Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uszczelka nastawnika


cysiu100

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent to A4 B5 silnik AFN. Cieknie spod nastawnika pompy wtryskowej. Mam pytanie co do wymiany, tak żebym nikomu nic nie popsuł.

Powiedzcie mi czy dobrze zrozumiałem procedurę? Podłączam VAG, na samym zapłonie odczytuje napięcie czujnika RSW. Następnie po nagrzaniu silnika odczytuję dawkę paliwa na wolnych obrotach, wyłączona klima światła itp. Robię nożykiem znaki, zdejmuję nastawnik, wymieniam uszczelkę, montuje ponownie (łatwo powiedzieć). Włączam sam zapłon i sprawdzam napięcie RSW. I teraz pytanie czy jeśli nie czyszczę nastawnika w środku i nie ruszam ramienia to ta wartość może mi się zmienić? A co z temp silnika? Jeśli odczytam na całkiem zimnym, potem nagrzeje by sprawdzić dawkę, szybo uwinę się z uszczelką to jak ma się napięcie do letniego silnika, może się zmienić?

Na marginesie czy zmiana dawki ma wpływ na zmianę napięcia RSW na samym zapłonie i odwrotnie czy ruszając ramię RSW pozmienia się dawka paliwa?

Na końcu nagrzewam silnik i sprawdzam dawkę paliwa, tak?

Edytowane przez cysiu100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już chcesz mieć taką dawkę jaką miałeś to nagrzany silnik na wolnych obrotach sprawdzasz dawkę ...

Znaczysz obok nastawnika -odkręcasz wymieniasz uszczelki - zakręcasz wszystko w miarę dokładnie na to same miejsce-odpalasz- nagrzewasz silnik - podpinasz Vaga sprawdzasz dawkę ewentualnie korygujesz do takiej jaką miałeś ....

RSW nie ruszaj nie ma takiej potrzeby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze przy ustawianiu nastawnika na pompie koniecznie zwrócić uwagę na wałek

nastawnika (trzpien) żeby wszedł w zagłębienie poruszającego się pierścienia.

Edytowane przez maniekaudia4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...