Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podlaczenie wzmacniacza i suba


morak18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam klubowicze, mam pytanko jak puscic kabel zasilajacy wzmacniacz? Najbardziej chodzi mi o jak dostac sie do komory silnika? Co zrobic zeby byl jak najlepszy dostep, co odkrecac itp? Prosze o jak najszybsza odpowiedz. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmiesz osłonę-polke pod kierownica i tam masz główną szynę bezpośrednio z aku, kilka grubych czerwonych kabelkow.

Minus z budy i git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki chcesz ten wzmacniacz i subwoofer zamontować? Ori czy coś innego? Bo ori to się zrobi bez przeciągania kabli od aku :P

Edytowane przez Tweak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co się pchać do AKU. Możesz zasialnie wziąć z okolic MCE. Tam jest główna listwa zasilająca urządzenia wewnątrz auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakłóceń nie powinno być. Jeśli będziesz chciał zastosować jakiś mocny wzmacniacz wielokanałowy to polecałbym jednak pociągnąć zasilanie bezpośrednio od aku.

Ja znam dwie możliwości.

1. Pod kierownicą. W komorze silnika wychodzi się pod komputerem silnika, aby to porządnie zrobić jest trochę roboty ponieważ trzema zdemontować ramiona wycieraczek a następnie podszybie aby móc zdemontować komputer silnika. Pod komputerem a dokładnie pod jego obudową jest guma z przepustami, jest tam jeszcze kilka wolnych miejsc. Moim zdaniem jest to najbardziej solidne wykonanie.

2. Za schowkiem pasażera też jest tam jakiś przepust bo ciągnąłem tamtędy przewód od syrenki alarmowej. Nie przyglądałem się temu wariantowi pod kontem grubego przewodu ale chyba też powinien przejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicach schowka jest przelot i przejdzie dobre miejsce bo blisko aku tyle że trzeba puścić najpierw pilota od strony komory silnikowej w postaci drutu który przebije wygłuszenie z twardej gąbki.

Dość łatwo to idzie tyle ze pilot musi być dobry puszczałem tamtędy przewody do czujnika jakości powietrza od klimatronika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obu wariantach należy zwrócić szczególną uwagę na szczelność przepustu. Jeśli odpływy wody z komory aku nie są regularnie czyszczone to potrafi się tam zrobić jezioro. Wtedy woda przez takie nieszczelności wcieka do kabiny ale pod dywany i dowiadujemy się o tym dopiero jak nam chlupie pod stopami. Ale wtedy moduł komfortu i BT już pływają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja puscilem przez komputer, male naciecie, customowa uszczelka i jest super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...