Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Numer pokrywy zaworów i uszczelki


Dawidos91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje nr części pokrywy zaworów i uszczelki jaka tam powinna sie znajdowac , silnik 1.9tdi BRB 2007 ? prosze o pomoc ;)

Podejdzie z silnika z oznaczeniem BKE ?

taa dokladnie http://allegro.pl/vw-seat-skoda-pokrywa-zaworow-1-9-tdi-038103469ad-i5033831294.html ?

Edytowane przez Dawidos91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta z alledrogo jest zdaje się starego typu. Ja bym jej nie kupił.

http://www.partsbase.org/audi/audi-a4-avant-a4-eu-2006-10360-cylinder-head-cylinder-head-cover/

a co sie stało z pokrywą ze musisz wymienić?

Ja mam zdaje się problem z odmą w tym silniku.

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/305992-zasada-dzialania-odmy-w-pokrywie-zaworow-19-tdi-brb/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego musisz zdjac pokrywe i kupic na wzor

byly dwa rodzaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leje mi olej z pokrywy zaworów dlatego musze to wymienić (wymiana uszczelki nic nie pomogła dalej to samo ) .Mechanicy , którzy sie tym zajmowali (nie znajomi) przerobili mi ta pokrywe nie wiem jak bo tam nie zagladałem ale kolega mi mówił ze jest jakby taka jaka nie powinna byc juz sam nie wiem ;/

tez miałem problem z odmą z komory wydobywało sie dosc sporo pary .

Edytowane przez Dawidos91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy próbowałeś sprawdzać "przepływ" powietrza przez rurkę od odmy? W mojej pokrywie jest wolny przepływ jak dmucham ustami w obu kierunkach. Nie wiem czy to ma tak być czy jest membrana uszkodzona.

Jeśli odma jest zatkana to będzie waliło olejem przez uszczelki bo będzie nadciśnienie pod delkem.

Ponoć były 2 rodzaje pokryw, ten drugi coś poprawili i jako zamiennik tej pierwszej może być.

Edytowane przez Januszek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci , ze wolałbym wymienic juz cała ta pokrywe + nowa uszczelke zalozyc . Tylko jest taki problem ze nigdzie nie moge znalesc takowej pokrywy a zamienników nie ma ;/ Nie próbowałem dmuchac przewaznie jak sie cos dzieje to oddaje samochód do mechanika i dlatego mało wiem . Ale zmieniłem mechanika bo tamten co robil z odma byl daremny. Poprzerabiał mi całą pokrywe i teraz nawet nie wiem jaka kupic ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie, ten ulepszony dekiel ma mieć ukośny wypust na deklu a ten starego typu pod katem prostym.Podobno zmienili w nim coś w łapaczu oleju, zapewne ukośny jest dłuższy a przez to o wiekszej powierzchni.

Ja się też zastanawiam czy wchodzić w pokrywę używaną. Można zamienić siekierkę na kijek. Na alledrogo nie handlują pokrywami z przebiegiem 10 tys. A z opinii wiem ze sama odma w pokrywie rzadko kiedy wytrzymuje więcej niż 180 - 200 tys km.

Edytowane przez Januszek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak czekam na pokrywe(kolega z forum ma załatwic) uzywaną nowa ori podejrzewam , ze kosztuje zbyt dużo . W moim samochodzie cala uszczelka pod pokrywa jest poprzerywana jakis szmelc włozyli mechanicy i na dodatek włozyli mi pokrywe z a3 i ja poprzerabiali masakra jakas ;O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak czekam na pokrywe(kolega z forum ma załatwic) uzywaną nowa ori podejrzewam , ze kosztuje zbyt dużo . W moim samochodzie cala uszczelka pod pokrywa jest poprzerywana jakis szmelc włozyli mechanicy i na dodatek włozyli mi pokrywe z a3 i ja poprzerabiali masakra jakas ;O

Pokrywa orginał nówka kosztuje w ASO 750 zeta .Przynajmniej w Krakowie.I też mam zagwozdke co robić.

Edytowane przez Januszek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRB ma pokrywę tą z ukośnym kanałem, niestety odma zintegrowana i w tym przypadku, jak puszcza olej to wymiana na nową. Jeśli cieknie tylko spod uszczelki to musi być coś nie tak z jej montażem. Tam pod śrubami są tuleje dystansowe, nie można uszkodzić/zniekształcić pokrywy bo one nie pozwolą na zbyt mocne dokręcenie. Kup nową uszczelkę, ori ok 70zł lub Erlinga -połowa ceny, dokładnie wszystko wyczyść i montuj, nie zapomnij o odrobinie pasty uszczelniającej na rantach przy tulejkach, bez tego będzie ciekło.

Zakładam że pokrywa nie ma jakichś wyłamań czy pęknięć tam gdzie siedzi uszczelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz temat bede ogarniał prawdopodobnie w czwartek z jednym z forumowiczów , który ogarnął mi taka pokrywe jaka powinna być okazało sie ze u mnie siedzi pokrywa z a3 :o spec mechanik poprzerabiał odme itp jakas masakra ;/ a myslałem , ze jezdze do goscia który coś kuma (przeliczyłem sie i to bardzo) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie zapytanie czy sruby do pokrywy zaworow z a4 b6 podejdą do a4 b7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...