Skocz do zawartości
IGNOROWANY

cieknie olej z turbo


malibu

Rekomendowane odpowiedzi

mam 1.9tdi 90km i tak sciagajac oslone z pod silnika zobaczylem ze olej jest na osobonie . I z przewodu ktory idzie w dol cieknie olej i on wychodzi z turbiny. spradwdzalem docisnelem zacisk. czym to moze myc spowodowane? i oststanio cos mi oleju ubylo zauwazylem ale nie wiedzialem dlaczego. czemu akurat z turbiny moze leciec olej co to znaczy bo zaden zemnie mechain i sie nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty no nie wiem on wychodzi z boku z lewej strony taki gruby i idzie w dol tak jakby do chlodnicy .....nie wiem nie umiem tego opisac slaby mechanik ze mnie... i tu na gorze przy zacisku pojawil mi sie olej i cieknie po calym przewodzie w dol tak jak pisalem ten przewod tak jakby do chodnicy idzie

Edytowane przez malibu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi tobie o metalową rurke powrotu oleju z turbo ? przy łączeniu z turbiną powinna być uszczelka może przeciekać

chyba że masz na myśli gumowy wężyk idący z wastage do zaworu N18 który znajduje się w okolicy chłodnicy

Edytowane przez maniekaudia4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie chodzi mi o ten gumowy ....ale wyczytalem ze w tym przewodzie moga byc krople oleju ....i to nic takiego tylko przewod od odmy moze byc zly czyc cos i to powoduje ze tam olej sie pokazuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie też turbo od dołu jest całe w oleju a nie dawno było wymieniane. cieknie prawdopodobnie z przewodu doprowadzajacego olej da rade to jakoś dokrecić nie wyciagajać turbo.

Wydaje mi sie że i od dołu turbiny jest przewód olejowy. ???

tak??


cieknie mi olej z tego na zdjeciu zaznaczone strzałką.

i3t6li8b.jpg

i lekko z góry da rade to uszczelnić bez wyciągania turbo???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup nową uszczelkę w to miejsce, pewnie ktoś o niej zapomniał, problem zniknie , nie orientuje się jak jest w 1.8t, ale w 1.9 tdi ahu 5 min roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...