiach na bose oraz suba na tylnej półce... Początkowo wzmacniacz pozostał zwykły harman. Jeśli chodzi o samo granie to różnica była dosyć spora (wiadomo, nie było to co pełne bose, ale już grało fajnie). Radio miałem symphony II, mam je nadal. I nic się nie spaliło itd :decayed: Bez żadnych problemów itd. Wówczas jedynie sub bose sprawiał problem na zwykłym wzmaku... Otóż przy dłuższym graniu przy potencjometrze ustawionym na min. 15 z suba zaczynał wydobywać się jakby "tekturowy" bas :decayed: Poniżej "15" nic się nie działo. Ostatecznie został założony wzmak bose i jest o niebo lepiej, a przód nadal gra pod radiem. I zero jakichkolwiek problemów :wink:

Opublikowano
  • Autor

A czyli jednak można :D Czy te przednie BOSE odczułeś że mają więcej niskich tonów ? Masz może numery tych głośników bo z tego co się orientuje to występują dwa modele ?


Swego czasu wymieniłem u siebie głośniki średniotonowe w drzwiach na bose oraz suba na tylnej półce... Początkowo wzmacniacz pozostał zwykły harman. Jeśli chodzi o samo granie to różnica była dosyć spora (wiadomo, nie było to co pełne bose, ale już grało fajnie). Radio miałem symphony II, mam je nadal. I nic się nie spaliło itd :decayed: Bez żadnych problemów itd. Wówczas jedynie sub bose sprawiał problem na zwykłym wzmaku... Otóż przy dłuższym graniu przy potencjometrze ustawionym na min. 15 z suba zaczynał wydobywać się jakby "tekturowy" bas :decayed: Poniżej "15" nic się nie działo. Ostatecznie został założony wzmak bose i jest o niebo lepiej, a przód nadal gra pod radiem. I zero jakichkolwiek problemów :wink:

A czyli jednak można :D Czy te przednie BOSE odczułeś że mają więcej niskich tonów ? Masz może numery tych głośników bo z tego co się orientuje to występują dwa modele ?

Opublikowano

Właśnie zakupiłem suba BOSE, mam zamiar podpiąć do wzmaka od nokii.. ciekaw jestem jak to da rade. Jeśli będzie słabo dokupie wzmaka i podmienie. sorry za off w temacie :)

Edytowane przez grampp

Opublikowano

Radio miałem symphony II, mam je nadal. I nic się nie spaliło itd :decayed: Bez żadnych problemów itd.

To że coś gra i nie poszło z dymem nie oznacza że jest dobrze i zgodnie z obciążalnością poszczególnych komponentów.


Ostatecznie został założony wzmak bose i jest o niebo lepiej, a przód nadal gra pod radiem.

To nie lepiej było już i ten przód pod pod ten wzmacniacz podłączyć ? Była by pełnia szczęścia.

Opublikowano

Radio miałem symphony II, mam je nadal. I nic się nie spaliło itd :decayed: Bez żadnych problemów itd.

To że coś gra i nie poszło z dymem nie oznacza że jest dobrze i zgodnie z obciążalnością poszczególnych komponentów.

Ostatecznie został założony wzmak bose i jest o niebo lepiej, a przód nadal gra pod radiem.

To nie lepiej było już i ten przód pod pod ten wzmacniacz podłączyć ? Była by pełnia szczęścia.

Może i lepiej byłoby podłączyć też przód pod wzmacniacz bose , ale... Jednak trochę pracy, czasu to zajmuje. Do tego trzeba mieć dobre kable - w dziale warsztat z tematem o bose sporo osób pisało, że po podpięciu przodu w głośnikach było słychać dźwięk silnika...

Na forum wiele osób też ma taki setup jak ja: przód pod radio i tył pod wzmak bose... I nigdy nie czytałem/słyszałem o problemach wynikających z tego... Co więcej, podobno jest to najlepszy setup... Więc jak widać można, mimo że niby teoretycznie jest to niezgodne z "książką".

Swoją drogą pewnie przechodzenie z półsyntetyku na full, czy podnoszenie mocy silnika to też "zło"... :decayed:

A czyli jednak można :D Czy te przednie BOSE odczułeś że mają więcej niskich tonów ? Masz może numery tych głośników bo z tego co się orientuje to występują dwa modele ?

Nr. głośników w drzwi: 8E0 035 411 A lub 8E0 035 411 B. Te z końcówką "B" to nowszy model, z końcówki produkcji B7, czy też A3 8P. Grają lepiej niż te z końcówką A. Wtyczki pasują, mocowania też. Nie kombinuj tylko kup 4 głośniki w drzwi oraz wzmak z subem bose :wink:

Opublikowano

Głośniki o większym oporze będą grały ciszej jeśli wyjście jest na 2 Ohm aby było ok to wyście sygnału musi mieć tak sam opór co głośniki.

Przy wyjściu 2Ohm jest potrzeba mniej mocy aby grało poprawnie.

Niestety rozwiązanie z dwuohmowymi głośnikami nie jest dobre, bo gorsza jest charakterystyka dzwięku.

Dobre głośniki mają opór 4Ohm jest dużo lepszy dzwięk, bardziej naturalny i co za tym idzie głębszy basss.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.