Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Demontaż kopułki


kafarek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, posiadam ADP 1.6, i nie wkreca mi się na obroty, kreci się do 5 tys obrotów, ogolnie muł straszny nie zbiera sie, zero mozliwosci przy wyprzedzaniu. Zajme sie niedługo demontażem kopułki jakies rady macie? Bo widziałem ze z dojsciem słabo jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął nie od kopułki a od sprawdzenia błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4082 sonda lambda 1 - błąd sygnału
4480 multiplicative mixture correction 1 - mixture too rich - zbyt bogata mieszanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn ten drugi zawsze a ten 1 nie koniecznie. I jeszcze zauważyłem dziś jak mi zgasł bo za szybko puscilem sprzegło, jak chcialem go znowu odpalić odpalił za 3 podejsciem i pracował na 3 garach jak traktor po dodaniu gazu praca rozłozyła sie na 4 ponadto świece sa białe i sonda podobnie biala jak tynk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda mozesz uszkodzona i miesza skladem mieszanki na ubogo. Odlacz sonde i sprawdz jak jezdzi. Jesli wiesz jak sprawdz jak oscyluje lambda w Vagu. Mozna tez na troche odlaczyc akumulator w celu resetu ECU.

Edytowane przez neoxpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oscylacja na kompie była w normie jesli motor pracowal na wolnych a jak sie go trzymało na wyzszych obrotach (3000-4000) to odwalała robote i norma skakala jak głupia :/ Sonda juz byla raz wymieniona nic nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale jesli pierwszy bład powraca po czasie to oznacza cos z sonda. Do kopułki dostaniesz sie odkrecajac zbiornik płynu chłodzniczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po odłączeniu sondy w takim razie czego powinienem się spodziewać i co sie powinno dziać?


Problem rozwiazany :) Sonda sprawna, kopułka też lecz przepływka do wymiany :) Dzieki wszystkim! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jak wygladala twokja uszkodzona przeplywka ? mam podobobny problem tylko przy 4-5 tysiacach odcina zaplon szarpnie autem i gasnie . miales takie cos ?


Jak powinna chodzic klapka przepływomierza ? luzno ciezko ?w jakim polozeniu powinna byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mylisz przepływke z przepustnica. Tak, przepływka robiła mi tak ze kolo 4-5 tyś. silnik na nic nie reagował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ze gasnie to myslisz ze.to przepustnica ?

Bo.jak odkrexilem przeplywomierz to.tak jakby klapka ciezko.chodzib.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...