Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Średnie spalanie w FIS - reset prawie co zapłon


narkil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam mały problem z średnim spalaniem w FIS, mianowicie jest ono resetowane po około godziny gdy samochód jest wyłączony.

Pytanie jest następujące: czy w audi tak jest po prostu? czy można to gdzieś regulować? czy po prostu coś jest nie tak u mnie i dlatego się resetuje, jeżeli tak to co to może być?

FIS mam kolorowy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to pamięć tymczasowa ozn nr1. kasuje się po dwóch godzinach od ostatniego odpalenia silnika, nie tylko spalanie ale cała pamięć, również czas jazdy.

Przełącz na pamięć nr2 i zobaczysz średnie od ostatniego kasowania

na prawej manetce (od wycieraczek) z boku masz masz przełącznik : naciśnięcie go powoduje na wyświetlaczu (FIS) pokazanie wartości : spalanie chwilowe --> (kolejne naciśniecie) średnie spalanie --> śr. prędkość --> czas podróży --> dystans przejechany od momentu odpalenia silnika --> dystans do przejechania na paliwie w zbiorniku ...

Od spodu manetki masz guzik : naciśnięcie go powoduje przełączenie komputera na tzw. drugi zakres - to samo co powyżej, lecz są to wartości zebrane od momentu skasowania/wyzerowania danych np. z ostatniego roku ...
Naciśnięcie i przytrzymanie go, powoduje wyzerowanie danego zakresu --> jeżeli jesteś na drugim zakresie skasuje /wyzeruje dane drugiego zakresu .... jak przełączysz na zakres 1, naciśniesz i przytrzymasz --> skasuje/wyzeruje dane zakresu 1...
Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy poziom FIS'a kasuje sie po zaplonie, a drugi jest na stałe.

Pod manetką FIS'a masz mały przełacznik do zmiany poziomów.

Patrz co sie wyswietla (jaka cyfra) po prawej stronie na czerwonym tle.

Wszystko masz opisane w instrukcji Audi B6, strona 43

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wszystko masz opisane w instrukcji Audi B6, strona 43

Niestety lenistwo ze strony autora postu.

Po co czytać jak mu na tacy wszystko podadzą na forum. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skonczyłem czytać cały rozdział. Wybaczcie ignorancję i temat do zamknięcia.

ps. samochód mam już pół roku ponad i cały czas mnie czymś zaskakuje ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie pamięć pierwszego komputera kasuje się po dwóch godzinach i przekręceniu zapłonu... u mnie jest tak, że po odpaleniu np. następnego dnia pamięta jeszcze wczorajsze średnie spalanie, dopiero gdy wrzucam D zeruje odczyt.

Mam licznik amerykański.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim ruszysz to tak jest,

To że pokazuje nie znaczy, że dalej liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie ruszę to liczy - dodaje spalanie z postoju do tego średniego z (np.) wczorajszej jazdy... bez sensu, ale niestety A4 nie pokazuje spalania na postoju :/

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ci spalanie na postoju wytłumacz mi. Wiele osób pyta a ja nie potrafię zrozumieć.

Skoro audi pokazuje ogólne średnie spalanie. To konkretne, na postoju jest nam do niczego nie potrzebne.

Nigdy nie należy jeździć na rezerwie więc to nie ma racji bytu.

Ludzie zapominają też, że zimny silnik żłopie, a myśląc że mając wczorajszą średnią 5 czy 6 litrów dojadą na stację. Jakie jest zdziwienie kiedy paliwo kończy się 200 m od stacji.

Po to właśnie mamy tymczasowe średnie spalanie. Czyli pamięć nr1 aby zapobiegać takim niespodziankom.

A jeśli już, to wolałbym zdecydowanie mieć ilość paliwa w zbiorniku, bo skoro na VAGu można podejrzeć, to przypuszczam że i tutaj można umieścić.

Chociaż, jak kilka razy sprawdzałem poziom ze wskazówką na blacie, to podziałka pokazuje dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze można by się zapytać na co komu np. chwilowe spalanie? :)

Jeżdżąc autem bez komputera (FIS-a) zastanawiałem się kiedyś po co to komu... przecież mam wskaźnik poziomu paliwa a średnie spalanie łatwo sobie obliczę na kalkulatorze... teraz, mając już ten bajer, chciałbym mieć jak najwięcej informacji udostępnionych przez ECU i inne sterowniki, proste :)

Spalanie na postoju pokazuje np. o ile wzrasta zużycie paliwa po włączeniu klimy :P

Inne VAG-i pokazują spalanie na postoju, B8-mki chyba już też...

Zresztą, chodziło mi tylko o stwierdzenie, że odpalając auto i stojąc nim np. minutę to komputer dodaje mi to do średniego spalania uzyskanego np. dzień wcześniej. Dopiero gdy wrzucę bieg kasuje ten odczyt i liczy na nowo.

Nic poza tym :)

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebałem stary temat. Może ktoś podpowie jak włączyć 2 pozycję średnie spalanie, bo u mnie zniknęło. Miałem słaby akumulator, pokasowało mi wszędzie VIN, VIN już przywróciłem gdzie trzeba, ale nie wiem gdzie włączyć 2 pozycje średnie spalanie ? 
Tylko nie piszcie przyciskiem RESET, bo tam wcześniej miałem, a teraz zniknęło. dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Fido napisał:

VAG, kodowanie.

kojarzysz która grupa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2020 o 20:30, woergi napisał:

Odgrzebałem stary temat. Może ktoś podpowie jak włączyć 2 pozycję średnie spalanie, bo u mnie zniknęło. Miałem słaby akumulator, pokasowało mi wszędzie VIN, VIN już przywróciłem gdzie trzeba, ale nie wiem gdzie włączyć 2 pozycje średnie spalanie ? 
Tylko nie piszcie przyciskiem RESET, bo tam wcześniej miałem, a teraz zniknęło. dzięki

Menu między fotelami. Panel od Navi, Telematic, Webasto. Bez ingerencji w VAGcom

Przyciskiem Reset zmieniasz poszczególne ekrany, przełączasz między 1-2-Navi-Ciemno. W zależności od wyposażenia(KODOWANIA) auta.

 

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...