Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat instalacji CLH + DRL H7 w A4 B6


grzes283

Rekomendowane odpowiedzi

Aby ułatwić pracę rezaczom wstawiam schemat podłączenia lusterka fotochrom, CLH, oraz modułu DRL. Schemat dotyczy przejścia z MCE E na MCE F w A4B6.

Myślę, że ułatwi to pracę wszystkim chętnym na taki ori zestawik :hi:

BGSc9yq.jpg

UWAGA:

Pin 16 i 18 gniazdo B w MCE F to wyjście na światła drogowe

Pin 3 gniazdo C w MCE F to wyjście dla świateł postojowych - rozłączy nam DRL po włączeniu postojowych

Piny 18, 19, 24, 29, 30 gniazdo C w MCE F

Podziękowania za pomoc największym rezaczom Dominowi, Grzechowi i Karolowi :thumbup1:

Widzę że nastąpiły jakieś zmiany ? pin5 z przełącznika DRL/CLH do pin10 włącznik AUTO, w tym pinie10 jest masa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak. Zasilisz światła mijania. Nie wiem czy będzie działać z resztą gratów. Choć powinno :wink:

Będzie działać, bo ja mam włącznik z końcówką D z B7. Przepinacie piny 11 -> 13 i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to super :D łatwiej kupić używkę z B7 w ładnym stanie :)

A te piny 7 i 16 w włączniku AUTO to trzeba je dołożyć czy piny już są tylko trzeba się podpiąć ?

Edytowane przez Quattro B6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest, że nie świeci mi funkcja clh. Czy muszę podłączyć żółty kabel z modułu drl pod moduł komfortu żeby funkcja clh działała czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpiska wiązki dla włącznika CLH:
Pin 4 – iluminacja (połączenie z MCE, kostka 32-pin/18) [czarno/niebieski]
Pin 5 – masa włącznika i iluminacji [brązowy]
Pin 7 – aktywacja CLH (połączenie z MCE, kostka 32-pin/24) [biały]
Pin 8 – iluminacja (połączenie z MCE, kostka 32-pin/18) [czarno/niebieski]

Rozpiska wiązki dla włącznika DLR:

Pin 3 – aktywacja świateł DLR (połączenie z MCE, kostka 32-pin, 30) [niebiesko/czerwony]
Pin 4 – iluminacja (połączenie z MCE, kostka 32-pin/20) [czarno/niebieski]
Pin 5 – masa włącznika i iluminacji [brązowy]
Pin 8 – iluminacja (połączenie z MCE, kostka 32-pin/20) [czarno/niebieski]

DRL nie był fabrycznie montowany w B6, zatem rozpiska pinów jest pod B7 - trzeba wziąć na nia poprawkę..... :wink:

Edytowane przez grzes283
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest, że nie świeci mi funkcja clh. Czy muszę podłączyć żółty kabel z modułu drl pod moduł komfortu żeby funkcja clh działała czy jak ?

Po zmianie kodowania na 01011 masz jakieś błędy ? Moduł komfortu nie ma tu nic wspólnego z CLH :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasłoń obydwa czujniki. Przy szybie i na tyle lusterka. CLH nie działa gdy jest jasno.....a jeśli w ogóle nie działa, to coś źle zrobiłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpiska wiązki dla włącznika CLH:Pin 4 – iluminacja (połączenie z MCE, kostka 32-pin/18) [czarno/niebieski][/size]Pin 5 – masa włącznika i iluminacji [brązowy][/size]Pin 7 – aktywacja CLH (połączenie z MCE, kostka 32-pin/24) [biały][/size]Pin 8 – iluminacja (połączenie z MCE, kostka 32-pin/18) [czarno/niebieski][/size]

Rozpiska wiązki dla włącznika DLR:

Pin 3 – aktywacja świateł DLR (połączenie z MCE, kostka 32-pin, 30) [niebiesko/czerwony][/size]Pin 4 – iluminacja (połączenie z MCE, kostka 32-pin/20) [czarno/niebieski][/size]Pin 5 – masa włącznika i iluminacji [brązowy][/size]Pin 8 – iluminacja (połączenie z MCE, kostka 32-pin/20) [czarno/niebieski][/size]

To wreszcie jak mam to podłączyć po z mostków pinu 4 i 8 mam podłączyć pod 18 czy 20 tej wtyczki ? Czy może jednak nie da się mieć tego i tego ? Edytowane przez r7adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz schemat i tak zrób jak na schemacie pod pin 18 gniazdo C. W B6 nie wystepował w oryginale DRL, dlatego rozpiska pinów wtyczki DRL nie dotyczy MCE F w B6. Zrób wszystko zgodnie ze schematem a będzie działać. U mnie działa bez zarzutu, a robiłem wg powyższego schematu. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie i pomału. Dla zrozumienie proponuje Tobie spisac sobie poszczególne oznaczenia pinów w MCE, w lusterku, we włączniku DRL/CLH etc....pozwoli to Tobie bardziej ogarnąć temat :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj jeszcze raz wszystko przeglądnąłem i posprawdzałem i działa :) . Chciałbym podziękować grzes283 i nitroo dzięki których podpowiedziom i sugestia ogarnąłem to, dzięki.

