Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 Xenon świeci na bliskie odleglosci


Oskarro

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM!

Nie spotkałem się z podobnym tematem na forum dotyczącym a4. Mam taki problem a raczej pytanie związane ze światłami mijania, ponieważ wydaje mi się iż świecą stanowczo za krótko. Podczas włączania się świateł poziomuja się wszystko moim zdaniem przebiega prawidłowo a jednak światła świecą wyraźnie krócej niż w mojej a6 c6. W a6 światła sie tak jakby rozplywaja nie widać granicy w którym miejscu się kończą wszystko jest pięknie oświetlone a w a4 wyraźnie widzę granice świecenia świateł mniej więcej 30-40 metrów przed autem.

Czy te miejsca na klucz impulsowy umiejscowione na lampach służą do podnoszenia świateł? ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak w a6 mam także dobrze ustawione światła bo sprawdzałem na stacji diagnostycznej a jednak świecą całkiem inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc sprawdź A4 na stacji.

Jak będą za nisko to ci podregulują ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak uznają ze są prawidłowo ustawione to mam przestać jeździć samochodem..bo dalej będą mi świecic za krótko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będą prawidłowo ustawione to będziesz musiał się przyzwyczaić.

Nie tylko ty chcesz w nocy dobrze widzieć.

Ci z przeciwka też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proste. Jednak chciałbym wiedzieć w dalszym ciągu do czego służy ta regulacja w lampie na klucz impulsowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takich kluczy.

Są imbusowe.

Regulacja służy do regulacji ręcznej reflektora.

Jedne do pionowej drugie do poziomej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo udam się na stacje i zobaczymy co powiedzą gdyż i tak przegląd się zbliża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta śruba jest dla diagnosty na stacji kontroli pojazdów. Sam jak nimi pokręcisz (bo są dwie do jednej lampy)to dobrze na pewno nie będzie. Podejdź na stację do sprawdzenia. Może przy poprzedniej regulacji miałeś załadowany bagażnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, przecież wiem o co chodzi sam to rozleguluje zupełnie wszystko.. Niestety nie regulują się za każdym razem tam samo, może po prostu za bardzo przyzwyczaiłem się do swiatel w a6 i dlatego trudno i mi się doskoku czasami przestawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cię dalej męczy, w innym wątku kilka dni temu podałem jak możesz sobie sprawdzić i w ciągu kliku minut rozwiać wątpliwości.

ściana i linijka wszystko ci powiedzą

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie dostęp do internetu mam tylko poprzez smartfona wiec jestem troszkę ograniczony w możliwości poszukiwacze stąd moja prośba czy mógłbyś podać link do wątku albo tytuł tematu.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę bardzo.

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/302440-podnoszenie-samemu-lamp/

wpisz sobie w google ustawianie świateł daj na grafikę i będzxiesz miał mnóstwo zdjęć i rysunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pojęcia jaki mam przelot :P Nie mam bladego pojęcia, ale pewnie znacznie różnią się od siebie tak wywnioskować mogę z Twojej wypowiedzi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokość Lini światłocienia nie zależy od przebiegu pojazdu tylko od ingerencji w ustawienia. żeby to sprawdzić ma dwa wyjścia, DIAGNOSTA lub własne działanie.

ja wybieram własne działanie.

druga sprawa którą podniósł Dominik to jasność samych soczewek a raczej stopień ich wypalenia.

zacząłbym jednak od sprawdzenia podstawowych nastaw w sterowniku xenonów, a potem dopiero regulował.

Być może są ustawione nisko i załadowanie auta dodatkowo je obniża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...