Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Czy da się wymienic pasek wielorowkowy bez demontażu przodu ?


baskecior

Rekomendowane odpowiedzi

da się

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_jak_wymontowac_napinacz_paska_alternatora-t46638.0.html

pasek kompresora klimy rowniez. tyle ze to juz od spodu. auto trzeba miec uniesione jakies 10 cm wtedy nie trzeba kanalu ani podnosnika.

napiecie paska kompresora klimatyzacji powinno ustawic sie wlasciwym momentem. niezbedny bylby klucz dynamometryczny z wymienna glowica i glowica w postaci klucza plaskiego, nasadka nie zmiesci sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanie banalne: czy bez zdejmowania pasa przedniego da się wymienić pasek wielorowkowy oraz pasek napędu spreżarki klimatyzacji ?

pozdrawiam

a co sie zesralo .... ?

przeciez niedawno robiles komplet ... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla potomnych bo przerabiałem to wczoraj:

da się wymienić oba paski bez zdejmowania przodu i bez odkręcania wiska. Cała operacja zajmuje około godziny.

Trzeba zrzucić osłone pod silnikiem. Następnie poluzować 2 śruby inbusowe (6) napinacza paska klimy i zdjąć pasek klimy (to robimy z dołu auta). Od góry kluczem oczkowym (15) poluzowujemy napinacz, i zdejmujemy długi pasek począwszy od alternatora. Łatwiej robi się to w dwie osoby. :wink4: Najłatwiejsze mamy za sobą :tongue4: Najtrudniejszą operacją jest ułożenie nowego paska na rolkach i nałożenie go na rolke alternatora. Jak się z tym uporamy pozostaje nam założenie mniejszego paska naciągnięcie go kluczem dynamometrycznym (17) i dokręcenie dwiema śrubami imbusowymi (6)

Generalnie mam duże dłonie i nieco je sobie pociachałem bo miejsca tam mało ale satysfakcja z założenia jest spora :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...