Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat instalacji CLH + DRL H7 w A4 B6


grzes283

Rekomendowane odpowiedzi

Aby ułatwić pracę rezaczom wstawiam schemat podłączenia lusterka fotochrom, CLH, oraz modułu DRL. Schemat dotyczy przejścia z MCE E na MCE F w A4B6.

Myślę, że ułatwi to pracę wszystkim chętnym na taki ori zestawik :hi:

BGSc9yq.jpg

UWAGA:

Pin 16 i 18 gniazdo B w MCE F to wyjście na światła drogowe

Pin 3 gniazdo C w MCE F to wyjście dla świateł postojowych - rozłączy nam DRL po włączeniu postojowych

Piny 18, 19, 24, 29, 30 gniazdo C w MCE F

Podziękowania za pomoc największym rezaczom Dominowi, Grzechowi i Karolowi :thumbup1:

Zastosowałem u siebie:

przekaźnik:

FY0U7Mq.jpg

OOnqJY8.jpg

Moduł DRL/H7:

http://allegro.pl/modul-swiatel-dlugich-dziennych-drl-dzienne-nr-1-i5050431696.html

Przy niektórych stosowanych przekaźnikach może wystąpić sytuacja, gdzie niewłaściwie mamy podświetlone cyferki przy przełączniku DRL. Rozwiązaniem jest zastosowanie diody prostowniczej między pinem 3 DRL/CLH a pinem 86 przekaźnika (musi być zamontowana we właściwym kierunku).

Podziękowania dla bart3kk za rozwiązanie problemu.

Edytowane przez grzes283
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam lusterko fotochrom ale bez czujnika zmierzchu a chciałbym sobie takie zamontować do CLH ? I moje pytanie czy dużo przy tym rezania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez czujnika zmierzchu będzie Ci się zapalało CLH także w dzień, czyli przez 24h...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, to dlatego chcę zamontować z czujnikiem zmierzchu :) Pytanie było czy zamiana fotochromu na z czujnikiem zmierzchu jest dużo roboty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak i jaką masz poprowadzoną instalację. Jak napiszesz, co masz, to Ci odpowiemy, ale nie w tym temacie, bo ten dotyczy DRL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, bez zdejmowania lusterka mogę sprawdzić jaką mam instalację ? Jeśli chodzi o sterownik to jest opcja czujnika zmierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij zaślepki lusterka i sprawdź, ile przewodów jest w kostce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam lusterko fotochrom ale bez czujnika zmierzchu a chciałbym sobie takie zamontować do CLH ? I moje pytanie czy dużo przy tym rezania ?

A masz odpowiedni moduł? Samo lusterko nie obsłuży CLH. Jak zależy Tobie na samym CLH to kup moduł MCE z lit. F i CLH działa 24h.

Samo lusterko bez czujnika zmierzchu też można podłączyć bez modułu. Trzeba tylko sprawdzić instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto chodzi że mam teraz oryginalnie zamontowane lusterko fotochrom ale bez czujnika zmierzchu. I tak, kupiłem uniwersalny moduł do świateł dziennych DRL z CLH.

I tak jak pisałeś CLH bez czujnika zmierzchu będzie działał 24H. To dlatego pytam czy może być u mnie taka możliwość że jest przygotowana instalacja pod lusterko z czujnikiem zmierzchu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem Ci już - sprawdź, ile przewodów wychodzi z kostki lustra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem Ci już - sprawdź, ile przewodów wychodzi z kostki lustra.

Dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby ułatwić pracę rezaczom wstawiam schemat podłączenia lusterka fotochrom, CLH, oraz modułu DRL. Schemat dotyczy przejścia z MCE E na MCE F w A4B6.

Myślę, że ułatwi to pracę wszystkim chętnym na taki ori zestawik :hi:

2F5NzDs.jpgPodziękowania za pomoc największym rezaczom Dominowi, Grzechowi i Karolowi :thumbup1:

Czy zielony przewód z modułu DRL można podłączyć do gniazda B (23 pin) w pin nr 22 lub 23 i wtedy będą gasły po włączeniu świateł mijania ? Bo z tego schematu widać, że gasną po włączeniu światła postojowego. Dobrze rozumuje to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Obie opcje są poprawne. Ja mam jak na schemacie. Według przepisów nie mogą świecić jednocześnie drl i postojowe. Ale kto na to zwraca uwagę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby ułatwić pracę rezaczom wstawiam schemat podłączenia lusterka fotochrom, CLH, oraz modułu DRL. Schemat dotyczy przejścia z MCE E na MCE F w A4B6.

Myślę, że ułatwi to pracę wszystkim chętnym na taki ori zestawik :hi:

2F5NzDs.jpgPodziękowania za pomoc największym rezaczom Dominowi, Grzechowi i Karolowi :thumbup1:

ten Moduł DRL to oryginał czy jakiś uniwersalny ?

Pisałem Ci już - sprawdź, ile przewodów wychodzi z kostki lustra.

Sprawdziłem :)

Z kostki wychodzi 6-przewodów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czy zielony przewód z modułu DRL można podłączyć do gniazda B (23 pin) w pin nr 22 lub 23 i wtedy będą gasły po włączeniu świateł mijania ? Bo z tego schematu widać, że gasną po włączeniu światła postojowego. Dobrze rozumuje to ?

Przecież mijania działają dopiero, kiedy są włączone pozycyjne, więc na jedno wychodzi...


nitroo, dnia 03 Sty 2015 - 11:28, napisał:
Pisałem Ci już - sprawdź, ile przewodów wychodzi z kostki lustra.

Sprawdziłem
Z kostki wychodzi 6-przewodów...

Ok, czyli wychodzi na to, że masz całą instalację, ale jeszcze jeden test. Masz fotochromy zewnętrzne? Jaki masz moduł MCE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz instalację HIGH, ale moduł E nie obsługuje CLH i czujnika zmierzchu, więc czeka Cię zmiana MCE na F, jeśli chcesz zmienić lustro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kodowanie czujnika zmierzchu jest w moim MCE ... bo najbardziej zależy mi na nim niż na oryginalnym CLH, bo jak pisałem wcześniej kupiłem uniwersalny moduł DRL z CLH z możliwością regulowania natężenia światła na DRL i CLH. Jest to dla mnie istotne bo DRL i CLH zakładam na halogenach z LED 25W 1800lm na żarówkę. Świeci rewelacyjnie,polecam :D

I z tych halogenów będę miał tak : DRL i CLH na 50% a halogeny na 100% światła. Moduł jest fajny bo można nim ustawiać każdą z tych opcji jasność światła od 10% do 100% i czas świecenia na CLH przez USB.

I tym modułem chciałbym się podłączyć do oryginalnego czujnika zmierzchu.

Edytowane przez Quattro B6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...