Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem z centralnym zamkiem


dram80

Rekomendowane odpowiedzi

WItam,

wiem że tematów z problemami z centralnym zamkiem było sporo, lecz nie znalazłem takiego samego jak u mnie,

a mianowicie:

nie działa mi centralny zamek, drzwi otwierając kluczykiem otwierają się tylko te jedne, i tylko te jedne zamykają,

nie zamyka się klapa bagażnika,

wlew paliwa z kolei jest cały czas zamknięty,

przycisk otwierania bagażnika pod klapą działa normalnie,

szyby opuszczają i zamykają się też normalnie, nawet kluczykiem, (tylko z przodu są elektryczne)

światła w środku gasną i zaświecają się normalnie,

znalazłem spalony bezpiecznik 5A numer 1,

po wymianie bez zmian. :thumbdown:

No i nie wiem co dalej, czy to wina pompki?, kupować drugą na sprawdzenie?

Wydaje mi się że problem powstał po mrozie, nie mogłem otworzyć drzwi kluczykiem od strony pasażera bo zamarzł zamek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej jeżeli uda Ci się otworzyć klapę, przysłuchaj się przy pompce czy działa jak zamykasz auto lub je otwierasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralne blokowanie drzwi - bezpiecznik nr6 - wartość 5A. Bezpiecznik nr 1 masz od podgrzewanych spryskiwaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Szkloo, klapę bagażnika otwieram kluczykiem normalnie bez problemu, a pracy pompki nie słychać.

A co do bezpiecznika to 6 jest ok. a centralny nie działa :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy centralki nie jest zalana wodą oraz czy kostki nie są zaśniedziałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Jacek, u mnie z powodu zaśniedziałej kostki nie miałem światła w jednej z tylnych lamp, a pamiętam że rozkmina była spora, począwszy od żarówki, bezpieczników, kabli, przepięć bo czas naglił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K..wa idiota ze mnie, dziś wyciągnąłem pompkę na zewnątrz i okazuje się że chodzi. :D

Rozumiem że sprawdzić te centralki w drzwiach?

Dziś już chyba nie dam rady bo mam małą imprezkę ale jutro po robocie biorę się do roboty :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można kupić sam kompresorek na pewno wyjdzie taniej jak pompka

ja osobiście kleiłem to klejem ala kropelka tylko z wyższej półki i szlifowałem wodnym papierem i wszystko działało tylko musisz sprawdzić czy nie wytarły ci się ząbki w tym elemencie na którym jest osadzony wirnik.a elementy rozsypały mi się identycznie tylko dodatkowo jedna z łopatek pękła w połowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podepnę się pod temat bo w sumie u mnie jest podobnie.. nic nie działa, nic się nie otwiera.

Jedynie drzwi od str kierowcy z kluczyka mogę otworzyć.

Dodam, że jak chce z pilota otworzyć zamek to słychać tą pompkę przy baku, tyle, że ona chodzi i chodzi bez końca i gdy chcę zamknąc i gdy chce otworzyć. Po kilku próbach wyłacza się całkowicie i nie da się nic zrobić. Odpięcie i wpięcie klemy w akumulatorze wtedy pomaga, lecz dalej pompka pracuje a efektów nie ma. Co to może być ?

JUŻ WIEM CO BYŁO PRZYCZYNĄ !

Pękł mi wirnik grafitowy !

Co teraz mam robić? Mozna go jakoś skleić ? będzie się to trzymało ?

Edytowane przez Brayker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...