Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Szumi łożysko alternatora - wymiana

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, strasznie mi "wyje" łożysko od alternatora, czy można je wymienić bez wymiany całego alternatora? Model A4 B5 1.8 ADR.

Opublikowano

Pewnie ze można. Przecież to ktoś montuje.

Opublikowano
  • Autor

Wymieniał juz ktoś? Dam radę sam to zrobić czy potrzebne będzie jakieś urządzenie aby wybić to łożysko mechanicznie?

Opublikowano

są tam dwa łożyska,

nie ma większych problemów z wymianą


do łożyska od strony szczotek potrzebny będzie jakiś mniejszy ściągacz,

drugie samo schodzi po dupnięciu jakimś młotkiem przez deskę w oś alternatora

Opublikowano
  • Autor

Czyli po niedzieli biorę się za wymianę :)

Opublikowano

jest tam też coś takiego http://allegro.pl/130903-kapa-lozyska-lozysko-6200-alternatora-valeo-i4947614890.html,

nie dawno wymieniałem ale nie mogę znaleźć rozmiarów łożysk,

zobacz jak wyglądają szczotki regulatora napięcia i do przeczyszczenia drobniutkim papierem ściernym komutator

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za rady, jeszcze macie jakieś uwagi, które uwzględnię przy wymianie?

Opublikowano

Ja kiedyś jeszcze w 80 b4 wymieniałem łożyska alternatora które kupiłem w sklepie motoryzacyjnym i po 3 tygodniach zaczęły wyć jeszcze mocniej niż te pierwsze. Następnym razem pojechałem do gościa który prowadził sklep z łożyskami i mówił że do alternatora montuje się łożyska które po numerze mają oznaczenie CE i że to są łożyska ze wstępnym luzem czyli jak są zimne to posiadają wyczuwalny luz i dopiero jak się nagrzeją w czasie pracy to ten luz się kasuje. Nie wiem ile w tym było prawdy ale po kupnie u niego łożysk z tym oznaczeniem problem już nie wrócił. A może to tylko taki zbieg okoliczności.

CE- Luz promieniowy w zakresie klasy „normalnej”, łożyska niskoszumowe

Przykład: 6007CE
źródło:

Edytowane przez szper11

Opublikowano

jankes93 jeśli będzie Ci się chciało możesz zrobić jakies fotostory z wymiany.

Opublikowano
  • Autor

Dobrze, jak się wezmę za wymianę to zrobię, nie widzę problemu :)

Opublikowano

i tez dobra lutowniece co ma duzo W przynajmniej 100 zeby sprawnie poszlo jak i pozniej lutowanie z powrotem. musisz rozlutowac 6 polaczen uzwojenia. roboty jak na pierwszy raz 2-3 godziny. no i pistolet pneumat bo kola pasowego nie odkrecisz kluczem za choinke. maly sciagacz i wiekszy do kola ostatecznie. duze lozysko placilem 28 zł specjalne jak pisali wczesniej i male 8.5 plus komutator 7.5 jesli bedzie niezle zajechany. zadnym papierkiem

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.