Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycieraczka tylnej szyby


Tomcioidzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam może banalne pytanie ale który bezpiecznik odpowiada za wycieraczkę tylnyj szyby.Za nic w świecie nie potrafię tego znależć.

Edytowane przez Tomcioidzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania!

Witam może banalne pytanie ale który bezpiecznik odpowiada za wycieraczkę tylnyj szyby.Za nic w świecie nie potrafię tego znależć.

Cześć powiesz mi jak zdjąć obudowę bezpieczników?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsadz kluczyc w wyżłobienie tak to nazwe i lekko podważ i wyskoczy trzyma sie na 3 zatrzaskach

rozpiska bezpieczników http://www.vwgolf.pl/dane-techniczne/audi-a4-b7/bezpieczniki-audi-a4-b7/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nr 36. W tej rozpisce pod 36 widnieją tylko wycieraczki przednie, ale chodzi rowniez o tylnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale w takim razie jeżeli jest to wina bezpiecznika to i przednie by nie działały tak? A jest z nimi wszystko okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To częsta przypadłość? Może jest takie miejsce gdzie ten przewód lubi się przecierać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to przewody lubia sie przecierac np. w drzwiach przy zamkach(w gumowych obudowach) to moze i przy klapie tez sie przetarł. Warto sprawdzic bo byc moze to tylko taka mała usterka. A jak to nie to, to bedzie trzeba dalej węszyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz problem apropo wycieraczki? slychac jakis przekaznik? mozesz miec zakodowana manetke na sedan zamiast na avant przez to modul nie rusza ci tylnej wycieraczki. sprawdz kodowanie oraz mozesz zobaczyc czy nie dostala sie woda do silniczka wycieraczki i nie zostala spalona plyta. u mnie tak bylo ze woda popalila lutowania i musialem je naprawiac.

Edytowane przez Herdas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj od początku widziałem, że z wycieraczką były problemy ale chodziła normalnie przez jakiś czas, aż wreszcie stanęła i zero ruchu. Wykręciłem silniczek czyściłem go i chyba nie potrzebnie mocno potraktowałem go WD-40... i obawiam się, że to dostało się do elektroniki bo po zamontowaniu do auta i włączeniu wycieraczka lekko ruszyła i stanęła. Od tamtej pory jest słychać takie pstryknięcie jak włączam manetką wycieraczkę ale nic po za tym się nie dzieje... Sprawdzałem napięcie we wtyczce i chyba było wszystko okej. Następnie pojechałem do ASO na akcję serwisową cewek i jak wsiadłem później to zauważyłem, że wycieraczka ciągle była włączona i obawiam się, że ktoś niechcący to włączył razem ze spryskiem... Następnie sprawdziłem napięcie we wtyczce i już jego nie było... Przednie wycieraczki działają poprawnie więc chyba bezpieczniki są ok?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.eautosklep.com.pl/silnik-wycieraczek-valeo/579603,21,579603,a.aspxkup wymien zapomnij, dopiero co wymienialem i chyba najtansza oferta w internecie. Zrezygnowalem z uzywki bo po co mam rozbierac klape ponownie za chwile, pzdr

PS. czesc jest do avanta

Edytowane przez mravel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobra cena u mnie za 310 zł, chcieli sprzedać. Mi potrzebne kółko plastikowe z mechanizmu i nie wiem czy jak piszesz kupić i zapomnieć czy ewentualnie szukać używki bądź tego kółeczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lemak, mam caly stary mechanizm i kolko nie jest wytarte, napisz pm'ke to za przyslowiowego browara sie dogadamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz że masz kółko ?. właśnie skończyłem wymianę . ale skoro bym naprawić mógł to za ile to kółko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz że masz kółko ?. właśnie skończyłem wymianę . ale skoro bym naprawić mógł to za ile to kółko ?

a ja wiem, 25 zlociszy z wysylka? jak chcesz moge Ci caly stary mechanizm wyslac, ale wysylka bedzie drozsza bo list bylby ciezszy

Edytowane przez mravel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok może być. daj dane

ok może być. daj dane

Powiedź bo jakoś się zapędziłem co wchodzi w zestaw, mechanizm bez silniczka ?, bo chciałem samo kółko , a mówisz że nie chcesz rozbierć więc co jest ? w opcji droższej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały mechanizm, wszystko, cały układ wraz z silniczkiem. Zaoszczędzisz mi rozbierania tego ;)

Edytowane przez mravel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie to nie dziala przez moja glupote. Mianowicie nie wiem jak sie to dokladnie nazywa, ale element silniczka jest wlozony w taki magnes (taka tulejka, dwie czesci sie odpychaja) i tam byl taki maly metalowy kawalek, ktory sie podobno psuje (wyciera). I ja go zgubilem przy rozbieraniu ;) (szczotka??)

Edytowane przez mravel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...