Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat instalacji CLH + DRL H7 w A4 B6


grzes283

Rekomendowane odpowiedzi

Masz taki sam zestaw jak ja, jeśli chodzi o moduł. Miałem też E i jakąś tam instalację. Wolałem jednak pociągnąć sobie kolejną, nie chciało mi się szukać kabli, grzebać etc.

Co do modułu DRL, to mam uniwersalny. W B6 nie było DRL więc i modułu takowego nie ma.

U Ciebie z tym DRL/CLH i co tam jeszcze masz, to nie wiem jak to moduł przyjmie. Wg mnie tylko z oryginalnymi tajlami działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz taki sam zestaw jak ja, jeśli chodzi o moduł. Miałem też E i jakąś tam instalację. Wolałem jednak pociągnąć sobie kolejną, nie chciało mi się szukać kabli, grzebać etc.

Co do modułu DRL, to mam uniwersalny. W B6 nie było DRL więc i modułu takowego nie ma.

U Ciebie z tym DRL/CLH i co tam jeszcze masz, to nie wiem jak to moduł przyjmie. Wg mnie tylko z oryginalnymi tajlami działa.

Instalację mam HIGH, dziwne jest też że w module E jest kodowanie czujnika zmierzchu ?

Tu jest schemat mojego modułu DRL i nie bardzo wiem jak to podłączyć do halogenów ? najlepiej jakby był do tego jeszcze czujnik zmierzchu z lustra :)

Moduł Świateł Dziennych DRL AM.010.1 Światła dzienne DRL + funkcja Comming/Leaving Home + konfiguracja z komputera PC poprzez USB

ced534caecdc41cdmed.png

Edytowane przez Quattro B6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też były wiązki, nawet dwie dodatkowe w podsufitce. Niestety nie wiem do czego, być może gratis z fabryki. Kostke lampki też miałem z 12 pinami i kabelkami, gdzie niektórzy nie mają w pełni uzbrojonej.

Co do Twojego modułu, tp nigdy czegoś takiego nie widziałem, więc nie pomogę Tobie. :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że podasz mi rozpiskę wyjść z twojego modułu DRL. To po schemacie który udostępniłeś jakoś sobie poradzę.

Znasz nr lustra jakie będzie do mnie pasowało z czujnikiem zmierzchu (soul) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że podasz mi rozpiskę wyjść z twojego modułu DRL. To po schemacie który udostępniłeś jakoś sobie poradzę.

Znasz nr lustra jakie będzie do mnie pasowało z czujnikiem zmierzchu (soul) ?

Lustro 8E0 857 511 kolor 4PK -czarny, soul. Możesz szukać też z audi a3 tylko tam osłonka jest krótsza o 0,5 cm i pewnie szybciej znajdziesz niż z b6. A poza tym poczytaj:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/100858-all-b6-b7-modul-centralnej-elektryki-wlacznik-swiatel-czujnik-swiatla-clh/

Wystarczy pierwszy post ogarnąć.

Edytowane przez r7adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już się pogubiłem, jeśli mam tą instalację HIGH 6-przewodów na kostce od lustra to co musiałbym zrobić jeszcze przy instalacji żeby uruchomić lustro z czujnikiem zmierzchu ?

Moduł mam E i lustro z samym fotochromem bez przycisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W warsztacie masz temat o montażu lustra fotochrom. Do sprawdzenia masz piny w kostce MCE.

Masz włącznik auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam włącznika Auto...co masz na myśli "do sprawdzenia piny w MCE" ?

Edytowane przez Quattro B6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz temat o instalacji lusterka: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/46797-all-b6-lusterko-fotochromowe-montaz-i-podlaczenie-fotochrom-samosciemniajace/

Sprawdź, czy masz osadzone piny w MCE: PIN 19, PIN 30, PIN 24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki :)


Masz taki sam zestaw jak ja, jeśli chodzi o moduł. Miałem też E i jakąś tam instalację. Wolałem jednak pociągnąć sobie kolejną, nie chciało mi się szukać kabli, grzebać etc.

Co do modułu DRL, to mam uniwersalny. W B6 nie było DRL więc i modułu takowego nie ma.

U Ciebie z tym DRL/CLH i co tam jeszcze masz, to nie wiem jak to moduł przyjmie. Wg mnie tylko z oryginalnymi tajlami działa.

