Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opóźnienie spadania obrotów w trakcie zmiany biegów


mati95115

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W wielu silnikach ALT borykamy się z problemem wolno spadających obrotów podczas zmiany biegów. Próbowaliśmy już rożnych sposobów ale na marne. Wklejam logi zachowania się przepustnicy i wtrysków. http://vaglog.pl/log_205489.html( 1 log na postoju 2 w trakcie jazdy) Moim zdaniem podczas jazdy po puszczeniu gazu przepustnica nie zamyka się od razu tylko powoli również paliwo nie zostaje odcięte. Czy tak powinno być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepływka ci nie pierdzieli się ? Ja miałem podobny przypadek u siebie gdy zmieniałem bieg przepływomierz tak jakby nie odpuszczał na sekunde i powstawał warkot jakbym gazował dalej .. niewiem czy to samo macie ale ja podmieniłem przepływke i odrazu inaczej wszystko wróciło do normy ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wykluczyłbym przepławkę bo mogę ją odłączyć i będzie to samo. Dodam jeszcze ze na zgaszonym silniku jak dodam gaz na maxa to ładnie pokarze 100% i jak od razu puszcze to w ułamku sek się zamyka.

No a tak wgl Ty masz TDI wiec tez inaczej

Edytowane przez mati95115
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czujnik położenia sprzęgła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaka jest skala problemu u Ciebie, ale w dieslu jest to normalna sprawa. Sprawdź jak Ci opadają obroty na postoju a jak w czasie jazdy po wrzuceniu na luz. Jeżeli problem wystepuje tylko w czasie jazdy to najprawdopodobniej właśnie tak ma być. Przypuszczam że w ten sposób chcieli zniewelować zużycie sprzęgła przy zmienie biegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura obroty mają od razu spadać w dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati95115 - jak poradziles sobie z problemem? mam podobmy, u mnie op wymianie N80 zaworu odpowietrzania zbiornika paliwa, problem zmniejszyl sie o polowe
Mam 2.0 TFSI 2006r wiec moze byc inaczej, choć sądze ze akurat ten problem moze byc podobny

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina leży po stronie czujnika położenia sprzęgła wiem z własnego doświadczenia.

dlaczego zatem nie wywala błedu? a druga sprawa na zimnym silniku u mnie jest ok, ale jak tylko sie odrobine rozgrzeje to zaczyna sie wolne opadanie obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wolno spadały obroty z powodu uszkodzonego zaworka odpowietrzenia skrzyni korbowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...