Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wyciek płynu spryskiwaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem wyciek płynu do spryskiwaczy - płyn wyciekał na wysokości zbiorniczka płynu i był widoczny w postaci sporych zacieków na progu w miejscu łączenia z dolną częścią błotniaka. Zamierzałem "podejść" do zagadnienia jak się zrobi cieplej choć niestety zdaję sobie sprawę że taki płyn obojętny dla stanu karoserii nie jest. Niestety jednak ku mojemu przerażeniu zauważyłem ostatnio mokrą plamę pod dywanikiem gumowym kierowcy od strony przedniego słupka :-( Proszę o podpowiedzi co może być tego powodem, jak się do tego zabrać i co ewentualnie zawczasu zakupić do ewentualnej wymiany (pompkę...?) Dodaj, że spryskiwacze zarówno przodu jak i tyłu (avant) działają. Czy to nieszczelność samego wężyka na króćcu pompki? spotkał się ktoś z Kolegów z taką awarią. Obawiał się że za chwilę, w tych zimowych temperaturach, zacznie mi gnić podłoga:-( Proszę o pomoc, schematy, rysunki itp.

Pzdr

Opublikowano

Odnośnie pompki to możliwe że nie trzyma oring przy pompce. Może być też nieszczelność na połączeniu wężyków. Nie podałeś co za ciecz masz pod dywanem płyn czy zwykłą wodę. Jeśli wodę to sprawdź odprowadzenie wody na podszybiu . Może zatkane kanały?

Opublikowano
  • Autor

Odnośnie pompki to możliwe że nie trzyma oring przy pompce. Może być też nieszczelność na połączeniu wężyków. Nie podałeś co za ciecz masz pod dywanem płyn czy zwykłą wodę. Jeśli wodę to sprawdź odprowadzenie wody na podszybiu . Może zatkane kanały?

A jak sprawdzić te kanały...?

Odnośnie pompki to możliwe że nie trzyma oring przy pompce. Może być też nieszczelność na połączeniu wężyków. Nie podałeś co za ciecz masz pod dywanem płyn czy zwykłą wodę. Jeśli wodę to sprawdź odprowadzenie wody na podszybiu . Może zatkane kanały?

A jak sprawdzić te kanały...?

Podpowie ktoś z Kolegów...?

  • 1 rok później...
Opublikowano

Odnośnie pompki to możliwe że nie trzyma oring przy pompce. Może być też nieszczelność na połączeniu wężyków. Nie podałeś co za ciecz masz pod dywanem płyn czy zwykłą wodę. Jeśli wodę to sprawdź odprowadzenie wody na podszybiu . Może zatkane kanały?

A jak sprawdzić te kanały...?

Odnośnie pompki to możliwe że nie trzyma oring przy pompce. Może być też nieszczelność na połączeniu wężyków. Nie podałeś co za ciecz masz pod dywanem płyn czy zwykłą wodę. Jeśli wodę to sprawdź odprowadzenie wody na podszybiu . Może zatkane kanały?

A jak sprawdzić te kanały...?

Podpowie ktoś z Kolegów...?

Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem wyciek płynu do spryskiwaczy - płyn wyciekał na wysokości zbiorniczka płynu i był widoczny w postaci sporych zacieków na progu w miejscu łączenia z dolną częścią błotniaka. Zamierzałem "podejść" do zagadnienia jak się zrobi cieplej choć niestety zdaję sobie sprawę że taki płyn obojętny dla stanu karoserii nie jest. Niestety jednak ku mojemu przerażeniu zauważyłem ostatnio mokrą plamę pod dywanikiem gumowym kierowcy od strony przedniego słupka :-( Proszę o podpowiedzi co może być tego powodem, jak się do tego zabrać i co ewentualnie zawczasu zakupić do ewentualnej wymiany (pompkę...?) Dodaj, że spryskiwacze zarówno przodu jak i tyłu (avant) działają. Czy to nieszczelność samego wężyka na króćcu pompki? spotkał się ktoś z Kolegów z taką awarią. Obawiał się że za chwilę, w tych zimowych temperaturach, zacznie mi gnić podłoga:-( Proszę o pomoc, schematy, rysunki itp.