Grześ... opiszesz mi wyjścia z twojego DRL, co prawda ja muszę podpiąć się do H11 halogenów ale to da mi jakiś obraz. I te piny w MCE 16,18/B,3/C też byś opisał, może wiesz który pin w MCE to halogeny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pin 16 i 18 gniazdo B w MCE, to wyjście na "długie" lewe i prawe, Pin 3 gniazdo C w MCE, to wyjście na postojowe - jeśli podepniesz się pod tyen pin, to gasną Tobie DRLy w momencie włączenia postojówek. Zaraz Tobie sprawdzę, jaki pin, to halogeny...


Pin 19 i 21 gniazdo B MCE - to przeciwmgłowe przednie :wink:


U mnie wyjścia z DRL są jak na schemacie, czyli:

2x fioletowe - wyjścia dla DRL, u mnie na "długie"

1x zielony - wyjście dla rozłączenia DRL, u mnie na "postojowe", ale możesz dać na mijania

1x niebieski - masa

1x czerwony - plus po przekaźniku....

Z tego co rozumuję, Ty chcesz u siebie podłączyć DRL zamiast w "długie", to w halogeny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak DRL w halogeny :) A ten przekaźnik to dokładałeś ? żeby moduł DRL działał pod przełącznik DRL/CLH ?

Dokładnie o taką rozpiskę mi chodziło :banan: Wielkie dzięki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko że ja mam wymieniony moduł z E na F, dołożone lusterko z czujnikami wszystko na oryginalnych częściach, nie na zestawach uniwersalnych. Dokładałem też instalację, mimo że jakąś tam dodatkową mam i pewnie wystarczyło by poszukać gdzieś przy słupku A, wolałem jednak zrobić od podstaw.

Nie wiem, jak będzie współpracował dokładany moduł do CLH.

DRL H7 mam oczywiście uniwersalny, bo w B6 nie było oryginalnych.

MCE E nie obsługuje CLH ani pełnego fotochromu. Mam na myśłi oryginalne graty. Na uniwersalnych pewnie da radę coś podłubać. Dzisiaj przypadkowo znalazłem na YT MKIV z dokładanym modułem DRL z pełną regulacja mocy żarówek z pozycji kierowcy przy użyciu manetki od długich, oraz zapłonu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten sam moduł bo u mnie też jest możliwość aktywowania manetką długich. Tylko że ja bym chciał podłączyć jak u Ciebie pod oryginalny przełącznik DRL/CLH.

Ja dokładnie chcę zrobić tak samo jak u Ciebie Moduł z E na F i lusterko z czujnikiem zmierzchu bo obecnie mam fotochrom ale bez czujnika.

Tylko tyle że DRL pod H11 halogeny :) Nie wiem tylko jakby się to miało CLH z modułu DRL ? Bo oryginalnie CLH to halogeny czy mijania bo nie napisałeś ? Ja bym jeszcze chciał przy CLH mieć możliwość regulowania natężenia światła a ten moduł DRL właśnie to ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie funkcja clh to halogeny.

Pozycje tyl i podswietlenie rejestracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz temat o instalacji lusterka: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/46797-all-b6-lusterko-fotochromowe-montaz-i-podlaczenie-fotochrom-samosciemniajace/

Sprawdź, czy masz osadzone piny w MCE: PIN 19, PIN 30, PIN 24.

Sprawdziłem i nie mam osadzonych tych pinów :( Mowa o tej kostce 32-pinowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi pomóc, bo jedyne, co mi przychodzi do głowy, to szukanie po tym, jak wiązka idzie. Piny z fotochromu łączą się w pomarańczowej kostce w słupku przy MCE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co muszę jeszcze zrobić po założeniu MCE F żeby uruchomić CLH ? Bo założyłem i nie działa :( Oczywiście bez czujnika zmierzchu bo jeszcze nie mam lustra.

Oczywiście wiem że CLH będzie się uruchamiał 24h.


Pin 16 i 18 gniazdo B w MCE, to wyjście na "długie" lewe i prawe, Pin 3 gniazdo C w MCE, to wyjście na postojowe - jeśli podepniesz się pod tyen pin, to gasną Tobie DRLy w momencie włączenia postojówek. Zaraz Tobie sprawdzę, jaki pin, to halogeny...


Pin 19 i 21 gniazdo B MCE - to przeciwmgłowe przednie :wink:


U mnie wyjścia z DRL są jak na schemacie, czyli:

2x fioletowe - wyjścia dla DRL, u mnie na "długie"

1x zielony - wyjście dla rozłączenia DRL, u mnie na "postojowe", ale możesz dać na mijania

1x niebieski - masa

1x czerwony - plus po przekaźniku....

Z tego co rozumuję, Ty chcesz u siebie podłączyć DRL zamiast w "długie", to w halogeny?

Grzesiek, gniazdo B to jest te szare 32-pinowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...