Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5] Jak przerobić boczek na 16cm


Goran

Rekomendowane odpowiedzi

Witam najwyższy czas zabrać sie za zabudowę i muszę przerobić boczki na 16cm (z tego co sie orientuje oryginalnie jest głośnik 13cm) Czy ktoś już robił coś takiego może jakieś wskazówki na co zwracać uwagę żebym nie poprawiał tego 100 razy :D Znalazłem w necie zdjęcie boczka i coś takiego będe chcial zrobić :one:

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) A robił, już :) Wiec tak. Zgadza się, oryginalny głośnik jest 13cm. Ja rozwiązałem to tak :

DSC00003.jpg

Woofer, przykrecony jest do pierścienia z mdf'u o grubosci 28 mm , wszystko przykrecone do tapicerki, która jest od wewnętrznej strony wzmocniona żywicą z włóknem szklanym. całosc dopasowana do kształtu tapicerki przy pomocy szpachlówki i obita czarną skórą.. warto zajrzeć pod spód tzn. na dole tapicerki gdzie dotyka ona do poszycia drzwi jest spora luka.. Takie niewielki mankamenty rozszczelniają komore i caly efekt na wstępie jest spalony :P Oczywiscie zakładamy że, drzwi są odpowiednio wygłuszone.. :)

-> Obecnie zrobiony mam 5-cio litrowy kickpanel..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) A robił, już :) Wiec tak. Zgadza się, oryginalny głośnik jest 13cm. Ja rozwiązałem to tak :

Masz może jakieś zdjęcia podczas robienia tego bo ja nie mam zbyt wielkiego doświadczenia. Wcześniej robiłem to metodą prób i błędów tylko nie w Audi a w VW a tam maiłem 16 więc sprawa była prostsza musialem tylko dobrze wszystko wygłuszyć (torche żywicy i włókna poszło) ale nie mam pojęcia ile litrów to miało. Porobiłem okrągłe pierścienie, które szły do wnętrza drzwi wszystko oczywioście matami wygłuszyłem można powiedzieć że komorą były całe drzwi ale nie zagrało to do końca tak jak bym chciał :/ wszystko grało dynamicznie ale troche za twardo :| To Vw to w sumie pierwszy samochód do którego wygłuszenia sie przyłożyłem bo wcześniej tylko zmieniałem radia i głośniki żeby podpasować coś pod ucho ;)

Jeśli możesz to doradź jak tego nie spaprać :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co jest na fotce jest to pierwsza wersja, bez komór -> drzwi wygłuszone . Druga jest w trakcie modyfikacji :) tzn jak juz pisalem cala komora jest na tapicerce, na której jest dosc spora warstwa żywicy i włókna, profilowałem to za pomoca pianki montażwoej , którą latwo pozniej wyciagnąć.. zdjecia mam jakies jesli jestes zainteresowany to pisz na privie.. Zdjęć jest sporo. Jaki woofer zamierzasz montować ? Czy wygluszaleś drzwi ? pozdro bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o to priv to za bardzo nie wiem gdzie pisać ;) nowy tu jestem... Mam dwa systemy jeden MB Quart QM2.18CX mam go już z pięć sześć lat i ciężko mi sie z nimi rozstać przyzwyczaiłem sie do odbioru ale chyba wylądują na tyle na przód mam Pioneera ts c 1700 wiem że to pioneer ale podoba mi sie jak grają. Kupiłem je w przecenione z 1299 na 599 :D i pod wzmacniaczem radzą sobie całkiem nieźle. Wzmacniacz Signat RAM 1 radio chyba będzie Alpinka 7944 i procek jakiś do tego a narazie mam cda-7832 i też da sobie rade jeśli chodzi o jakąś skrzynke to mam focala dwucewkowego tylko nie bardzo jestem za tym żeby go wsadzić bo tu mam gaz i koło mi zawala miejsce :/ Co do drzwi to jeszcze ich nie rozbierałem bo musze prace napisać i sie obronić i czasu nie mam ale wolał bym wcześniej zaczerpnąć informacji żeby później zagadek nie było jak rozbebesze samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co jest na fotce jest to pierwsza wersja, bez komór -> drzwi wygłuszone . Druga jest w trakcie modyfikacji :) tzn jak juz pisalem cala komora jest na tapicerce, na której jest dosc spora warstwa żywicy i włókna, profilowałem to za pomoca pianki montażwoej , którą latwo pozniej wyciagnąć.. zdjecia mam jakies jesli jestes zainteresowany to pisz na privie.. Zdjęć jest sporo. Jaki woofer zamierzasz montować ? Czy wygluszaleś drzwi ? pozdro bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam najwyższy czas zabrać sie za zabudowę i muszę przerobić boczki na 16cm (z tego co sie orientuje oryginalnie jest głośnik 13cm) Czy ktoś już robił coś takiego może jakieś wskazówki na co zwracać uwagę żebym nie poprawiał tego 100 razy Znalazłem w necie zdjęcie boczka i coś takiego będe chcial zrobić

