Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Krótki numer VIN


eMPe76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i przepraszam jeśli nie w tym dziale,ale nie wiem do którego napisać.W dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu mam 12 znakowy numer identyfikacyjny pojazdu.Na początku są trzy litery dalej to cyfry.Nie wiedziałem jak ma być,auto kupiłem pół roku temu.Dziwiłem się czemu tak długo czekałem z rejestracja auta i wydaniem dowodu,czekałem 44 dni.Teraz chyba wiem czemu,przez ten numer.A teraz mi powiedzieli w ubezpieczalni bo chcę wykupić polise OC w innym towarzystwie że są 17 znakowe numery.A jeśli ja mam mniej to może były przebite.Wiem że auto było sprowadzone w 2006 roku,a wyprodukowane w 1995 i nawet daty pierwszej rejestracji nie znam ... Może ktoś się spotkał z czymś takim samym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIN ma długośc 17 znaków i taki musisz mieć.

Numer ten można znaleźć na wlepce w bagażniku lub takiej samej wlepce w książce serwisowej.

U Ciebie numer będzie mniej więcej tak wyglądał: WAUZZZ8DXXXXXXXXX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam sie bać co do pochodzenia tego auta ... Czy aby nie ( no wiecie ),albo nie powypadkowe ... książki serwisowej nie mam ... ;(

Nie ma co się bać - teraz to musisz po prostu zobaczyć co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. vin jest ok. najprawdopodobniej masz auto pokradzieżowe i był nadany nowy numer vin bo były zmiany w oryginalnym. a co do kupna OC to z tym nie ma problemu bo długość vinu nic tu nie ma. sugeruję znaleźć poprzedniago właściciela i ustalić przeszłość auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że odgrzewam stary temat,ale co to dokładnie znaczy że po kradzieżowe?Wczoraj zatrzymała mnie drogówka,do kontroli.I trzymali mnie z pół godziny.Musieli gdzieś dzwonić i czekali,chodziło o te numery... Kużwa,gdybym wiedział wcale bym nie kupował ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...