Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komunikat na fis , jak wyłączyć?


pieciajek

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki , miał ktoś takie zacięcie, mam b5 2000r vdo fis.

Jadąc 140k/h okej , jadę 145k/h zapala się na fisie takie guwno i nie wiem jak to wyłączyć.

Jeśli chodzi o km/1 to nie ma problemu, się przyciska i przytrzymuje i po chwili się pojawia przekreslone i znika ale to km/2 nie wiem jak to wyłączyć?

Ma ktoś jakiś pomysł?

flj5u8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego to jest informacja o przekroczeniu prędkości, takie przypomnienie żebyś mandatów za dużych nie miał :grin: ustala się dwie takie prędkości jedną niską na postoju a drugą podczas jazdy, pewnie ktoś ustawił a ty tylko aktywowałeś przez przypadek.. szczerze mówiąc moja narzeczona ostatnio to włączyła a że mamy wylany fis to musiałem wyłączać to na pałę. poczytaj wiesz już czego szukać:)


już wiem, trzeba było majstrować tymi gałkami od ustawienia zegarka, te dwie co wystają z licznika. jedna od przebiegu druga od zegarka. chyba trzeba było trzymać tą od zegarka wciśnięta. ale tu masz tematy o tym na forach: http://www.audiklub.org/forum/viewtopic.php?f=29&t=65774&hilit=km2 http://www.audiklub.org/forum/viewtopic.php?f=1&t=462 http://www.audiklub.org/forum/viewtopic.php?f=29&t=123973

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki ,już mi się zrobiło lepiej. Na pałe to już kombinowałem i nic, potrzebuję konkretnej procedury jak się to załącza i wyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa dwa zakresy predkości, KM/H 1 i KM/H 2.

KM/H 1 ostrzeżenie o osiągnieciu predkości np. ograniczenia na danym terenie ustawiane na "bieżąco". Czyli normalnie ruszamy, gdy chcemy aby samochód ostrzegał nas gdy osiagniemy predkość 50km/h to własnie przy tej predkości naciskamy lewy przycisk na zegarach i na Fisie pojawi się symbol w kółku KM/H 1 i za każdym razem gdy przyspieszając dojdziemy do tej prędkości będzie nas ostrzegało dźwiękiem i symbolem na FIS. Jaśli chcemy to wyłączyć jeszcze raz naciskamy ten sam przycisk aż symbol KM/H 1 zostanie przekreślony.

Również za każdym razem gdy wyłączymy silnik ta funkcja wyłaczy sie i znowy recznie trzeba ja właczyć w czasie jazdy, dlatego właśnie jest równiez funkcja KM/H 2.

Funkcja KM/H 2 ma to samo na celu lecz jest ona ustawiana na "stałe".

Aby ją aktywować trzeba włozyć klucz do stacyjki i przekręcić klucz w połozenie AUX czyli połozenie gdzie np.Radio sie włączy ale zapłon jescze nie jest włączony. Następnie naciskamy lewy przycisk na zegarach aż pojawi się symbol w kółku KM/H 2. Teraz przyciskami GÓRA-DÓ? komputera pokładowego, na manetce wycieraczek ustawiamy predkość przy jakiej będzie ostrzeżenie (wyświetli się na wyświetlaczu FIS) i włączamy zapłon i gotowe.

Wyłączenie odbywa sie w ten sam sposób tylko zamist zabawy z ustawieniem predkości, naciskamy przycisk RESET komputera pokładowego i symbol KM/H 2 zostanie przekreślony.

Lub

0909a29dc418a81d170fe493b16cdc25.jpg

W każdym razie jest opisane w instrukcji auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, sprawdzę dziś czy to tak działa w B5.


Wielkie dzięki Krzysiek, sprawdziłem i jest dokładnie jak wopisałeś, wszystko działa poprawie i juz wiesz jak to włączyć i wyłaczyć.

Temat wyczerpany, do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2015 o 01:07, POWER-KRIS napisał:

Sa dwa zakresy predkości, KM/H 1 i KM/H 2.

KM/H 1 ostrzeżenie o osiągnieciu predkości np. ograniczenia na danym terenie ustawiane na "bieżąco". Czyli normalnie ruszamy, gdy chcemy aby samochód ostrzegał nas gdy osiagniemy predkość 50km/h to własnie przy tej predkości naciskamy lewy przycisk na zegarach i na Fisie pojawi się symbol w kółku KM/H 1 i za każdym razem gdy przyspieszając dojdziemy do tej prędkości będzie nas ostrzegało dźwiękiem i symbolem na FIS. Jaśli chcemy to wyłączyć jeszcze raz naciskamy ten sam przycisk aż symbol KM/H 1 zostanie przekreślony.

Również za każdym razem gdy wyłączymy silnik ta funkcja wyłaczy sie i znowy recznie trzeba ja właczyć w czasie jazdy, dlatego właśnie jest równiez funkcja KM/H 2.

Funkcja KM/H 2 ma to samo na celu lecz jest ona ustawiana na "stałe".

Aby ją aktywować trzeba włozyć klucz do stacyjki i przekręcić klucz w połozenie AUX czyli połozenie gdzie np.Radio sie włączy ale zapłon jescze nie jest włączony. Następnie naciskamy lewy przycisk na zegarach aż pojawi się symbol w kółku KM/H 2. Teraz przyciskami GÓRA-DÓ? komputera pokładowego, na manetce wycieraczek ustawiamy predkość przy jakiej będzie ostrzeżenie (wyświetli się na wyświetlaczu FIS) i włączamy zapłon i gotowe.

Wyłączenie odbywa sie w ten sam sposób tylko zamist zabawy z ustawieniem predkości, naciskamy przycisk RESET komputera pokładowego i symbol KM/H 2 zostanie przekreślony.

Lub

0909a29dc418a81d170fe493b16cdc25.jpg

W każdym razie jest opisane w instrukcji auta.

W kwestii 1km/h o który lewy przycisk na zegarach chodzi ?

Edytowane przez Michaelc2085
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...