Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] Ręczny hamuje z rana po mrozie...


lmatys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Juz drugi raz zdarzylo mi sie, ze rano po odpaleniu auta po ruszeniu..nadal hamuja mi tylne hamulce...

Nie tak mocno jak jest zacisniety reczny, ale bardzo odczuwalnie hamuje...

Dodam ze gajga ręcznego od poziomu zero w gore lata sobie tak o 2 cm...dopiero po jakims czasie (odcinku) jak cos tam sie pewnie nagrzeje hamulec puszcza...i gajga wykazuje opor od poziomu zero...

Co to moze byc? Cos przymarza? :/

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zapieczone cięgło wypychające tłoczek w zacisku. Sprężyna jest zbyt słaba aby je odciągnąć, linka pozostaje luźna i stąd ten jałowy luz. Kiedy zamarznie linka w panerzu to nie ruszysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że mróz i ręczny nie idą w parze , tym bardziej przy dłuższym postoju lepiej zostawiać tylko na biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zdarzyło ci sie tuż przed odstawieniem auta w jakąś wodę wjechać? może przypadek i przymarzło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej w zimie nie zaciągać ręcznego i nie powinno być problemów, chyba że jakieś jazdy bokiem, to wtedy ewentualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień linki ręcznego na nowe. Jak masz stare OK to znaczy że się woda dostała - psiknij na łaczeniu linki z hamulcem WD-40 w oplot linki. Jak to nie pomaga, rusza pare razy w tył, przód, w tył w przód, powinien ręczny puścić. W zimie nie zostawiaj nigdy na ręcznym bo na 100% przymarznie. W zeszłym roku w Przełeczy Jugoskiej z przyzwyczejenia tak zrobiłem i potem bokami zjeżdzałem po śniegu przez pare kilometrów (do tyłu nie mogłem się bujnąc bo pod górke na ręcznym 1.9 tdi nie poszedł :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze zaciągam ręczny, nawet w największe mrozy, wspomagając zaciągnięcie wciśniętym pedałem hamulca-dzięki temu wciąż jest sprawny

nie zaciągając całą zimę na wiosnę można się trochę ździwić

widziałem kiedyś ( choć teraz już nie ta generacja silników ) jak doszło do samozapłonu diesla w wyniku zsuwania się z lekkiego wzniesienia-ktoś oszczędzał ham. ręczny

pamiętam też do dziś opartego o mój wóz vw paska na parkingu- bo ćwok z tego paska nie zaciągnął ręcznego

no i na koniec: kilka tygodni temu w Zakopcu zsunął się z Gubałówki samochód zabijając 12-letnią dziewczynkę z Izraela- ciekawe czy szofer wysiadając z auta zaciągnął ręczny :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze zaciągam ręczny, nawet w największe mrozy, wspomagając zaciągnięcie wciśniętym pedałem hamulca-dzięki temu wciąż jest sprawny

nie zaciągając całą zimę na wiosnę można się trochę ździwić

widziałem kiedyś ( choć teraz już nie ta generacja silników ) jak doszło do samozapłonu diesla w wyniku zsuwania się z lekkiego wzniesienia-ktoś oszczędzał ham. ręczny

pamiętam też do dziś opartego o mój wóz vw paska na parkingu- bo ćwok z tego paska nie zaciągnął ręcznego

no i na koniec: kilka tygodni temu w Zakopcu zsunął się z Gubałówki samochód zabijając 12-letnią dziewczynkę z Izraela- ciekawe czy szofer wysiadając z auta zaciągnął ręczny :?: :?: :?:

Zsunął się bo niby mu bieg wybiło. Ja mam bear lock więc mi biegu nie wybije - silnik też na pych nie odpali. Co innego MB W123 2.0 D, tym to można jeździć bez akumulatora.

Zamiast zaciągać ręczny cały rok wystarczy od czasu do czasu przy prędkości 30-40 na godzine na suchej jezdni zaciągnać mocno ręczny oczywiście z wciśniętym guzikiem (bez wciśniętego długo nieużywany może się zablokowac).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast zaciągać ręczny cały rok wystarczy od czasu do czasu przy prędkości 30-40 na godzine na suchej jezdni zaciągnać mocno ręczny oczywiście z wciśniętym guzikiem (bez wciśniętego długo nieużywany może się zablokowac).

Nie wiem co to za dziwna teoria śmiem powiedzieć co ma piernik do wiatraka, a stwierdzenie "bez wciśniętego długo nieużywany może się zablokowac" to napewno tak sie stanie bo zaskoczy na zapadkę :diabel2:

Co moge dodać co do linek hamulca ręcznego że jak się go nie używa nonstop to tak sie dzieje zgodnie z teorią "narząd nie używany zanika ;)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast zaciągać ręczny cały rok wystarczy od czasu do czasu przy prędkości 30-40 na godzine na suchej jezdni zaciągnać mocno ręczny oczywiście z wciśniętym guzikiem (bez wciśniętego długo nieużywany może się zablokowac).

Nie wiem co to za dziwna teoria śmiem powiedzieć co ma piernik do wiatraka, a stwierdzenie "bez wciśniętego długo nieużywany może się zablokowac" to napewno tak sie stanie bo zaskoczy na zapadkę :diabel2:

Co moge dodać co do linek hamulca ręcznego że jak się go nie używa nonstop to tak sie dzieje zgodnie z teorią "narząd nie używany zanika ;)"

Chodzi że się zablokuje dźwignia i jej nie spuścisz.

W jakim celu mam uzywać ręcznego w quattro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...