Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt zmiany koloru podświetlenia zegarow z czerwonego na białe ala' polift


buuuury

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już masz tak kombinować to kup nową folię, zdrap czerwoną farbę i kombinuj na biało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już kiedyś wrzucić fotki jak wygląda mój drugi licznik tzw. testowy do zmiany podświetlenia.

Mam chwile chęci i czasu to wrzucam :)

(przypominam że praca nad licznikiem jest wstrzymana, mam tyko takie fotki, żadnych zdjęć od środka nie robiłem - jeśli ktoś chce fotki to pisze z góry że nie ma i jak na razie nie będzie... licznik leży gdzieś kartonie i nie mam ochoty jak na razie wracać do tego tematu) http://a4-klub.pl/index.php?/topic/304892-efekt-zmiany-koloru-podswietlenia-zegarow-z-czerwonego-na-biale-ala-polift/page-3#entry4711400

Po kliknięciu w zdjęcie, jest powiększenie do oryginalnego rozmiaru, jakość jest jaka jest - fotki robione szajsungiem s2

http://images75.fotosik.pl/350/1fa6791eb7d333dd.jpg

http://images75.fotosik.pl/350/dfc7d66a91df681e.jpg

(do ogarnięcia prześwitujące światło ledów na tarczy prędkościomierza):

http://images78.fotosik.pl/350/c472f8925ab65bf8.jpg

(tutaj trzeba coś mocniejszego, bo wskazówka jest licho podświetlona)

http://images78.fotosik.pl/350/11debeffdb8bd3c7.jpg

Drodzy forumowicze, chciałbym się od was dowiedzieć jak to według was wygląda?

Licznik jest do poprawy/kosmetyki, jestem krótko mówiąc - pedantem, dużo czasu, dużo prób zajęło mi żeby tarcza była w miarę równo podświetlana.

Chciałbym żebyście mi napisali czy jest sens jeszcze się z tym bawić?

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


chciałbym się od was dowiedzieć jak to według was wygląda

w/g mnie bardzo dobrze(a sam obrotomierz idealnie) poza zbyt ciemnym zegarkiem i jak pisałeś wskazówkami od temperatury i paliwa.

sam tez grzebie białe podświetlenie w liczniku i ja do podświetlania tarczy zastosowałem listwę led do podświetlania np mebli. ledy przykleiłem wokół tarczy tak żeby światło z nich świeciło w bok a nie centralnie w tarcze.efekt samego podswietlenia jest całkiem niezły ale tez mam za ciemne wskazówki i zegarek.paliwo i temperaturę mam podświetlone na jednym ledzie i tez za ciemno jest.w dodatku przy maksymalnym doświetleniu jak już całkiem nie źle widać wskazówki światło z tarcz po prostu drażni bo jest za mocne,po skręceniu na minimum jest w sam raz ale znów nie widać dobrze przebiegu i wskazówek. teraz zastanawiam sie czy nie spróbować z ledami o barwie białej ciepłej.

a własnie czy ktoś wie co zrobić żeby cyferki w liczniku przebiegu nie ściemniały się po włączeniu świateł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegarek słabo podświetlony bo po bokach muszą być mocniejsze "kuliste" ledy a z tego co pamiętam włożone tam miałem jakieś walcowe i światło jest ukierunkowane do przodu a nie na przód i boki.

Z tego też powodu mało światła trafia do "światłowodu" kierującego je na zegarek

Potencjometr ogarnia cały licznik, żeby podświetlić odpowiednio wyświetlacz z przebiegiem to tylko mocniejszy led włożyć?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem efekt bardzo dobry, gdyby całość wyglądała jak sam obrotomierz to jest to jak najbardziej do zaakceptowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


gdyby całość wyglądała jak sam obrotomierz to jest to jak najbardziej do zaakceptowania.

myślę ze taki efekt jest do uzyskania po zmianie tarczy na te do 260km/h. one maja mniej kreseczek dzięki czemu mniej światła wydostaje się na zewnatrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wyżej, licznik jest do dokończenia.

Tarcza prędkościomierza u góry nie prześwituje bo już jest to zrobione jak w tarczy obrotomierza.

U dołu na bokach prześwituje bo światło nie jest rozproszone.

Żadna zmiana tarcz nie wchodzi w gre, bo wtedy będzie oszukiwał na prędkości a ja nie mam potrzeby płacić za zmiane wsadu.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy tak sie zastanawiam, bo najprostsze rozwiązania są najlepsze.

Czy nie wystarczyła by zmiana samych tarcz na poliftowe? do tego żarówki na diody i efekt jest bez żadnych skrobań> ? mylę się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czy nie wystarczyła by zmiana samych tarcz na poliftowe?

polift ma predkosciomierz do 260 i obrotomierz z elektronicznym zegarkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przedlifty też miały licznik do 260 bynajmniej ja tak mam a z tym zegarkiem wydaje mi się że nie wszystkie miały zegarek elektroniczny :) znajdzie się jeszcze wskazówkowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale polift chyba jest inaczej zeskalowany[emoji14]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak może być inaczej zeskalowany, ale wymyślacie :P, znajomy ma lifta i zegar jest identyczny, ja mam fisa a on nie, cały zegar wygląda tak samo tylko u niego jest ładna biel.. tarcze to tarcze nie ma tu filozofii, przedkładka tarcz i wymiana żarówek na białe ledy powinna załatwić sprawę i ja tak zrobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie jest. Ten licznik co ma Hezen jest inaczej zeskalowany co typowy poliftowy[emoji14]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o licznik Hezena to nie bo ma tarcze do 220 pozniej juz chyba wszystkie byly 260 nawet tdi wiec jak zmieni tarcze to bedzie zle pokazywac predkosc. Tu by tylko pomogla zmiana wsadu a to jest nieoplacalne bo mozna kupic nowszy przedliftowy licznik juz z nowszymi tarczami i wtedy rezac podwietlenie. Pierwsze liczniki w najstarszych modelach mialy inne tarcze mozesz sobie zobaczyc na googlach[emoji14]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo benzynie byl do 260[emoji14]a 100 masz w polowie tarczy czy wczesniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wiesz juz jaka jest roznica[emoji14]

Edytowane przez jacca90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...