Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujniki cofania nie działają po odpaleniu samochodu


torp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio zabrałem się za naprawę czujników parkowania. Podjechałem do znajomego mechanika i zgodnie z sugestiami z forum chciałem sprawdzić VCDS-em co jest nie tak. Niestety program zwrócił informację, że nie nawiązał połączenia z modułem. Jakby go nie wykrywał. Sprawdziłem więc czujniki na ucho i okazało się, że dwa z nich były uwalone.

Wymieniłem te czujniki na nowe - nie firmowe.

Po naprawie okazało się, że czujniki działają wyłącznie kiedy jest włączony zapłon. Po odpaleniu samochodu, gdy próbuje włączyć wsteczny słychać długie piiiii - czyli błąd systemu (czasami nic nie słychać) i czujniki nie działają.

Czytałem w necie, że potrzebny jest jakiś dodatkowy przekaźnik czy coś takiego.

Zgodnie z wklejką serwisową samochód wyposażony był fabrycznie w tylne czujniki cofania.

Proszę o pomoc w sprawie, bo dostaje białej gorączki z tymi czujnikami, a vcds-em nic nie można zdiagnozować.

Pozdrawiam

torp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie kupuj zamienników

Po drugie zobacz innym kablem innym programem się podłączyć do sterownika bez tego będziesz szukał i szukał.

jak innymi czytaj liczba mnoga kablami i wersjami programu najlepiej VCDS em nie uda ci się podpiąć spróbuj dostać się do sterownika i sprawdz w jakim jest stanie.

masz sedana więc jest na tylnym pasie po stronie kierowcy być może była jakaś przygoda kiedyś i sterownik dostał po d*

Jeśli Ci się nie uda podpiąć do niego żadnym programem to podmień sterownik na inny i sprawdź

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Do modułu PDC udało się wbić innym programem. Okazało się, że moduł pokazuje błąd prawego skrajnego czujnika. Po wymianie na oryginalny i usunięciu błędu sytuacja dokładnie ta sama - po zapłonie moduł działa, po odpaleniu samochodu błąd prawego skrajnego czujnika.

Sprawdziłem wizualnie i miernikiem wiązkę (każdy przewód) do czujników - brak uszkodzeń. Podmieniłem moduł - ten sam błąd.

Sprawdziłem też kolejność pinów według schematu z tego wątku http://a4-klub.pl/index.php?/topic/69931-upgrade-systemu-pdc-parktronic-czujniki-z-przodu-zdalne-zalaczanie/?p=1089331#entry1089331

Okazało się, że u mnie w brązowej kostce modułu brakuje przewodu w pinie nr 6 - odpowiadającym za podanie sygnału wstecznego.

Układ w kostce wygląda następująco:

pin 1 - czarno/czerwony

pin 2 - żółto/czerwony

pin 3 - czerwony/fioletowy

pin 4, 5, 6 - brak

pin 7 - pomarańczowo/brązowy

pin 8 - brązowy

pin 9 -brak

pin 10 - brązowo/czerwony

pin 11 - brak

pin 12 - zielono/niebieski

pin 13 - brak

pin 14 - pomarańczowo/zielony

pin 15, 16 - brak

Ze wszystkich wyszukanych schematów nic nie pasuje. Może ktoś jest w stanie rozszyfrować co dalej z tym zrobić.

Być może poprzedni właściciel wstawił jakąś samoróbkę, chociaż wiązka wydaje się oryginalna, a moduł na włączonym zapłonie działa poprawnie.

Pozdrawiam

torp


No więc rozwiązałem problem czujników parkowania.

Niestety albo i stety jest tak jak pisał Robero321 - wstawiłem używane oryginały i wszystko hula.

Pzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...