Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wiązka elektryczna po ataku gryzonia


adameksc

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

już myślałem, że wyeliminowałem wszystkie usterki w moim A4 B8 a tu znowu!!! coś.

Wczoraj zauważyłem, że moje psy (2 dobermany) strasznie obszczekują moje auto. Podszedłem więc do auta i na moich oczach pies chwycił w zęby ramkę tablicy i wyrwał ją razem z rejestracją. Pomyślałem - intruz pod maską. Otworzyłem maskę - nic tam nie ma, nic złego się nie dzieje. i tak 3 razy!!!

Dzisiaj odpalam auto a tam błąd poduszek powietrznych, błąd zasięgu reflektorów xenon, auto nie wyświetla temp. zewnętrznej, i jak na razie tyle. Otwieram maskę a tam: uszkodzona (delikatnie) mata wygłuszeniowa, pogryziona wiązka reflektora prawej lampy i wiele innych śladów zabawy gryzonia.

Tak więc co do usterki lampy - wiem już że wiązka do wymiany, ale gdzie szukać wiązki od termometru i wiązki od airbagów pod maską?

Dziwi mnie całą sytuacja bo auto nie jeździło i było zimne.

http://www.fotoszok.pl/show.php/2283095_cam00941.jpg.html

http://www.fotoszok.pl/show.php/2283094_cam00940.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qżwa...... ostatnio mysz widzialem u mnie w garazu :/
Chyba trzeba łapki wystawić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widok nieciekawy i dość przerażający, ciężko się zabezpieczyć przed taką "usterką" :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to jeszcze nie wszystko... dzisiaj po naprawie wiązki lewej lampy, przystąpiłem do kasowania błędów. Myślałem, że błąd reflektora wywołał błąd na canie i dlatego pojawił się check airbagów. Błąd regulacji reflektorów zniknął, błąd airbagów nadal widnieje oraz nadal nie ma wskazań temp. zewnętrznej. Zacząłem więc szukać dalej....

:(

szukajcie a... znajdziecie

wiązka poniżej lewej lampy, która odpowiada za dane z czujnika temp.... leży na osłonie silnika, ponieważ została przegryziona z... a jakże 2 stron, tak, że mogłem sobie wziąć do ręki kable (ok. 20 cm). Co ciekawe, aby ją naprawić muszę zdemontować zderzak, ponieważ od spodu ani od góry też tam się nie dostanę.

a tak na marginesie... ciekawe dlaczego nie wyświetla mi się komunikat o otwartej masce :smutas:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to jeszcze nie wszystko... dzisiaj po naprawie wiązki lewej lampy, przystąpiłem do kasowania błędów. Myślałem, że błąd reflektora wywołał błąd na canie i dlatego pojawił się check airbagów. Błąd regulacji reflektorów zniknął, błąd airbagów nadal widnieje oraz nadal nie ma wskazań temp. zewnętrznej. Zacząłem więc szukać dalej....

:(

szukajcie a... znajdziecie

wiązka poniżej lewej lampy, która odpowiada za dane z czujnika temp.... leży na osłonie silnika, ponieważ została przegryziona z... a jakże 2 stron, tak, że mogłem sobie wziąć do ręki kable (ok. 20 cm). Co ciekawe, aby ją naprawić muszę zdemontować zderzak, ponieważ od spodu ani od góry też tam się nie dostanę.

a tak na marginesie... ciekawe dlaczego nie wyświetla mi się komunikat o otwartej masce :smutas:

Demontaż i ponowny montaż zderzaka jeszcze można przeżyć, o ile to ostatni raz... Gryzoń już wykurzony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde w Krakowie jakieś wygłodzone myszy :facepalm:

Ale się bydle dorwało, ja rozumiem że w jednym miejscy coś wyżarła ale w kilku :facepalm: wcale bym się nie zdziwił jakbyś jeszcze coś znalazł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety może to dziwne ale jak nie nakarmisz gryzonia jedzonkiem na łapce to ten weźmie się za twoje auto. Nie czekaj dłużej ( bo jak widzisz instalacja mu smakuje) tylko zakładaj łapki, i to kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek 70 masz rację, trzeba gada nakarmić.

Okazało się, że usterki spowodował szczur!!! Dzisiaj jak odpaliłem auto to usłyszałem huk spod maski i pojawił się komunikat o niesprawnym alternatorze. Szczur dostał się pod pracujący pasek, który go uśmiercił, przy okazji zrywając się. Ważne, że szczur zabity.

Uszkodzenia:

- wiązka lampy xenon prawej,

- wiązka czujnika zamka maski,

- wiązka klaksonu,

- wiązka czujnika zderzeniowego,

- wiązka od termometru temp, zewnętrznej

- pasek wielorowkowy od pogryzienia i pęknięcia!!!!

