Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaką Lustrzanke doradzicie kupić?


slaweq

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie nad kupnem aparatu i tu mam prośbe do osób znajacych troche temat. Mam na oku dwa modele Nikon D60 i Olympus E-520..., który polecicie?

Nikon http://www.allegro.pl/item448961014_nikon_d60_18_55_vr_55_200_8gb_2gb_torba.html

Olympus http://www.allegro.pl/item446371944_olympus_e520_e_520_14_42_mm_40_150_mm_f_vat.html

Z góry dzieki za każde uwagi i sugestie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIKON D60 w komplecie z obiektywem był ostatnio w promocji w Euro RTV AGD za 1399zł. Ja czekam aż troche stanieje Nikon D90 - narazie kosztuje z obiektywem około 3400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Euro RTV AGD i faktycznie jest jakas promocja na tego Nikona ale z jednym obiektywem, a ja chce brac z dwoma :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie zabrac glos jako, ze jestem fotografem i fotografuje zawodowo. Podstawowe pytanie to ile masz kasy na to przeznaczone i co chcesz fotografowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - co chcesz fotografować to najważniejsze pytanie. Sam mam lustrzankę do astrofotorafii i wybrałem matrycę o bezkonkurencyjnie niskich szumach, czyli Canona (jakiś czas temu więc 350D).

Ogólnie polecam Canona, jestem bardzo zadowolony, aparat oczywiście jest używany nie tylko do robienia zdjęć nieba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yelo powiem Ci, ze jesli robisz zdjecia na niskich ISO to canon jest debesciak ale przy wysokich iso rzedu 1600 i 3200 a nawet 800 to nikon w segmencie lustrzanek z nizszej i sredniej polki jest lepszy. Oczywiscie mowie o szumach. Sam fotografuje Canonami i nigdy nie przesiade sie na nic innego ale tutaj musze jednak uznac wyzszosc nikona :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam ze rozmowa jak i w poprzednim temacie sprowadzi sie do Canon vs Nikon.

z dwoch ktore chcesz kupic wybralbym Nikona glownie z powodu ilosci szkiel, napewno wiecej niz olimpus.

z reszta jak dla mnie to tylko Nikon, odpowiada mi technicznie i ergonomicznie.

przed kupnem powinienes wziasc dwa lub trzy wybrane modele i "pobawic sie" chociaz chwile, zobaczyc jak ci sie je trzyma, jak umiejscowione sa przyciski, jak wyglada menu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotografuje od lat cyfrowkami canona. polecam ten sprzet. tak jak kolega pisal do ISO 800 fotografie sa o wiele ostrzejsze, i mniej zaszumione. powyzej tej wartosci nikon jest lepszy, tymbardziej ze szum jest jednorodny i przez to "ziarnopodobny".

tansze obiektywy canona posiadaja szybszy autofocus niz porownywalne obiektywy nikona. chociaz to sie wciaz zmienia.

poniewaz jednak przewaznie fotografuje sie w zakresie nizszych iso, a w warunkach gorszego oswietlenia stosuje sie lampy canon wypada ciut lepiej.

jednak bój toczacy sie od lat, od lat pozostaje nierozstzygniety i tak pewnie na wieki.

dosyc ciekawie zapowiadaja sie lustrzanki sony, ktore przejely mocowanie obiektywu z minolty. olympusa i tego typu pomysly raczej bym sobie darowal.

jednak wazniejsze w fotografii sa obiektywy a przenajwazniejszy fotograf a w zasadzie jego inwecja. gwarantuje ze dobry fotograf gownianym sprzetem zrobi lepsze fotki niz odwrotnie :naughty: wiec szkoda czasu na rozkminianie subtelnosci technicznych. :gwizdanie: :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie zabrac glos jako, ze jestem fotografem i fotografuje zawodowo. Podstawowe pytanie to ile masz kasy na to przeznaczone i co chcesz fotografowac?

Planuje wydać do 2,5 tyś. Fotografować chce generalnie wszystko co wpadnie w oko :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, że powinieneś się zakręcić za sensownym body (do 2k) i do niego

wyszukać kilka - kilkanaście obiektywów. W zależności od tego co chcesz robić, albo

makro zdjęcia, albo w nocy cykać zdjęcia sąsiadkom, albo na urodzinach (do tego najlepsze

są mimo wszystko zwykłe cykadła ;>).

Ja polecam bardzo Sony Alpha 100. Wydałem na niego jakieś.. 2.5k z obiektywem 18-200 i

jestem b. zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był taki temat w tym roku. Stanęło na tym, że Canon 400D jest najlepsiejszy. :wink4:

bo tak jest. sprzedalem nowke z obiektywem, nawet nie rozpakowana za 1500 nie tak dawno. teraz $ cos podkskoczyl to wychodzi ciut wiecej...

na poczatek to niezla lustrzanka i nie wychodzi tak drogo a sprawuje sie super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...