Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kontrolka niskiego poziomu oleju


b7 audi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z kontrolka niskiego poziomu oleju w b7 silnik bre. Czujnik wymienilem, przewody sprawdzilm, olej oki ,a kontrolka zapola sie po przejechaniu 30 40 km. Moze ktos mi podpowie co moze byc przyczyna tego komunikatu

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na desce pojawia się żółta kontrolka minimum oleju, a po podpięciu komputera nie widać żadnych błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tez posiadam podobny problem i tez mam silnik bre. Miałem uszkodzonego egr wymieniłem go na nowy i problem znikł, ale po paru tygodniach jazdy problem powrócił i tez świeci się kontrolka niskiego poziomu oleju, otwieram maskę i kontrolka znika i tez po paru km problem powraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo w silniku Bre. Wymieniłem czujnik i po przejechaniu kilkudziesieciu km. zapala sie kontrolka niskiego poziomu oleju. Panowie jak to rozwiazac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy pomogło wyczyszczenie egr-u? Jakie jest jego zadanie w silniku? Ja wymieniłem dwa czujniki poziomu, bo myślałem, że jeden sprzedali mi uszkodzony. Zaczynam się godzić z tą zapalającą się kontrolką, jestem bezradny w tej sprawie. Próbowałem wszystkiego, dzwoniłem do serwisu, nikt mi nie pomógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest normalne, przecież jak samochód był nowy to napewno zadna kontrolka sie nie mogła zapalać. A na jakim oleju panowie jeżdzicie może coś z olejem jest nie tak, ja leje castrol edge 5w30 i kontrolka sie zapala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę też na takim oleju. Ostatnio dowiedziałem się od Pana z serwisu Audi, że przyczyną zapalania się tej kontrolki jest wyrobiony napęd pompy olejowej. Moim zdaniem jeśli to jest przyczyna to zapaliłaby się czerwona kontrolka, a nie niski poziom oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę też na takim oleju. Ostatnio dowiedziałem się od Pana z serwisu Audi, że przyczyną zapalania się tej kontrolki jest wyrobiony napęd pompy olejowej. Moim zdaniem jeśli to jest przyczyna to zapaliłaby się czerwona kontrolka, a nie niski poziom oleju.

Dawniej jakieś dwa lata ten temat poruszałem - zapalajacej się kontrolki niski poziom oleju i temat schodził do marki oleju itd ale to nie ma nic wspólnego z tą żółtą kontrolką. Jak wiem do dziś tego tematu nie ogarnieto. Dodam, że ja mam b6 i silnik ASN ale wiem, że w poprzednch wypowiedziach były rózne silniki. Wymiana czujnika nic nie dała tylko koszty. Servis nie pomógł i tak jeżdzę już może ze trzy lata. Może nie każdy wie, że po otwarcu maski na jakieś 20sek.ten błąd sie kasuje i powraca u mnie po 100km jak czytam u innych szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też w BRE sie kontrolka czasami zaświeci, dolewam oleju i mam na kilka tyś. Km spokój

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja wyłaczyłem ta kontrolkę przez vcds i spokój. Słyszałem od pewnego mechanika ze problemem może być czujnik od maski, bo on osobiście ma takie audi i już miał jechać na serwis ale ogarnoł ten czujnik klapy i jest git!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj pokazała sie kontrolka niskiego poziomu oleju w czasie jazdy?!

byłem zaskoczony i wystraszony wiec zrobiłem postój na 20 min po czym sprawdziłem bagnet i było faktycznie ponizej min na miarce!

zajechałem na stacje dokupiłem litr na dolewke i powoli wlałem!

co sie okazało problem kontrolki na fisie nie znikł ku mojemu zdumieniu i zdziwieniu?

dzis podpiołem komputer i sprawdziłem błedy i nie ma zadnych błedów?

po przeczytaniu tego posta poszedłem do auta aby sprawdzic czujnik w zamku maski i okazało sie ze kabel jest przerwany!

polutowałem go zeby zrobic to do porzadku i kontrolka na fisie wkoncu zgasła i problem znikł! kontrolka otwartej maski tez jest na fisie widoczna wiec bym od tego zaczynał diagnoze plus kontrola stanu oleju w silniku na miarce!

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja wyłaczyłem ta kontrolkę przez vcds i spokój. Słyszałem od pewnego mechanika ze problemem może być czujnik od maski, bo on osobiście ma takie audi i już miał jechać na serwis ale ogarnoł ten czujnik klapy i jest git!

To może podzielisz się tą wiedzą jak to wyłączyłeś, bo pierwszy raz słyszę że można to wyłączyć, a co do czujnika otwarcia maski to raczej ściema, jeżeli byłby uszkodzony to są dwie opcje albo po otwarciu maski pokazywałby że jest cały czas zamknięta co nie miało by wpływu na pojawienie się komunikatu o poziomie oleju albo że jest cały czas otwarta co mogło by zablokować pojawianie się OIL MIN ale za to fis pokazywałby że maska jest otwarta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bin 85 piszesz bzdury co do czujnika otwarcia maski!

u mnie taki przypadek wystąpił i opisuje go z obdukcji wiec nie rób zamieszania jak tego nie przerabiałes na sobie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwany kabel od krańcówki maski który miałeś był równoznaczny z cały czas zamkniętą maską więc i pojawił się u Ciebie komunikat i minimalnym stanie i nieważne ile byś oleju dolał i tak komunikat by pozostał, zlutowanie kabla i otwarcie maski skasowało ten komunikat nawet gdyby olej nie został dolany, faktem jest że trochę źle sformułowałem swoją poprzednią wypowiedź, bo przy uszkodzeniu takim jak Twoje i poprawnym poziomie oleju komunikat nie powinien się pojawić.

Autor wątku ma problem z komunikatem przy poprawnym poziomie oleju na bagnecie i cyklicznym jego pojawianiu się więc zakładam ze czujnik maski ma sprawny bo otwierając ją kasuje komunikat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za próbę pomocy, ale wszystko to, co radzicie nie sprawdza się i kontrolka zapala się po przejechaniu 30-40 km. Kasuję ją otwarciem maski i kontynuuję jazdę do ponownego zapalenia i cały czas liczę, że ktoś postawi trafną diagnozę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja tez mam ten sam problem. Juz prawie 2 lata. I nikt nie wie o co chodzi. Zapala mi się minimum oleju po przejechaniu około 80_ 100 km. Otwieram maskę na 20s i kontrolka znika. Nie mam pojęcia co jest przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy kupiliście ORI czujniki przy wymianie?? czy może zamienniki??

Sa dwa bagnety pytalem w serwisie poziom oleju ma byc pod maximum na oryginalnym bagnecie i jest ok

po otwarciu maski komputer kasuje blad i wyswietla go po nastempnym pomiarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...