rerknij na stronke www.rezacze.pl do dzialu warsztat jest tam duzo fajnych rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam najwyższy czas zabrać sie za zabudowę i muszę przerobić boczki na 16cm (z tego co sie orientuje oryginalnie jest głośnik 13cm) Czy ktoś już robił coś takiego może jakieś wskazówki na co zwracać uwagę żebym nie poprawiał tego 100 razy Znalazłem w necie zdjęcie boczka i coś takiego będe chcial zrobić

rerknij na stronke www.rezacze.pl do dzialu warsztat jest tam duzo fajnych rzeczy

Nic ciekawego tam nie znalazłem :027: możesz to jakas aluzja :< bo jest tam coś o gamoniu :diabelek: a konkretnie to:

warsztat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic ciekawego tam nie znalazłem możesz to jakas aluzja bo jest tam coś o gamoniu a konkretnie to:

wlasnie jak wejdziesz w dzial warsztat to wyswietli sie obrazek ktory musisz kliknac i wejdzie ci dalej. jest tam pokazane w audi 80 jak zrobic panele glosnikowe zeby ladnie wygladalo mozna sie wzorowac i nie miala to byc zadna aluzja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic ciekawego tam nie znalazłem możesz to jakas aluzja bo jest tam coś o gamoniu a konkretnie to:

wlasnie jak wejdziesz w dzial warsztat to wyswietli sie obrazek ktory musisz kliknac i wejdzie ci dalej. jest tam pokazane w audi 80 jak zrobic panele glosnikowe zeby ladnie wygladalo mozna sie wzorowac i nie miala to byc zadna aluzja!

Dzięki koleżko coś sie na pewno przyda :564:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostsza przeróbka to zakup nakładki tzw. taschki, która jest dopasowana do tapicerki. Własnie jestem w trakcie przeróbki w moim aucie. Jak skończe to wrzuce fotki ok. 10 lutego.

Czekam na zdjęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartass możęsz zapodać parę fote tego wygłuszenie wewnątrz bo A4 przednie drzwi od wewnątrz ma tragicznie pomyślane jeśli chodzi o wygłuszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz odkopie jakies foty :)

[ Dodano: 22-02-2007, 09:30 ]

Tak wygląda obraz nędzy i rozpaczy ;/

DSC00020.jpg

IMG_2458.jpg

mini_IMG_2441.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od wewnętrznej strony tapicerkę też wygłuszałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znów ryje w aucie, zmieniam woofery, jednostke sterującą, znów mam poligon ;)

Przed tpaicerem mój panel wygladał tak... Jak już pisałem, zmieni sie wygląd bo woofer bedzie miał inny rozmiar także nieco inaczej to bedzie wyglądać w hmm "wersji finalnej" :D

boczek.jpg

[ Dodano: 22-02-2007, 09:44 ]

(nie patrzcie na kolor panela , miała być grafitowa alcantara a niestety w praniu wyszlo, że to jakaś śliwka :bicz: )

Obecnie nie mam wygluszenia gdyż są zrobione komory pod woofery z żywicy.. ale jesli u Ciebie bedzie gralo w pelnych drzwiach to śmiało możesz "lepić na tapicerke", lub... Kupic spray do wygluszenia.. Za tydzień przetestuje bo zamówiłem taki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpytuje bo letem będe chciał coś poprawić w tym kierunku jak się uda dorzucić coś do autka. Owe komory jak piszesz do czego mocowałeś? wszystko trzyma się na tapicerce, czy komora zamocowana jest na szkielecie drzwi ale jak wówczas ze szczelnością ? Rozumiem też że owe komory są "zamknięte" czy z otowrem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wrażenia odsłuchowe? Taka obudowa nie obciąża zbytnio tapicerki? Wewnątrz ją jakoś wygłuszyłeś?

Skrzynia taka może zastąpić wygłuszanie wew. powierzchni drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...