A teraz jeszcze pytanko jak i gdzie jeżeli jest taka w ogóle możliwość ustawienia czasu świecenia clh, bo po otwarciu z pilota świeci do momentu otwarcia drzwi, natomiast po zamknięciu świeci i świeci, czekałem ponad minutę i wciąż świeciło.

I sprawa druga: drl włączają się na włączniku w pozycji zero, ksenon włącza się na pozycji auto. Czy jest możliwość zrobienia tak aby drl włączały się na pozycji auto, natomiast na pozycji zero nic nie było włączone ? No chyba, że zwg na to że robiło się już ciemno czujnik zmierzchu, przy ustawieniu na auto zapalił ksenony.

Edytowane przez r7adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:thumbup1:

CLH ustawiasz vagiem, standardowo jest 30 sek.

Co do działania DRL:

Jeśli masz przełącznik DRL/CLH w pozycji 1, to DRL włacza się Tobie po odpaleniu auta - tak po 4 sek. Włącznik świateł w pozycji "0" lub "AUTO" ( jeśli nie ma zmroku)

Jeśli jest zmrok, a włącznik świateł masz w pozycj "AUTO" wówczas palą się xenony.

Nie ma możliwości, aby w pozycji "0" włącznika NIE świeciły Tobie DRLy - taki jest zamysł świateł dziennych.

Montaż przełącznika DRL/CLH ma spełniać rolę wyłącznika DRL :)


A powiedz mi jeszcze jedno. Masz dokładany alarm w aucie nie oryginalny? Czy z pozycji pilota alarmu tak samo działają Tobie CLH, jak i z pozycji ori pilota centralnego zamka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam alarmu. To co opisałem jest z ori pilota. A wiesz gdzie trzeba wejść żeby ustawić czas świecenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam alarmu. To co opisałem jest z ori pilota. A wiesz gdzie trzeba wejść żeby ustawić czas świecenia ?

Wiem, ale nie.....pamiętam aż tak dokładnie, żeby Tobie opisać. Dzisiaj chciałem podpiąć swojego laptopa, ale coś szwankuje i nie mogę się połączyć. Jeśli się nie mylę, to:

vag - 09 central electrik - adaptations 10 - teraz któreś bloki, chyba 001 zakresy od 0 - 60 sek. Jeśli się mylę,, proszę o poprawkę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem dzisiaj resztę gratów i działa aż miło :banan:

Co do instalacji to wszystkie potrzebne mi piny z lusterka miałem w słupku A w pomarańczowej kostce tak jak zasugerował "nitroo" :)

Jeśli chodzi o włącznik AUTO to musiałem dołożyć we wtyczce pin7 i 16 bo ich fizycznie nie było :naughty: Piny pasują ze standardowej kostki ISO :)

Tak naprawdę pomogła mi ta rozpiska :

Rozpiska wiązki lusterka fotochrom bez czujnika światła :
pin 1 = zasilanie lusterka (z bezpiecznika 31 15A – w drodze do bezpiecznika kabel
przechodzi przez pomarańczowy 17-pinowy konektor – pin 3 – w lewym dolnym słupku A)
[czarno/niebieski]
pin 2 = masa [brązowy]
pin 3 = rozłączenie fotochromu po wybraniu biegu wstecznego (z MCE, kostka 23-pin, pin
2 – w drodze do MCE kabel przechodzi przez pomarańczowy 17-pinowy konektor – pin 9 –
w lewym dolnym słupku A) [niebiesko/czerwony]
pin 4 = aktywacja fotochromu dla lusterek zewnętrznych (w drodze do lusterek kabel
przechodzi przez pomarańczowy 17-pinowy konektor – pin 7 – w lewym dolnym słupku A)
[fioletowo/biały]
pin 5 = aktywacja fotochromu dla lusterek zewnętrznych (w drodze do lusterek kabel
przechodzi przez pomarańczowy 17-pinowy konektor – pin 8 – w lewym dolnym słupku A)
[fioletowy]
pin 6 = rozłączenie fotochromu w przypadku włączenia lampki w podsufitce (do lampki
podsufitki, pin 1 – mostek z zasilaniem lampek do czytania) [brązowo/czarny]
pin 6 = sygnał z czujnika światła oraz rozłączenie fotochromu w przypadku włączenia lampki w
podsufitce (do MCE, kostka 32-pin/19 – w drodze do MCE przechodzi przez panel świateł pin 1
-> pin 11 a następnie przez pomarańczowy 17-pinowy konektor – pin 13 – w lewym dolnym
słupku A) [brązowo/czarny – od lusterka do lampki, biało/fioletowy – od lampki do MCE]
Dzięki koledzy :D za pomoc :hi:
Edytowane przez Quattro B6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...