Pzdr

Mam ten sam problem od 2 dni- tzn. mokry lewy próg przy kole i kapiący płyn. Dodam, ze mam też spryskiwacze xenonów.Czy ktoś rozwiązał ten problem- tzn. wiem, ze na pewno coś cieknie- tylko co jest najczęstszą przyczyną- pompka, oring, czy może coś na łączeniu zbiorniczków- chciałbym kupić najpierw graty,a potem rozkręcać. Może kolega basso66 się wypowie jak to u niego wyglądało. Może ktoś ma jakieś rysunki?

  • 4 lata później...
Opublikowano
W dniu 21.03.2016 o 08:04, Hadzi78 napisał:

Mam ten sam problem od 2 dni- tzn. mokry lewy próg przy kole i kapiący płyn. Dodam, ze mam też spryskiwacze xenonów.Czy ktoś rozwiązał ten problem- tzn. wiem, ze na pewno coś cieknie- tylko co jest najczęstszą przyczyną- pompka, oring, czy może coś na łączeniu zbiorniczków- chciałbym kupić najpierw graty,a potem rozkręcać. Może kolega basso66 się wypowie jak to u niego wyglądało. Może ktoś ma jakieś rysunki?

Trochę odgrzewam, ale czy rozwiązałeś może problem ?? Również kapie mi przy kole.

Pozdrawiam

Opublikowano
57 minut temu, pinki192 napisał:

Trochę odgrzewam, ale czy rozwiązałeś może problem ?? Również kapie mi przy kole.

Pozdrawiam

Zdejmij nadkole, tam idą przewody do reflektorów.

Opublikowano
1 godzinę temu, duzy616 napisał:

Zdejmij nadkole, tam idą przewody do reflektorów.

U Ciebie ciekło z przewodów?? Myślałem że to pompka może puszczać. 

Opublikowano

Kiedyś miałem w a4 b8 że jak psikałem na reflektory to ciekło w lewym nadkolu. Okazało się że na złączce węże się rozłączyły. 

Opublikowano
5 minut temu, duzy616 napisał:

Kiedyś miałem w a4 b8 że jak psikałem na reflektory to ciekło w lewym nadkolu. Okazało się że na złączce węże się rozłączyły. 

Mam jeszcze jedno pytanie. Dziś na postoju z zapalonym światłami pryskałem na szybę kilka razy ale ani razu nie uruchomiły się spryski reflektorów. Co jaki czas się one załączają??? Psikałem kilka razy,  dłuższa chwile.

Opublikowano
8 minut temu, pinki192 napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie. Dziś na postoju z zapalonym światłami pryskałem na szybę kilka razy ale ani razu nie uruchomiły się spryski reflektorów. Co jaki czas się one załączają??? Psikałem kilka razy,  dłuższa chwile.

A nie cieknął właśnie wtedy płyn po nadkolu, u mnie tak było. 
Spryski załączają się chyba co piąte naciśnięcie spryskiwacza (oczywiście jak nie masz nic pozamieniane za pomocą VCDS) Acha światła mijania włączone.

Najlepiej włączyć światła mijania pokrętłem i wtedy za pierwszym naciśnięciem musi spryskać lampy.

Opublikowano
14 minut temu, duzy616 napisał:

A nie cieknął właśnie wtedy płyn po nadkolu, u mnie tak było. 
Spryski załączają się chyba co piąte naciśnięcie spryskiwacza (oczywiście jak nie masz nic pozamieniane za pomocą VCDS) Acha światła mijania włączone.

Najlepiej włączyć światła mijania pokrętłem i wtedy za pierwszym naciśnięciem musi spryskać lampy.

Właśnie cieknie przy nadkolu. Ale za kołem tam gdzie zniorniczek płynu 

20201217_170521.jpg

Edytowane przez pinki192

Opublikowano
11 godzin temu, pinki192 napisał:

Właśnie cieknie przy nadkolu. Ale za kołem tam gdzie zniorniczek płynu 

20201217_170521.jpg

Miałem dokładnie to samo.

Musisz zdjąć nadkole.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.