Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6] Czy można wymienić Concert na Syphony II


Kubeł

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny post. Mam w związku z nim pytanie. Czy bez problemu wymienię w B6 radio Concert na Symphony II? Bo na pewno wiąże się to z przesunięciem panelu klimatronika w dół, jako że Symphony ma wielkość 2 din. Czy nie trzeba wymieniać całej konsoli środkowej, albo wstawiać innych uchwytów itp? Wątpliwości moje budzi też fakt, że środkowa konsola się lekko zwęża i w związku z tym czy nie zachodzi konieczność zastosowania innego panelu klimatronika? Ktoś miał z tym jakiekolwiek doświadczenie?

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 24-01-2007, 12:20 ]

wydzieliłem z tematu : http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=3407

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny post. Mam w związku z nim pytanie. Czy bez problemu wymienię w B6 radio Concert na Symphony II? Bo na pewno wiąże się to z przesunięciem panelu klimatronika w dół, jako że Symphony ma wielkość 2 din. Czy nie trzeba wymieniać całej konsoli środkowej, albo wstawiać innych uchwytów itp? Wątpliwości moje budzi też fakt, że środkowa konsola się lekko zwęża i w związku z tym czy nie zachodzi konieczność zastosowania innego panelu klimatronika? Ktoś miał z tym jakiekolwiek doświadczenie?

Bez problemu to może nie.

Potrzebna Ci będzie do tego nowa konsola środkowa - do kupienia w ASO

Panel klimatronika trzeba zamontować niżej wiec ten trzeba troszke przyciąć - chyba że masz za dużo kaski to można kupić na allegro oryginał pod "nawigaję"

Ja jednak wybrałem rezanko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu to może nie.

Potrzebna Ci będzie do tego nowa konsola środkowa - do kupienia w ASO

Panel klimatronika trzeba zamontować niżej wiec ten trzeba troszke przyciąć - chyba że masz za dużo kaski to można kupić na allegro oryginał pod "nawigaję"

Ja jednak wybrałem rezanko...

Czyli mam rozumieć, że do zmiany będzie potrzebna zarówno inna konsola środkowa jaki i inny lub rezany panel klimy? Czy też może jedno z tych dwóch rozwiązań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matschke z www.tdiracing.pl mial taki panel z climatronikem do sprzedania za ok. 200zl jak dobrze kojarze, zapytaj go moze jeszcze ma

No tak, ale dalej nie wiem czy jak kupię sam taki panel, to nie będę musiał zmieniać środkowej konsoli, czy i tak muszę mieć nowy panel i nową konsolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa konsola środkowa to podstawa.

Bez niej nie włożysz radia 2 DIN

Rozebrasz kawałek auta i wyciągasz konsolę 1 DIN którą masz aktualnie zamontowaną.

Na to miejsce wkładasz konsolę 2 DIN

Jest trochę dłubania bo do tej konsoli jest również wkładany np. przełącznik od awaryjnych.

Trzeba powycinać również trochę środkową osłonę ponieważ jest inny układ w konsoli 2 DIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa konsola środkowa to podstawa.

Bez niej nie włożysz radia 2 DIN

Rozebrasz kawałek auta i wyciągasz konsolę 1 DIN którą masz aktualnie zamontowaną.

Na to miejsce wkładasz konsolę 2 DIN

Jest trochę dłubania bo do tej konsoli jest również wkładany np. przełącznik od awaryjnych.

Trzeba powycinać również trochę środkową osłonę ponieważ jest inny układ w konsoli 2 DIN

O w mordę, ale roboty. I do tego pewnie w ASO za konsole krzyczą 1000 zł abo lepiej. To bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak żle.

Ja za swoją konsolę w ASO płaciłem coś około 180 PLN

Sens jest bo wtedy można pokusić się już o nawigację :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak żle.

Ja za swoją konsolę w ASO płaciłem coś około 180 PLN

Sens jest bo wtedy można pokusić się już o nawigację

A to super. W takim razie warto. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odpowiedzcie mi czy tyle samo problemów i kosztów jest przy wymianie Chorusa na Symphony w B5 z 2000 roku ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale nie orientuję się co to jest ten "2 din " ,jak to wymienić i czy warto ( jaki koszt ) ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to jest ten "2 din "

wysokość, standardowe radio samochodowe ma 1DIN, więc 2DIN to otwór w panelu, w który weszłyby dwa radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...