Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

BIP-y pytanie .!

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam do was takie zapytanie czy BIPy (w tym silniku) gdy oscylują w granicach (-)30-60 to jest normalne czy tak nie powinno być ? proszę was o pomoc pozdrawiam

Opublikowano

teoretycznie norma jest -30 do +30... też zadawałem tego typu pytanie bo u mnie BIP'y w okolicach 90 są ale nie dowiedziałem się o nich niczego konkretnego. Jeżdże już 2 lata i nic sie nie zmienia więc moim zdaniem jeżeli korekcje dobre, samochód jedzie jak trzeba to nic sie nie przejmuj lekkim przekroczeniem normy :thumbup1:

Opublikowano
  • Autor

teoretycznie norma jest -30 do +30... też zadawałem tego typu pytanie bo u mnie BIP'y w okolicach 90 są ale nie dowiedziałem się o nich niczego konkretnego. Jeżdże już 2 lata i nic sie nie zmienia więc moim zdaniem jeżeli korekcje dobre, samochód jedzie jak trzeba to nic sie nie przejmuj lekkim przekroczeniem normy :thumbup1:

ok dzieki za odpowiedz :) pozdrawiam chciałem sie po prostu upewnić bo nic generalnie sie nie dzieje .; )

Opublikowano

BIP jest to odchyłka od ustalonego czasu otwarcia elektrozaworu pompowtrysku czyli tak jakby dalszy ciąg korekcji które wprowadza ECU aby silnik równo pracował. Jesli BIPy są na + elektrozawór jest otwart dłużej niz ustaliłą fabryka ze względu np. na przycieranie pompki przez zużycie. Jesli mamy na - elektro zawór otwarty jest krócej niz ustaliłą fabryka, powodem moze być np za mała ilość paliwa w pompce i aby wyszło odpowiednie cisnienie ECU otwiera krócej elektrozawor, przyczyną małej ilości paliwa jest np. brudny filtr paliwa lub słaba pompa vacum o czym mało kto wie ......

Edytowane przez lukaszooo

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

teoretycznie norma jest -30 do +30... też zadawałem tego typu pytanie bo u mnie BIP'y w okolicach 90 są ale nie dowiedziałem się o nich niczego konkretnego. Jeżdże już 2 lata i nic sie nie zmienia więc moim zdaniem jeżeli korekcje dobre, samochód jedzie jak trzeba to nic sie nie przejmuj lekkim przekroczeniem normy :thumbup1:

BRB to EDC16 , tam BIPY to -60 do 60 ....

Opublikowano

U mnie BIP-y są na poziomie -60 na każdym cylindrze (BRB). Przed chwilą zmieniłem filtr paliwa na nowy, brak zmian. Jak ze spalaniem u Was?

Opublikowano

teoretycznie norma jest -30 do +30... też zadawałem tego typu pytanie bo u mnie BIP'y w okolicach 90 są ale nie dowiedziałem się o nich niczego konkretnego. Jeżdże już 2 lata i nic sie nie zmienia więc moim zdaniem jeżeli korekcje dobre, samochód jedzie jak trzeba to nic sie nie przejmuj lekkim przekroczeniem normy :thumbup1:

BRB to EDC16 , tam BIPY to -60 do 60 ....

czyli przenieśli granice wyżej... ale czy to coś zmienia?

a jak walczyć z dodatnimi BIP'ami? bo kiedyś ktoś pisał że końcówka zarypana nagarem i trzeba by w ultradźwiękach czyścić a tutaj kolega Łukasz pisał że pompka sie przyciera

Edytowane przez misiek95

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.