Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Czujniki parkowania


arturo_freestyler

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżę ten temat.

Kupiłem A4 podobno z czujnikami cofania. Na zderzaku widać "oczka" czujników, przy załączaniu wstecznego coś piszczy przez kilka sekund, ale potem dojeżdżajac do przeszkody głucha cisza. Gdzie szukać ewentualnego podłączenia i jak sprawdzić, bez odkręcania zderzaka, czy czujniki są tam zamontowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz z przodu i z tylu te czujniki? jezeli tak to masz na desce wlacznik do tych czujnikow z zielona LED.

wnetrzekonsolaum1yu9.th.jpgthpix.gif

Przy zalaczeniu tego czujnika ( lub przy wbiciu wstecznego) powinien sie wydobyc krotki sygnal z glosnikow a LED powinno sie swiecic.

Jezeli masz tylko z tylu to powinien sie rownierz w czasie wbicia wstecznego wydobyc krotki sygnal dzwiekowy z glosnikow.

Migajaca LED i dluzszy sygnal swiadcza o usterce czujnika/ow.

Musisz podpiac VAGa i sprawdzic, ktory jest padniety.

Wymiana czujnika z tylu wiaze sie z demontazem zderzaka ( przynajmniej w Avancie). Czujnik musi byc oczywiscie polakierowany pod kolor auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki mam tylko z tyłu. Na desce brak zaznaczonego włącznika a przy wstecznym słychać, po wbiciu, sygnał ciągły ok.3 sekundy. Demontaż zderzaka mi się nie uśmiecha, ale pewnie i tak trzeba będzie pojechać podpiąć VAG.

Dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącze się pod pytanie.

mam czujniki z tyłu.

musze wymienić przedni zderzak bo rozwaliłem go o krawężnik, pomyślałem ze mogę kupić taki z czujnikami tylko nie wiem czy jest sens. Czy wystarczy gdzieś wpiąć czujniki, ewentualnie ten guzik i aktywować vagiem czy moduł od tego jest inny niż w przypadku samego tyłu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki mam tylko z tyłu. Na desce brak zaznaczonego włącznika a przy wstecznym słychać, po wbiciu, sygnał ciągły ok.3 sekundy. Demontaż zderzaka mi się nie uśmiecha, ale pewnie i tak trzeba będzie pojechać podpiąć VAG.

Dzięki za podpowiedź.

Ciągły sygnał oznacza uszkodzenie przynajmniej jednego z czujników. Przy sprawnym parktronicku usłyszałbyś krótki sygnał przy wbijaniu wstecznego a później coraz szybsze "pikanie" w miarę zblożania się do przeszkody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącze się pod pytanie.

mam czujniki z tyłu.

musze wymienić przedni zderzak bo rozwaliłem go o krawężnik, pomyślałem ze mogę kupić taki z czujnikami tylko nie wiem czy jest sens. Czy wystarczy gdzieś wpiąć czujniki, ewentualnie ten guzik i aktywować vagiem czy moduł od tego jest inny niż w przypadku samego tyłu??

zeby zadziala przod trzeba oprocz oczywiscie zamontowaniem samych czujnikow w zderzak:

- wymienic sterownik, bo inny jest do samego tylu a inny to t+p

- dorobic wiazke do czujnikow przedenich i poprowadzic ja do sterownika w bagazniku

- zamontowac z przedu "pikacza"

- zamontowac przycisk z instalacja na desce

koszt nowych czesci to ok. 2tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kompie i to po drugim podejściu okazało się, że jeden czujnik jest felerny (brak masy). Dopiero po wyjęciu okaże się czy tylko kabelek, czy do wymiany sam czujnik. Koszt w serwisie ok.240 PLN :shocked: , ale muszę to naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kompie i to po drugim podejściu okazało się, że jeden czujnik jest felerny (brak masy). Dopiero po wyjęciu okaże się czy tylko kabelek, czy do wymiany sam czujnik. Koszt w serwisie ok.240 PLN :shocked: , ale muszę to naprawić.

Szukaj na allegro. Mi udało się kupić czujniki w odpowiednim kolorze lakieru po 32PLN/szt :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale najpierw muszę sprawdzić czy niedomaga czujnik, czy tylko kabelek :wink4:

Rozmawiałem z Człowiekiem z allegro i najlepiej sprawdzić numer na czujniku. W ASO podano mi numer trochę dłuższy niż wystawiane na aukcjach.

Konieczność odkręcania zderzaka i niskie temperatury zniechęcają mnie, jak do tej pory, do podejmowania działań. Chyba, ze zna ktoś inny sposób sprawdzenia poprawności działania czujnika.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...