Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekładka silnika z 1.6 na 1.8T


exterminator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów ;) Jestem nowym użytkownikiem forum, ale bardzo uważnie je śledzę i wyciągam wiele wniosków oraz dobrych rad ;) Szukałem na forum, lecz nie doszukałem się satysfakcjonującej odpowiedzi. Otóż posiadam zadbaną A4 b5 z 95r, z silniczkiem 1.6, w gazie. Autko jest rodzinną pamiatką po dziadku, który bardzo o nie dbał. Jako, że 1.6 nie daje zbytniej mocy, a przy wyprzedzaniu śmierć zagląda w oczy postanowiłem jakoś wzmocnić silniczek. Ustaliłem już, ze 1.6 nie nadaje się do modów, a 1.8 i 1.8 t mają podobne spalanie. Pomyślałem wiec ze moznaby przełożyć silniczki( tata ma warszat samochodowy, więc przekładkę wykonali bysmy we własnym zakresie), jednak nasuwa sie moje pytanie, co trzeba kupić i wymienić robiąc taką przekładkę poza silnikiem i chyba skrzynią biegów ? Słyszałem, ze tarcze, przeguby, całe piasty itd... Czy jest ktoś w temacie i mógłby udzielić kilku informacji ? Jeśli koszt będzie wysoki skompletowania tego, to myślałem nad zakupem anglika i przełożeniu potrzebnych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak osobiście to jak już swapa miałbyś robić to z 1.6 na 1.8T nie lepiej juz na 2.4 :D?
A tak P.S to jest mase roboty, ale skoro macie warsztat to powinno pójść gładko, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam nad taką przekładką bo zakochałem się w mojej budce zielonej a mocy w 1.6 mało. Wydaje mi się że może być więcej roboty bo to jednak wiązka do przeróbki, tego najbardziej się boje. Także dołączam się do pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu 2.4. Sorry ale tam moc się zaczyna na 165 koni a kończy na 170 koni. Zależy od roku. Ogólnie silnik dobry ale mocy w nim nie zrobisz. Co do 1.8t to zaczynasz od 150 a skończyć możesz na 500. Tu masz największych,e pole do popisu. Tylko kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już chcesz robić przekładki to tylko 1.8t, najbardziej zbliżony budowa do 1.6 i nie bd musiał zmieniać ławy i reszty osprzętu na którym wisi silnik, ba można by nawet skrzynie zostawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam tez rozwawżam wymiane mojego ADP na 1.8 T i prosił bym o kilka cennych uwag co i jak :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już przekopałem forum wzdłuż i wszerz i większość osób które robiły taką przekładkę potwierdza że to kompletnie nieopłacalne i lepiej kupić już całe auto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już przekopałem forum wzdłuż i wszerz i większość osób które robiły taką przekładkę potwierdza że to kompletnie nieopłacalne i lepiej kupić już całe auto ;)

Na przekładkę wyłożyłem 3K + mój czas(świetnie spędzony ze znajomymi którzy pomagali), ogólnie jak ktoś jest zdecydowany to polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lepiej kupić Anglika i przełożyć fajere z twojej audi :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...