Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne zachowanie 1,6 adp ciężko pali przy dużej wilgotności


marko01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszyskich. Proszę o pomoc bo moje audi zachowuje się bardzo dziwnie. Problem zaczął sie wiosną zeszłego roku. Samochód na zimym silniku szarpał i dopuki się nie rozgrzał jazda była koszmarem, o ile wogule dało się jechać bo jak zgasł to koniec jazdy - nie podalał. Około pół godzinki czekania i samochodzik jak nowy, jazda to czysta przyjemność. Diagnoza, według mnie była prosta padły świece lub przewody wysokiego napięcia, bo jak się trochę pojechało to silnik się rozgrzał wilgoć odparowała i auto jeździło. Wymieniłem dla pewności i świece i przewody, pomogło ale nie dokońca, jednak w między czasie zmieniła się pogoda i całe lato nie było najmniejszego problemu. Ponownie problem zaczą się pojawiać jesienią, kiedy zaczęły się wilgotne dni. Samochód odpala z lekkim zająknięciem, jedzie pare kilometrów i lak nie zgaśnie zanim się rozgrzeje to jedzie, jak zgaśnie to pół godziny czekania i można kontymuować jazdę. Jak jest suche powietrze kompletnie nic się nie dzieje. Moż ektoś się spotkał z podobnym problemem.....pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektóre kable po zakupie nadają się tylko do kosza,

jeśli jest wilgotno i są problemy z rozruchem czy samą pracą silnika do rozgrzania to ewidentnie wina układu zapłonowego-przewody zapłonowe,aparat zapłonowy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektóre kable po zakupie nadają się tylko do kosza,

jeśli jest wilgotno i są problemy z rozruchem czy samą pracą silnika do rozgrzania to ewidentnie wina układu zapłonowego-przewody zapłonowe,aparat zapłonowy,

Też stawiałem na kable lub świece. Zastanawia mnie tylko dlaczego mimo tego, że odpali i po jakomś czasie go zgasze to nie da się uruchomić? Powinno być chyba odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ogóle nie da uruchomić ?,czy trzeba długo kręcić,

Czasem załapie na chwilę i jakby na dwóch garach chodził, szarpnie dwa razy i gaśnie. Musi swoje odstać i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest po zgaszeniu auta na benzynie,

jak zgasisz na gazie to w kolektorze dolotowym może być za dużo gazu i podczas odpalania na benzynie podawany jest drugi rodzaj paliwa przez co jest problem z rozruchem i prawidłowym działaniem silnika,

po jakimś czasie gaz z dolotu wyparowuje i odpalanie jest normalne,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palec i kopułka do wymiany

Zamówiłem palec i kopółkę. Wymienie i zobaczymy. Dzisiaj sucho i odpalił od dotyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem palec i kopułkę ( dostęp masakra ) wydaje się, że jest poprawa ale dla pewności trzeba poczekać na deszcz


po wymianie kopółki i palca jest ok. dzięki za rady. Zamykam temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...