Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Nie zamykają się drzwi od kierowcy


kubik80

Rekomendowane odpowiedzi

Nic podobnego. Nie awaria zamka tylko przerwany kabel między drzwiami a budą. Zobacz pod gumowym łącznikiem wiązkę czy nie jest przerwana. Ja miałem to samo u siebie. A pierwsze co powinieneś sprawdzić to czy przy otwartych drzwiach kierowcy pali się w nich czerwona lampka. Jeśli się nie pali to wiadomo że to przewód z zasilaniem do drzwi wystarczy połączyć na nowo i wszystko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat bo mam dokładnie takie same objawy co autor tematu kubik80

Tz. Pilot zamyka i otwiera tylko 3 drzwi, nie zamykają mi się drzwi kierowcy przy użyciu pilota (drzwi kierowcy wogule nie reagują na sygnał z pilota), mogę je jedynie zamknąć kluczykiem, wkładając bezpośrednio we wkładkę zamka i przekręcając. Natomiast pozostałe drzwi działają poprawnie tz. otwierają sie i zamykają normalnie.

Na vagu wyszły mi takie błędy:

Address 46 -------------------------------------------------------

Controller: 8E0 959 433 AB

Component: Komfortgerát T1B 0313

Coding: 06730

Shop #: WSC 63351

3 Faults Found:

01370 - Alarm triggered by Interior Monitoring

35-00 - -

00962 - Alarm via. Tilt Sensor

35-00 - -

01559 - Drivers Door

37-00 - Faulty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działa zamek a siłownik odpowiada za otwieranie z pilota tak mi sie wydaje... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Address 46 -------------------------------------------------------

Controller: 8E0 959 433 AB

Component: Komfortgerát T1B 0313

Coding: 06730

Shop #: WSC 63351

3 Faults Found:

01370 - Alarm triggered by Interior Monitoring

35-00 - -

00962 - Alarm via. Tilt Sensor

35-00 - -

01559 - Drivers Door

37-00 - Faulty

Wykasuj błędy .... ktoś grzebał w alarmie...

nie powinny powrócić

trochę wysiłku :cool1:http://www.a4-klub.pl/smf/kody_vag_v20061114-t1913.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no aż taki leniwy nie jestem, po skasowanie jeden niestety pozostał:

01559 - Drivers Door

37-00 - Faulty --------- ten nie chce sie skasować a problem jak był tak jest

reszta błędów rzeczywiście może być związana z włączeniem sie alarmu bo zostawiłem kiedyś 5 letniego synka w samochodzie na CPN-ie zamknołem go i poszedłem zapłacić za paliwo jak wruciłem alarm się aktywował i jeden błąd pewnie jest z tego zajścia.

Przy alarmie nie było nic grzebane a i oznak próby włamania nie zauważyłem. Koledzy od czego zacząć bo nie wiem co się mogło stać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem się za te drzwi dzisiaj (rozebrałem boczek) i musze ci grzanek przyznać racje, winowajcą takich perypetii z zamykaniem drzwi kierowcy była kostka w drzwiach kierowcy pokazana na zdjęciu poniżej. Nie było tam wilgoci ani nic takiego, po prostu nie łączyła docisnąłem ją i teraz wszystkie drzwi zamykają się z pilota na kluczyku tak jak dawniej.

59e7f73cb95d49b1m.jpg c3337c9e2e4ac3eem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich - tak sobie czytam i widzę że A4 B6 ma już chyba taką wadę fabryczną że siada zamykanie auta z pilota (drzwi od kierowcy). Miałem dokładnie ten sam problem, z tym że dodatkowo nie działo podgrzewanie lusterka oraz podświetlanie drzwi. Podłubałem i doszedłem że wtyczka łącząca drzwi i karoserię jest zaśniedziała, po odczyszczeniu nie było poprawy, dłubałem dalej aż doszedłem że niektóre kable wiązki łączącej drzwi i auto (wiązka pod gumą) są poprzerywane. Tak więc najpierw lepiej tam zajżeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

u mnie podobna sytuacja tylko że chodzi o drzwi przednie pasażera. I mam pytanie czy tą gumę łączącą drzwi z karoserią da się jakoś ściągnąć czy tylko z jednej strony (od karoserii) odczepić. Zauważyłem że na jednym kablu z wiązki jest zerwana izolacja ale sam kabel jest nie przerwany więc nie wiem czy to jest powód. I drugie pytanie czy tą kostkę (u mnie fioletowa) która jest pod gumą od strony karoserii, można ją odpiąć i przeczyścić i czy to może mieć jakiś wpływ na to że drzwi się nie zamykają :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...