Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po uderzeniu nie pali!


Marianlol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukalem po forach i niec nie znalazlem co by mnie zaspokojilo.Wiec prosze o pomoc was^^

W grudni ubieglego roku uderzylem w sarne.Po wymianie chlodnicy wody,chodnicy klimy,pasa przedniego,wentylatora,popy wspomagania,lampy prawej.

Postanowilem zalac plynemi, odpalic i tu owy problem auto nie pali.Silnik sie kreci a sie nie odzywa,popa paliwa sprawdzona na aku dzial,brak iskry na swiecach wyglada to tak jak by cos odcielo pompe i iskre.Dodam ruwniez ze po podlaczeniu kompa nie widzi sterownika silnika.Reszte podzespoly zewneczne tak ,ale silnikanie.Dodam ze wenntylaytor zaczyna pracowac zaraz po przekreceniu zaplonu.

prosze o wasze opinie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy w sterowniku silnika jest cos takiego jak "crash data" ale w airbag masz , polega to na tym ze po kolizji sterownik blokuje sie . Prawdopodobnie musisz usunac crash date by odblokowac sterownik.


a sprawdzales tez czujniki uderzeniowe one tez blokuja zapłon ??


napewno jest taki czujnik gdzies z przodu , kolejne pod konsola srodkowa i w drzwiach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy w sterowniku silnika jest cos takiego jak "crash data" ale w airbag masz , polega to na tym ze po kolizji sterownik blokuje sie . Prawdopodobnie musisz usunac crash date by odblokowac sterownik.

a sprawdzales tez czujniki uderzeniowe one tez blokuja zapłon

nie sprawdzalem jutro lukne dam znac ale czy te czujniki moga odciac iskre i pompke czy morze jest jakies dodatkowe zabespieczenie typu czujnik wstrzasowy lubcos tego typu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ci już opisal przeczytaj sobie jeszcze raz i popatrz po rysunkach gdzie sie te czujniki znajdują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jescze ze poduszki nie wystrzelily,oraz kontrolka airbagu sie nie pali.

Silnik chodzil po uderzeniu z 30 sec i sam go zgasilem.


Po oddaniu do mechanika bo juz sil nie mialem na to auto!!!

Sterownik silnika spalony!!! Ale jak to sie stalo to ja nie wiem wszystko robilem bez podlaczonego alumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik silnika spalony!!! Ale jak to sie stalo to ja nie wiem wszystko robilem bez podlaczonego alumulatora.

Może gdy auto miało kolizję, to część obwodów elektrycznych się zwarła. Spowodowało to, że wyjściowe obwody sterownika po prostu nie wytrzymały zwarcia. Przepłynął przez nie nadmierny prąd. Obwody te się uszkodziły, mówiąc potocznie spaliły. Robiąc cokolwiek przy samochodzie przez Ciebie, to sterownik ten był zapewne już ukatrupiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie troche odkopie temat bo nie chce zakładać nowego, czy jest możliwość ominięcia czujników? Mam powypadkową b7 1.8t i chce przepalić silnik zanim wyciągne go z budy a nie znalazłem nic na podobny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...