Magistrala CAN

organista177

Witam, zakładam nowy post bo nigdzie nie znalazłem kompletnej odpowiedzi. Mam samochód z 1999 roku model 2000 po lifcie, mam pełnego FIS'a z GPS-em i z tego co wiem był wczesniej telefon (chyba nokia). Posiadam radio chorus i chciałbym zmienić na chorus II albo Concert II lecz wydatek 200zł na moduł CAN aby działało podświetlenie nie jest przyjemny. Jak sprawdzić czy w 100% mój samochód posiada juz magistrale CAN ?

Niech mnie ktoś poprawi, ale B5 nie posiada magistrali CAN w rozumieniu tej technologii.

B5 oparte jest na linii K a jedynie radio i licznik coś tam z CAN mają wspólnego i to też nie do końca ponieważ samo RNS idzie po CAN, ale aby na liczniku pokazało navi to potrzebne jest TMC, czyli tłumacz z CAN na CAN, sic!

Czyli w takim przypadku tak czy inaczej nie obejdzie się bez tego modułu ? Już nawet nie chodzi mi o włączanie radia w momencie przekręcenia stacyjki... Czy na Fisie będe mial informacje z radia i przede wszystkim czy bede miał podświetlenie po zmianie radnia na Chorus II albo Concert II ?

Jaki masz licznik ? jaka wersja ? Jeśli masz licznik z cyfrowym zegarkiem to dwa kable z szafy do radia i wszystko śmiga było to opisywane na forum.

Edytowane przez Tom A4