Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyraźcie swoją opinie


Radex121

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich chciał bym sie was poradzić

Aktualnie jeżdże na 225/45/18 i jestem mega zadowolony z wyglądu auta na tych felach i oponach ale na wyglądzie sie

niestety kończy ....

Zbliża mi sie wymiana opon i zastanawiam sie nad zmianą kół na mniejsze ponieważ bardzo dużo jeżdże Niemcy Polska

Polska Niemcy

I chodzi mi po głowie wymiana kół na 205/50/17 albo 205/55/16 z przyczyn komfortu i ze względu na spalanie

I tu pytanie do was możecie doradzić co lepiej kupić ?

Między 205/50/17 a 205/55/16 jest tylko 5mm różnicy więc nie dużo ale powiedźcie coś od siebie

Edytowane przez Radex121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

215 jest za dużo o 15mm większe koło i bardziej będzie oszukiwać licznik itp ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Ci na spalaniu jak i komforcie polecam 205/55/16 sam osobiście dużo jeżdżę Polska Holandia - Holandia Polska obecnie jeżdżę na 215/40/18 jest to zestaw letni, zestaw zimowy mam 215/45/17 a wcześniej na poprzedniej Audi miałem właśnie 205/55/16 i wypadały najlepiej pod względem komfortu jak i spalania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wyczytałem to miedzy 205/50/17 a 205/55/16 nie ma dużej różnicy w spalaniu ciekawe jak z komfortem hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

215 jest za dużo o 15mm większe koło i bardziej będzie oszukiwać licznik itp ...

Bzdura.

To jest idealny zamiennik rozmiaru 235/45/17 który jest zalecany do B6

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej kieruj się ceną bo komfort i spalanie jest porównywalny. Oczywiście nowa o tych wielkościach bliskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie tak wydaje ze będzie podobny komfort jak i spalanie miedzy 205/50/17 a 205/55/16

A co do ceny to opona 17 będzie droższa o jakieś 100 zł niż opona 16 cala

No i co ważne 17 będzie lepiej wyglądać hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale za wygląd też się płaci . W przypadku 17 lub więcej to może być duża różnica i tak na prawdę to nie wiem czy warta. Weźmy pod uwagę to że w miarę jak przybywa cali to ubywa komfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...