Po demontażu zderzaka okazało się, że na spodniej osłonie silnika zwierzę urządziło sobie niemal stołówkę. Znalazłem tam mnóstwo karmy moich psów i kości!!!

Moje spostrzeżenia są takie, że szczur nie tknął żadnej instalacji, która była zabezpieczona peszlem. Najbardziej smakowały mu kable owinięte czarną, szmacianą (tzw. samochodową) izolacją. Tak więc po naprawie wiązek elektrycznych i wykonaniu dobrej izolacji, na wszystkie przewozy założyłem dodatkowo gruby peszel. Być może na przyszłość to pomoże.

Ponadto zalecam wszystkim rozstawienie przy garażu trutek na gryzonie.


aha, zapomniałem dodać, szczur nie przegryzł po prostu kabla, ona obgryzał je na jednym końcu( np. przy samym czujniku zderzeniowym) oraz na drugim końcu w miejscu, gdzie kabel chował się do peszla, tym samym dokonywał po prostu amputacji kabli. Masakra jakaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek 70 masz rację, trzeba gada nakarmić.

Okazało się, że usterki spowodował szczur!!! Dzisiaj jak odpaliłem auto to usłyszałem huk spod maski i pojawił się komunikat o niesprawnym alternatorze. Szczur dostał się pod pracujący pasek, który go uśmiercił, przy okazji zrywając się. Ważne, że szczur zabity.

Uszkodzenia:

- wiązka lampy xenon prawej,

- wiązka czujnika zamka maski,

- wiązka klaksonu,

- wiązka czujnika zderzeniowego,

- wiązka od termometru temp, zewnętrznej

- pasek wielorowkowy od pogryzienia i pęknięcia!!!!

Po demontażu zderzaka okazało się, że na spodniej osłonie silnika zwierzę urządziło sobie niemal stołówkę. Znalazłem tam mnóstwo karmy moich psów i kości!!!

Moje spostrzeżenia są takie, że szczur nie tknął żadnej instalacji, która była zabezpieczona peszlem. Najbardziej smakowały mu kable owinięte czarną, szmacianą (tzw. samochodową) izolacją. Tak więc po naprawie wiązek elektrycznych i wykonaniu dobrej izolacji, na wszystkie przewozy założyłem dodatkowo gruby peszel. Być może na przyszłość to pomoże.

Ponadto zalecam wszystkim rozstawienie przy garażu trutek na gryzonie.

aha, zapomniałem dodać, szczur nie przegryzł po prostu kabla, ona obgryzał je na jednym końcu( np. przy samym czujniku zderzeniowym) oraz na drugim końcu w miejscu, gdzie kabel chował się do peszla, tym samym dokonywał po prostu amputacji kabli. Masakra jakaś.

Wprawdzie szczura nie odstraszy ale inne gryzonie tak,przynajmniej u mnie ;)

Zwykła kostka klozotowa, :P wymieniana co miesiąc

Próbowałem różnych specyfików,ale od paru miesięcy to daje zadowalające rezultaty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek 70 masz rację, trzeba gada nakarmić.

Okazało się, że usterki spowodował szczur!!! Dzisiaj jak odpaliłem auto to usłyszałem huk spod maski i pojawił się komunikat o niesprawnym alternatorze. Szczur dostał się pod pracujący pasek, który go uśmiercił, przy okazji zrywając się. Ważne, że szczur zabity.

Uszkodzenia:

- wiązka lampy xenon prawej,

- wiązka czujnika zamka maski,

- wiązka klaksonu,

- wiązka czujnika zderzeniowego,

- wiązka od termometru temp, zewnętrznej

- pasek wielorowkowy od pogryzienia i pęknięcia!!!!

Po demontażu zderzaka okazało się, że na spodniej osłonie silnika zwierzę urządziło sobie niemal stołówkę. Znalazłem tam mnóstwo karmy moich psów i kości!!!

Moje spostrzeżenia są takie, że szczur nie tknął żadnej instalacji, która była zabezpieczona peszlem. Najbardziej smakowały mu kable owinięte czarną, szmacianą (tzw. samochodową) izolacją. Tak więc po naprawie wiązek elektrycznych i wykonaniu dobrej izolacji, na wszystkie przewozy założyłem dodatkowo gruby peszel. Być może na przyszłość to pomoże.

Ponadto zalecam wszystkim rozstawienie przy garażu trutek na gryzonie.

aha, zapomniałem dodać, szczur nie przegryzł po prostu kabla, ona obgryzał je na jednym końcu( np. przy samym czujniku zderzeniowym) oraz na drugim końcu w miejscu, gdzie kabel chował się do peszla, tym samym dokonywał po prostu amputacji kabli. Masakra jakaś.

Koleś, ale historia... nadająca się na dobry scenariusz do filmu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...