Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Kontrolka silnika, szarpanie.


Cybuchh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Przy zakupie mojej Audi A4 B6 mechanik podłączył się komputerem i stwierdził uszkodzony przepływomierz (nie równa praca, szarpanie przy dodawaniu gazu). Przepływomierz wymieniony, lecz to tylko zmniejszyło szarpanie. Wymieniłem świece, zrobiłem rozrząd, olej + filtry, wymienione przewody podciśnienia. Silnik pracuje równo, ale przy dodawaniu gazu (delikatnie) poszarpuje co ok. 3 sek. Przy dodawaniu gazu gwałtownie słychać jakby zasysało powietrze. Wyświetla się co jakiś czas kontrolka silnika oraz błąd P00420. Zauważyłem też, że poprzedni właściciel wymieniał kolektor ssący (widać jeszcze opis markerem). Co o tym sądzicie? Co może być przyczyną poszarpywania?

Edytowane przez Cybuchh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź szczelność dolotu. Może łapie lewe powietrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się, że założył starą uszczelkę pod kolektor. Jak znajdę chwilę czasu zajrzę tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to nietypowa metoda na sprawdzanie szczelnosci ale u mnie zdala egzamin . Plyn do mycia okien z siateczka na koncu tak by przy spryskiwaniu powstawala piana. Ja mialem nieszczelnosc przy przepustnicy . Odrazu bylo widac ze wciaga bąbelki :)


Pózniej wystrczy zdmuchnac piane sprezonym powietrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć cały błąd. Nie wiem czy ten Twój P00420, to nie czasem błąd katalizatora. Jak będzie cały błąd pokazany po angielsku, to wówczas coś więcej można powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam mały problem chodzi o to ze od 2tys do 3tys takie dziwne zdlawnienie silnika albo takie zmulenie i szarpie podpinalem kompa Ale błędów brak jedynie co mnie zainteresowało to niskie napięcie cewki na 4 cylidrze spada do 0.35v 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...