Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpie przy zmianie biegów.


ccdd90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Audi A4 B5 od jakiegoś czasu.
Wcześniej miałem starego Opla Astre, i wielka wyczuwalna różnica to taka, że przy zmianie biegów strasznie szarpie Audi.
Gdy bardzo powoli puszczam sprzęgło to tak się nie robi, ale zmieniając normalnie szarpie.
Co może być nie tak i co może być do wymiany tak by pomogło ?

Dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jechałem 140km/h i trochę szarpało pedałami, rączką biegów i deską rozdzielczą obok radia. Jest to spowodowane wiekiem+prędkością czy coś jest nie tak np. przegub wewnętrzny ?

Edytowane przez ccdd90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na postoju czy przy dodawaniu gazu trzęsie silnik być może sparcialy juz gumy na łapach silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mocowanie silnika i skrzyni jest - to może być sprzęgło bo nie wysprzęgla. Przy ruszaniu też mogłoby charakterystycznie szamotać wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednia poduszka silnika mi się straciła nie było jej w ogóle, i te "kolanko" przeze mnie nazywane było złapane na 1 śrubę a powinno być na 2.
Polepszyło się ale jednak jeszcze trochę szarpie będę sprawdzał dalej.



Szerokości !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta pierwsza łapa powinna być złapana z tego co pamiętam na trzy śruby i takie duże podkładki do bloku silnika, guma mi na niej zmurszała która opiera silnik na belce przedniej pod chłodnicą i od drgań poluzowała się cała,także myślałem ze są dwie śruby ale zamawiając gumę i podkładki okazało się że są trzy śruby mocujące.

po tym szarpanie ustąpiło nie do końca ale na tyle że nie było aż tak odczuwalne,

reszta winy już należała u mnie do sprzęgła które było oryginalne i przejechane miało grubo ponad 250 tysięcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co malo odczuwalne szarpanie także spokoju. Teraz czas na mody hehe dziękuje wam za pomóc miłośnicy !!:))

Sprzęgło też sprawdze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...