Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Turbina VW Vento


Arkom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem w w/w aucie turbina jest w opłakanym stanie ma starszyzny luz na wałku i bierze duzooooo oleju. Regeneracją to droga sprawa więc w grę nie wchodzi, szukam jakiejś używki tylko nie wiem jaka będzie dobra obecna turbina ma takie numery 028145701R - może wiecie jakie inne modele by pasowały do mojego auta jest to silnik 1.9 TD 94 rok na allegro nie spotkałem używanej o taki numerze ale wiem że golfy, passaty, vento , audi wychodziły w różnych turbinach - może da się jakąś inną dopasować?


Może ktoś się odezwie : zakupiłem turbinę z wydechem i kolektorem o numerach 028 145 703E K14, moje pytanie jest jedno bo ogólnie turbina pasuje do auta tylko jest jeden szczegół w starej turbinie do gruszki dochodził wężyk z podciśnieniem od elektor - zaworu i od samej gruszki szedł wężyk do muszli turbiny w tej turbinie też idzie przewód metalowy od gruszki do muszli turbiny ale króciec do którego powinien dochodzić wężyk z podciśnieniem od elektrozaworu jest zaślepiony - moje pytanie jest takie czy to zaślepienie to normalne i ma tak zostać w tej turbinie czy jednak to "od ślepić" i podłączyć podciśnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo powinno byc KKK K14 lub Garrett T2.

To zaslepienie to pewnie od EGR'a. Zapodaj jakies foto, to bedzię jaśniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dokładnie ta turbina http://allegro.pl/turbina-vw-passat-golf-vento-seat-audi-1-9-td-i4954042342.html


I chodzi o to że jak na fotce widać od gruszki idzie metalowy przewód do muszli turbiny i to ok w starej jest podobnie ale w miejscu gdzie w mojej starej turbinie dochodzi podciśnienie to tutaj w tym miejscu ten króciec na środku gruszki jest zaślepiony i to na pierwszy rzut oka wydaje się na fabrycznie zaślepione. Jak się przyjrzysz fotce turbiny to zobaczysz że na owym króćcu jest nakrętka tak jakby dało się ten króciec wykręcić ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...