Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 Cabrio Otwierany dach z pilota


oezy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukalem podobnego tematu, ale nie znalazlem...

Czy w Cabrio oprocz trzymania przycisku we wnetrzu, przez caly czas procedury otw/zmk, jest takze mozliwosc z pilota, czy to byla takze opcja, bo przynajmniej postepujac tak jak na filmikach w sieci to nic nie dziala z pilota. Widze, ze nawet domykania tez nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukalem podobnego tematu, ale nie znalazlem...

Czy w Cabrio oprocz trzymania przycisku we wnetrzu, przez caly czas procedury otw/zmk, jest takze mozliwosc z pilota, czy to byla takze opcja, bo przynajmniej postepujac tak jak na filmikach w sieci to nic nie dziala z pilota. Widze, ze nawet domykania tez nie ma...

Czytałem na ten temat i podobno, aby otwierać dach z pilota należy zamontować dodatkowy system. NIe jestem w 100% pewny, ale tak mi się wydaje. Jak czegoś się dowiesz to wrzuć tutaj info. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, jest to tylko modyfikacja, czy wystepowala taka opcja juz w salonie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z tematu zapytam:

1. Do jakiej prędkosci i czy w ogóle można składać/otwierać dach o ile już jadąc na to pozwoli...

2. Czy można otw/zmk dach tylko przy zapalonym silniku, czy na zapłonie też o ile mamy mocny aku, czy jednak jest to proces dość prądożerny?

3. Proszę o polecenie jakiś preparatów do impregnacji dachu, bo w moto nie są w stanie mi nic takiego ściągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Czytałem gdzieś, że dach można rozkładać podczas jazdy do 20km/h, ale jakoś boję się to sprawdzić. Wydaje mi się, że to zbyt delikatny element, aby ryzykować, a wiadomo przecież jakie mamy drogi ;).

2. Mi często się zdarza otwierać lub zamykać dach z kluczyka, dłużej trzymam przekręcony w zamku i tak jak w sedanie otwierają się szyby u mnie otwiera się dach, nie wiem czy wszędzie tak jest:).

3. Myślę, że są tu lepsi specjaliści, ale ja impregnowałem dach jakimś preparatem od Meguiarsa, nie pamiętam dokładnej nazwy:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe z tym otw/zmk dachu z kluczyka, muszę przetestować...

Co do środków to gdzieś znalazłem test i przekonał mnie Sonax, w tygodniu zobaczymy ile jest wart.

Dzięki.


EDIT:

Potwierdzam, otw/zmk z kluczyka działa.

Nie wiem, co gorsze, stać na ulicy i przytrzymywać kluczyk, czy siedzieć w środku :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadałem z jednym Niemcem co sprzedaje cabrio z takim modułem.

Moduł oczywiście niefabryczny, dał 250E, choć na ebay można dostać już od ok. 100E. Połączony z oryg. kluczykiem i otwiera/zamyka się przy 3 naciśnięciach kluczyka.

ps. ostatnio otworzyłem trochę dach i za chwilę go znowu domknąłem. Od tamtego czasu mam wrażenie, że od przekręcenia kluczyka, zapaleniu auta ikonka dachu miga jeszcze z kilka sekund - wcześniej sobie nie przypominam. Też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko ok, po ponownym otwarciu wszystko wróciło do normy, tak to jest jak się otwiera do połowy, smaruje mechanizm i zamyka :)

ps. korzystając z tematu, poza tym, że fabrycznie z pilota nie ma opcji otwierania dachu, to czy posiada ktoś w ogóle fabryczny moduł domykania szyb z pilota w cabrio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o info dla A4 B6 cabrio, czy moduł otwierania dachu jest dostępny, w jakim terminie, jakiej cenie i czy średnio zaawansowany elektryk samochodowy go zamontuje?

Pozdrawiam pirojj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, u mnie też działa zamykanie i otwieraniu dachu (przekręcając kluczyk w zamku 2 razy w lewo lub w prawo) to pewnie moduł komfortu. Nie wierzę, że nie da się zaprogramować tej funkcji w kluczyku bo przecież domykanie szyb z pilota działa tak samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby działa tak samo a jednak inaczej... ? Ze względów bezpieczeństwa nie da się zakodowac w module komfortu domykania dachu z pilota. Domykanie z kluczyka i owszem ponieważ robimy to przy samochodzie i widzimy czy kogoś nie przytrzasniemy dzialajac z pikota juz niekoniecznie. Domykaniem szyb z pilota nie zrobimy takiej krzywdy jak domykaniem dachu.... Dlatego tez osoby chcace zamontować i używać modul domykania dachu sa o tym informowane w instrukcji, modułu trzeba używać z pełną świadomością możliwych konsekwencji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...