Skocz do zawartości
IGNOROWANY

17733,34,35,36 Bledy vag


Przemo031

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moje audi adr smiga na lpg (sekwencja) i wyskakuja bledy spalania stukowego, jak do tego tematu podejsc ? jest tez problem na PB bo ma mula w pewnym zakresie obrotow... zalalem srodek do czyszczenie wtryskow, odlaczylem aku, wykasowalem bledy i smigam na PB, przeplywomierz wymieniony ale nie pomoglo, gdy auto zimne lubi czasami strzelic w dolot szczegolnie jak na dworze zimno. Jestescie cos w stanie pomoc ?

Edytowane przez Przemo031
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli strzela w dolot to najprawdopodobniej masz nieszczelne wtryski LPG, podjedź do gazownika na sprawdzenie szczelności, ewentualnie na regulację instalacji i prawidłowe ustawienie map :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strzela w dolot na pb, Lpg jest szczelne bo odlaczalem instalacje lpg i nie pomagalo. Jak rozlaczylem aku to tak jaby jest lepiej... moze mapy PB sie rozjechaly albo jakis czujnik siedzi ... czym zimniej tym mocniej przerywa... Jak jest -10 na dworze i silnik zimny to zanim sie rozgrzeje nie da rady jechal autem nie wkreca sie na obroty itp. Jak sie rozgrzeje to jest rakieta. Jak jezdze na lpg to auto ma moc i wysztko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak odłączyłeś LPG to co dokładnie zrobiłeś, czy zakręciłeś LPG na butli i wypaliłeś całość z układu ? Odepnij jeszcze czujnik temp. i zobacz czy pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odlaczylem elektrozawor przed wtryskami lpg co uczynilo brak gazu na listwie. Czujniki teperatury wypinalem i nic nie dawalo mam dwa czujniki . Kiedys robilem logi przeplywomierza i niby ok.
teraz od czasu odlaczenia aku jest w miare dobrze bo dzis mialem 0 stopni na dworze a auto ochoczo jechalo z naprawde malym mulem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak odłączyłeś elektro zawór to nie znaczy że on akurat nie puszcza :P zakręć LPG na butli, wypal z układu i wtedy sprawdzisz czy to lpg nie jest winne :) Błędy, które ci wyskoczyły moim zdaniem a raczej jestem tego pewny że są konsekwencją tych strzałów a strzały najprawdopodobniej są powodowane przez wtryski LPG :) Jeżeli nawet elektrozawór jest szczelny to po jego odłączeniu w przewodzie między nim a wtryskami znajduje się LPG, które podczas odpalania tworzy mieszankę i strzela w kolektor :) Zrób tak jak napisałem czyli zakręć LPG i wypal je z układu a problem ze strzałami powinien ustąpić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może reduktor puszcza w kolektor i dlatego strzela.

Wypal gaz i zobacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parownik regenerowalem wiec nie puszcza, teraz od dwoch dni jak odpaczylem aku jezdze na PB i jest wszystko ok. Slyszalem ze lpg moze rozwalic mape PB i moze dlatego to sie dzieje... dzis cieply dzien i zero strzalow nie muli i wszysto jest ok. Postaram sie podpiac pod instalacje lpg i zobaczyc mapy i czas wtrysku moze to cos mi powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pokaże ci to że wtryski są nieszczelne, na ten brak mocy przy pewnych obrotach to możliwe że mapy masz porozwalane ale przy strzałach to musi być gdzieś nieszczelność. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co udalo mi sie zauwazyc to swist jakby turbo przy pewnych obrotach... ale skad ciezko zlokalizowac... czasami go slyszalem na wydechu a czasami w dolocie... zrobilem odme bo byla peknieta ale nadal ten dzwiek jest i mam prawie pewnosc ze to przerywanie jest z nim powiazane... Mial moze ktos cos podobnego w tym silniku ? Zatykalem dolot to gasnie wiec dolot niby szczelny... jeszcze popatrze na kolektor wydechowy po weekendzie moze gdzies pekl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresor i sprawdzenie szczelności najlepszy sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...