Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radio słabo odbiera.


karaluch8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam audi a4 b5 avant rocznik '97, i mam problem tego typu że radio słabo odbiera. Radio wcześniej posiadało oryginalny wzmacniacz o ten http://img836.imageshack.us/img836/1825/antenaavant.jpgi również słabo odbierało. Urwała się antena, dałem zwykłą antenę i nadal to samo, słabo odbiera, już lepiej odbiera na kawałku kabelka.. Już nie mam pomysłu, radio wyciągałem, styki poprawiałem i dalej słabo odbiera. Jakiś pomysł? Separator może założyć? Ale czy to coś da? Jak miał oryginalny wzmacniacz to i tak słabo było z odbiorem, na automatycznym szukaniu nie był w stanie wychwycić stacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a radio jakie? ori? bo jak zwykłe to bez separatora nie da rady tego zrobić. tylko ori radio daje napięcie na wzmacniacz anteny a jeśli takie nie masz to separator jest obowiązkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a radio jakie? ori? bo jak zwykłe to bez separatora nie da rady tego zrobić. tylko ori radio daje napięcie na wzmacniacz anteny a jeśli takie nie masz to separator jest obowiązkowy.

Radio oryginalne GAMMA.

edit; Może wie ktoś jakie powinno być napięcie na tym kablu antenowym? Sprawdził bym czy podaje wgl napięcie.

I wie ktoś od czego jest ta czerwona wtyczka? http://img833.imageshack.us/img833/475/0wyp.jpg

Edytowane przez karaluch8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup nową antene ze wzmacniaczem, oryginalny wzmacniacz się zapewne spalił, miałem taki sam problem w swojej a4 b5, po wymianie na nową antene ze wzmacniaczem, łapał idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie anteny. Jedna która aktualnie jest, to ma parę anten, nie wiem chyba też od nawigacji czy od czegoś tam, a druga nie pasi w otwór w dachu. Aczkolwiek po podłączeniu tej nie pasującej do otworu w dachu, gdzie wychodzi jeden kabel z anteny, wydaje się że lepiej odbiera. Aczkolwiek nadal to nie to... Chyba będzie się trzeba zaopatrzyć w taką antenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Odgrzeje trochę kotleta :)

Otóż w mojej B5-ce mam problem z radiem, które potrafi gubić zasięg. Niekiedy odbiera bardzo dobrze, czasem strzasznie szumi. Do tego, gdy włącze ogrzewanie tylniej szyby, sygnał znika całkowicie. Ma ktoś jakieś pomysły od czego zacząć?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Odgrzeje trochę kotleta :)

Otóż w mojej B5-ce mam problem z radiem, które potrafi gubić zasięg. Niekiedy odbiera bardzo dobrze, czasem strzasznie szumi. Do tego, gdy włącze ogrzewanie tylniej szyby, sygnał znika całkowicie. Ma ktoś jakieś pomysły od czego zacząć?

Pozdrawiam.

Ja mam nadal swój nierozwiązany problem. Odbiera bo odbiera, ale szczyt marzeń to to nie jest :| Do tego, jak podłączę nawigację do zapalniczki to już kompletny szum, nic nie leci... A najlepsze jest to, że gra radio, słabo. Otwieram drzwi - gra zarypiście - zamykam drzwi, no i kółko się zamyka :F Chyba nie będę jeździł z otwartymi drzwiami? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego chyba nie trzeba magika żeby wiedzieć, że masz ewidentny problem gdzieś z antena i jej zasilaniem. skup się na tym, może masz dwie anteny złe, może gdzieś zasilanie nie dochodzi. tak czy inaczej zajmij się anteną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej B5 z 95r. też miałem problem z gubieniem fal, okazało się że nie dochodziło zasilanie do wzmacniacza antenowego ( 8D5035225 ) , przy radiu był przepalony kabelek, nie chciało mi się bawić w sztukowanie, kupiłem 5m kabla w kolorze białym, takim jaki zasilany był oryginalnie i teraz nie mam problemu. W Audi A4 B5 do `99r. separator nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jeszcze raz. Mam tą antenę http://img836.imageshack.us/img836/1825/antenaavant.jpg3 - wiadomo, kabel antenowy. Ale 4 - to jest zasilanie? Po włączeniu radia na 4 pojawia się napięcie. Nie sprawdzałem na kablu antenowym... Czy jeśli kupię taką antenę http://img.bazarek.pl/104206/16168/shopfiles/antena43002.jpg i wiadomo, czarny do kabla antenowego, a czerwony do czerwonej wtyczki, będzie to w końcu działało?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przewód nr 4 podłączasz do zasilania po włączeniu radia, czyli niebieski przewód w kostce ISO zasilającej i powinno działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przewód nr 4 podłączasz do zasilania po włączeniu radia, czyli niebieski przewód w kostce ISO zasilającej i powinno działać

