Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat instalacji CLH + DRL H7 w A4 B6


grzes283

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie. Zbroic sie w cierpliwość, pozbierać graty i dopiero montaz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie może być inna bajka z racji iż miałem oryginalnie lusterko fotochrom i jest już instalacja. Oczywiście inaczej podłączone bo bez czujnika światła i było z MCE E

Np : z pinu3 lustra u mnie idzie do MCE kostka 23-pin - pin2 a według schematu powinien iść do MCE pin 30C.

pin1 lustra ze schematu powinien iść do włącznika auto pin1 u mnie pin1 lustra idzie do bezpiecznika 31 zasilanie.

pin6 u mnie prawdopodobnie jest podłączony do pinu11 w lampce podsufitki ewentualnie przy dużym szczęściu może być w lewym dolnym słupku A pomarańczowy 17-pinowy konektor pin13.

pin4 i 5 lustra to aktywacja fotochromu dla lusterek zewnętrznych które okazało się że mam :D a to niespodzianka hehe.

Tak że stąd mogą być takie cyrki jak podłączyłem sam MCE F z przełącznikiem DRL/CLH ze starą instalacją lustra fotochrom bez czujnika światła :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak pisałem wyżej. Ja ominąłem oryginalną instalację właśnie po to, aby nie było takich cyrków. Teraz bedzie ciężko dojść gdzie leży błąd. :facepalm: Najlepiej bedzie spisać co jest gdzie podłączone i znaleźć opisy tych pinów - to może ułatwić sprawę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek oto chodzi że ja jeszcze nie ruszałem instalacji od lusterka :D Nic nie przepinałem ;) instalacja jest jeszcze ta stara od mojego lusterka :)

Znalazłem rozpiskę moich pinów tak że nie powinno być problemu, jak będę miał lusterko z czujnikiem to będę dalej działał :naughty:

Edytowane przez Quattro B6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jedyne co, to lampkę mam nie ogarnieta i przy włączeniu sciemnia się lusterko. Ale mi to nie robi. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli pin3 z lustra u Ciebie idzie tylko do MCE pin30C i do żadnego innego gniazda w MCE ?

A z tą lampką to pewnie jest to że u Ciebie z pin6 lustra idzie od razu do MCE pin19 a nie przez lampkę podsufitki pin11 <----> MCE pin19 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Pin 3 - Pin 30MCE, przez lampkę miałem wcześniej i to nic nie dało. Domin poradził, żeby dać bezposednio do mce. Tak zrobiłem i teraz na wsteku się rozjaśnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzisz a u mnie przy samym fotochromie jest podłączone tak: pin3 do MCE kostak 23-pinowa, pin2 = rozłączenie fotochromu po wybraniu biegu wstecznego.

Z tym że tak było jak miałem MCE E ;)

Ciekawe jakbym go zostawił w tej kostce i podpiął też do 30C według twojego schematu ? Tylko nie wiadomo czy tak może być w MCE F ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rozpiske pod MCE F. Niestety nie wiem jak się zachowa przy E. Porównaj rozpiske pinów z E i F :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już wszystko (włącznik auto). I teraz tak: na schemacie jest pokazane żeby połączyć pin 2 lusterka z pinem 6 lampki i co do lampki tyle. Natomiast w późniejszych postach napisane jest: pin 2 lusterka z 6 pinem lampki, pin 6 lusterka z 1 lampki i dodatkowo jeszcze z 11 pinu lampki pociągnąć przewód do pinu 19 mce. Teraz sam nie wiem do którego schematu się stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób jak na schemacie. Z lampka tylko łączy się lusterko - tj chyba masa. Pin 11 w lampce zostaw wolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A włącznik Auto co myślicie o zamienniku ? bo z literką B znaleźć używany w dobrym stanie to jest ciężko :kwasny: No chyba że z literką D ale to od B7 i w nim trzeba coś piny po przepinać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyłączam się do pytania czy przy włączniku z końcówką D trzeba zmieniać coś czy tak jak jest na schemacie powyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukajcie Panowie w dziale "zrób to sam", gdzieś był wątek o tym... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak. Zasilisz światła mijania. Nie wiem czy będzie działać z resztą gratów. Choć powinno :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...