Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 b7 1.8T


BartRose

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z Audi wyskakuje mi błąd cisnia oleju po przejechaniu kilki km do serwisu całkowitego oleju zostało mi 4600 km olej wymieniany co 15 tys,na bagnecie jak patrzyłem jest wartość średnia między minimum a maximum. Co robić waszym zdaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz olej? Może kiepski? Może też być to wina czujnika. Pod wpływem temperatury przekłamuje i podaje błędne wskazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód kupiłem tydz wczoraj zrobiłem 150 km było troche katowane dopiero w drodze powrotnej wywalilo mi błąd na początku a nie wiem jaki olej był wlewany itp gdyż dopiero mam jechać na wymianę i zrobić serwis auta ale ze wywala mi błąd to mam teraz problem

e281895aa72d2d36dd7a3eb91e22d03f.jpg

Przebieg auta 145 tys km więc możliwe aby pompa siadla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byś obstawial,myślę żeby jak najszybciej zaprowadzić auto do mechanika i żeby to zrobić tyle że jestem za granicą i jest lipa

Bo do polski nawet nie mam co myśleć żeby zrobić te 1400 km bo to by było głupota i zabiciem auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłam olej może być wlany

smok zasyfiony

pompa oleju słaba

te pierwsze najmniej bolesne

drugie i trzecie to misa w dół

mierz ciśnienie w pierwszej kolejności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki auto oczywiście zostawić w spokoju i nawet nie odpalac? Jedynie co do mechanika zaprowadzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak misa w dół,wyczyść smoka i się to przyda. Do tego dobry olej plus filtry. Jednym słowem pakiet startowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak jest stan oleju w mormie da się zatrzeć silnik?

Silink pracuje normalnie zadntch dziwnych odgłosów na tyg wymienię wszystkie filtry i olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da radę zajechać motor

jak będziesz miał farta,będzie ciśnienie oleju to padł czujnik ale to sporadyczny przypadek

przed wymianą dobra płukanka,może coś pomoże a nie za szkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwość że to czujnik gdyżo auto zachowuje się normalnie,raczej do zatarcia silnika dochodzi szybko i słychać nie pokojace dzwieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie odpowiednie cisnie powinno byc

Jutro auto proawdze do mechanika,z tego co sie dowiedziałem tutaj gdzie jestem naprawa wymiany pompy moze byc w granicach powyzej 500E ;/ co do tego jeszcze dzis odpalalem auto i wszytsko ladnie chodzilo sprawdzilem check i posprawdzalo wszytsko i pokazało ok serwis na koncu sie zaswiecil za 4600km jestem lajkiem w tych sprawach tak wiec mam nadizeje ze to czujnik....bo koszta sa naprawde duze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u znajomego w a4 b7 2004 albo 2005 to był tylko z silnikiem 2.0TFSI 200km przy przebiegu 160km to samo się świeciła i wymieniał pompe i nic to nie dało, okazało się, że pomogła zmiana oleju z 0w30 na 5w30 mobil 1 i już jeźdź rok i kontrolka poszła na urlop

Ale może być też wina pompy, że już podaje słabsze ciśnienie

Edytowane przez kkrzysiekk555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro podjadę autem do mechanika i wszystko okaże się dużo opini że to czujnik padl,oraz że pompa w tym silniku to zadkosc

Okazało się że czujnik w dodatku termostat i napinacz to źle wiadomośći na początku przygód z autem?

Edytowane przez BartRose
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacz będzie kure#sko drogi no za robotę mało nie będzie

Jesteś pewny ze to auto ma ten przebieg?

Edytowane przez hunter91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie pompa olejowa poszla. Nie powinienes autem juz jechac, bo mozesz calkowicie rozwalic silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przebieg był aktualny,szlak trafił silnik,olej nie wymieniliony z 25 tys km co wystarczyło aby zatrzeć auto przez zatkanie smoka,niby moja winna ale mechanik mówił że czujnik,cóż silnik zmieniony teraz problemy z termostatem check wywala no i wczorqj po pilowaniu auto wywalilo ponownie ciśnienie oleku ale aby na moment dziwne..... Trochę zabawy będę miał z tą B7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...