No, no. Napisałem chyba że na 4-ce pojawia się napięcie po włączeniu radia. Więc po jaką cholerę mam coś podłączać?. Chodzi mi tylko o to, czy ta antena będzie działać bez problemu. Czy może szukać oryginału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :hi: Podłączę się do tego tematu z radiem Gamma ale trochę z innym problemem... może coś poradzicie mądrego na to.

Problem polega na tym, że radyjko odbiera bardzo dobrze cały czas ale podczas słuchania radia co kilkanaście sekund przełącza się na kasetę, której oczywiście nie ma włożonej. Słychać dziwny dźwięk, jakby cały czas szukało kasety i chciało ją włączyć. Po wsadzeniu długopisu (aby zablokować podskakiwanie tej blaszki w środku) radio nie przełącza się już na Tape ale dalej niemiłosiernie mieli coś środku. Co to może być :dontknow: ? Radyjko jeździ w modelu A4 B5 1995r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Majsterzy, pomocy!

Próbuję znaleźć odpowiedź i chyba w całych internetach tego nie ma, albo informacje są niepełne... 
Oczywiście mam problem z odbiorem radia poza miastem, zabieram się za to i myślę, że zbiór poniższych odpowiedzi może pomóc także innym. Najpilniejsze są 3 pierwsze pytania.

1. Jakie napięcie podaje radio chorus na kabel antenowy? Wiem, że w teorii +12V, ale czy w rzeczywistości aż tyle? U mnie jest niewiele ponad 10,5V, czy jest to problem?

2. Czy napięcie biegnące z radia na wzmacniacz anteny powinno pojawić się także na bacie anteny (tzn. na gwincie stopki pod bat)? Czy jedynie docierać do wzmacniacza i na nim się kończyć?

3. Chce mieć najlepszy możliwy odbiór, a mam urwaną stopkę oryginalnego wzmacniacza anteny, więc planuję zakupić poniższy zestaw. Czy ktoś wie czy to faktycznie może być oryginał i czy będzie tak dobry jak piszą? Czy macie może lepsze propozycje?
http://allegro.pl/antena-aktywna-snap-roka-audi-a3-8l-a4-b5-a6-c5-i7059002263.html

4. Czy antena ulega zużyciu z czasem, czy wymienia się ją jedynie w momencie uszkodzenia? Jeśli ulega zużyciu to jak to sprawdzić?

5. Czy przewód anteny ulega zużyciu z czasem, czy wymienia się go jedynie w momencie uszkodzenia? Jeśli ulega zużyciu to jak to sprawdzić?

6. Czy wzmacniacz anteny ulega zużyciu z czasem, czy wymienia się go jedynie w momencie uszkodzenia? Jeśli ulega zużyciu to jak to sprawdzić?

W moim konkretnym przypadku temat dotyczy:
Audi A4B5 avant, oryginalne radio z modelu B6 (chorus). Oryginalny wzmacniacz z wtykiem ROKA (jednogniazdowy) nr 4B9 035 501 B. Oryginalny bat ~45 cm. Oryginalny przewód anteny.

 

czekam na pomoc i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dokładnie ten sam model radia i anteny oraz ten sam problem. Dołączam się do zapytania. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...