jaki blok silnika

arni1.8turbo

Witam wszystkich. Szukalem i znalazłem przyczyne moich problemow w silniku. I zdecydowalem sie na kupno dolu lub calego silnika bo w moim juz raz wymienialem panewki. I mam teraz do was wytanie, czy kazdy 1.8turbo będzie pasowal zamiast mojego bex-a. Czy moja glowica będzie pasowac do innego bloku. I czy to prawda ze wczesniejsze silniki były mocniejsze? Pozdrawiam

A panewki drugi raz zaczely pukac, ale na 100 % bede wiedzial jutro bo dzisiaj niechcialo mi sie zrzucać misy.

Jak wał korbowy ma owal na czopach to się nie dziw ,że panewki rozwala.

Wlasnie niewiem ile poprzedni wlasciciel tak jezdzil na tych wywalonych panewkach. Pomirrzylem wal i nic niezauwazylem ale mialem stare przyzady. Moze sam wal wymienic?czy tedy bede musial korby zmienic?

Edytowane przez arni1.8turbo

Jutro wieczorkiem rozbiore. 25tys temu wymienilem ostatnio jak kupilem auto. Myslalem ze to turbo postukuje bo mam luzy na wirniku, turbo podmienilem dzisiaj idalej stuka delikatnie.te stukanie wystepuke tylko jak jade z rowna predkosci powyzej 2tys obrotow, a jak zdejme noge z gazu to przestaje i przy zmianie biegow jak ostro sie rozpedzam.

Może być panew. Albo stetoskop i spróbuj wywołać te stuki na jałowym albo rozbieraj w mak

To niejest mocne walenie. Moze to napinacz lancuszka bo po nocy czasami mi sie odezwie, ale okaze sie wieczorem co to jest.

Działaj i bądź dobrej myśli. Może to pierdoła a może wał pękł :)

wał, może pompa wody się zaciera ale pewnie wymieniałeś z rozrzadem przy tamtych panewkach, ona też potrafi odgłosy dawać dziwne chociaż nie stukanie, Kolega "mesiah "

dobrze pisze ze wał może być do d*py. z dołem nie problem dopasujesz większość, oprocz starszych wersji 1.8T typu ,,jeśli chodzi o wał mam nawet dwa jeden od avj i jeden od anb także oddam tanio co prawda ten od anb musze dokladnie dac do zmierzenia. Powodzenia w remoncie.

pozdr

Gratów do tych silników jest od groma. Jakoś to ogarniesz przyzwoitym kosztem. A może w ogóle okaże się ,że to duperela.

No witam wszystkich. Rozebralem dopiero wczoraj w nocy bo wczesniej niedalem rady a meczylo mnie to i do 1 w nocy siedzialem. Okazalo sie ze znowu panewka na 4 cylindrze ma luzy i troche opilkow w misce. Chyba poprzedni wlasniciej zabil ten silnik niewymieniajac oleju i dlatego panewki stukaly, turbina tez pewnie sie zatarla i wsadzil inna. Moim zdaniem tez silnik za duzo zmeczony jest aby go remontować a niby 155tys km mial jak go kupowalem. Nowa panewka wytrzymala 25 tys. Mam do kupienia silnik za 3 tys z pewnych rąk z przelotem 140tys, pewnie lepiej orginalny niz remonyowany.

Edytowane przez arni1.8turbo

Nie wierzę w to pewne 140. Remont kompletny pewniejszy i będziesz wiedział co masz. A to najważniejsze.

Nowy wał (zależy jak ten dostał) w nominale i do niego szlif na 1 nad wymiar. Nowe panewki główne oraz korbowe. /sprawdź od razu gładzie cylindrowe. Tak czy inaczej motor do wyjęcia.

Edytowane przez Mesiah

Motor jezdzi w aucie mojego dobrego kumpla mechanika nawet jest tutaj na forum. Auto bylo sprawdzane w serwisie jak bylo kupowane czy jest to prawdziwy przybieg. A moze wie ktos ile taki remont kosztuje?

Edytowane przez arni1.8turbo

Zależy od zakresu robót i cen w Twoim rejonie. Ja u siebie ten motor na wypasie z głowicami , szlifem cylindrów itp zrobiłbym za 3.5-4tyś z częściami. Może trochę taniej

U mnie to mozna zapomniec. Musialbym wyslac motor do polski, najgorsze jesr ze ja potrzebuje auto caly czas bo do pracy i dzieci do szkoly trzeba wozica a taki remont to dlugo potrwa. A ty sam robiles ten remont?

Ja go nie robiłem bo nie musiałem. Znam ceny bo pracuje trochę w zawodzie.