Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dystanse kół, a napęd Q.


Cezarrr

Rekomendowane odpowiedzi

Czy dolozenie dystansow kół o różnej grubości 13mm przód i 17 tył nie popie...li nic w napędzie przy quattro?

Xperia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dolozenie dystansow kół o różnej grubości 13mm przód i 17 tył nie popie...li nic w napędzie przy quattro?

Xperia

Witaj,

Dotychczas jeżdziłem na 13 mm front i tył 17 mm przy jednakowych parametrach felg(17" i ET45) i opon.

Na tym setupie przy Quattro jeżdzi się rewelacyjnie i nic nie ma prawa się dziać,

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się, jakie polecacie dystense? Jakie są najbezpieczniejsze i czy w ogóle to jest bezpieczne rozwiązanie?

http://allegro.pl/dystanse-13mm-audi-vw-57-1-5x112-5x100-sruby-i5097267356.html - czy to jest bezpieczne czy trzeba raczej stosować znane marki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 18" 8j + 15mm na tył na strone, z przodu nie wsadze bo obciera o błotnik na eibachu. Prowadzenie na +++

na 17" 7,5j mam przód i tył odystansowany i rewelka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 18" 8j + 15mm na tył na strone, z przodu nie wsadze bo obciera o błotnik na eibachu. Prowadzenie na +++

na 17" 7,5j mam przód i tył odystansowany i rewelka :)

Witam Panowie,

Podłączając się pod temat, bo właśnie przymierzam się do założenia dystansów, czy założenie ich tylko na tył nie powoduje problemów z prowadzeniem (np. w koleinach)? W końcu robi się rozjaz w szerokości obu osi. Aha, jaki maksymalnie można założyć dystans typu przelotowego? dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co miałoby być niebezpieczne, skoro np. oryginalnie w B6 Q rozstaw kół na osi przedniej różni się o 5mm w stosunku do osi tylnej.

Istotna jest wysokość założonych kół przód/tył, choć tutaj jakieś tolerancje zapewne też obowiązują (np. zużycie bieżnika, wszak rozkład sił hamowania nie jest proporcjonalny między osiami i opony na przedzie pomimo napędu 4x4 szybcięj będą zużywały się)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy można spokojnie zakładać takie dystanse jakie pokazałem w linku kilka postów wyżej? Czy raczej polecacie coś porządniejszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dolozenie dystansow kół o różnej grubości 13mm przód i 17 tył nie popie...li nic w napędzie przy quattro?

Xperia

Witaj,

Dotychczas jeżdziłem na 13 mm front i tył 17 mm przy jednakowych parametrach felg(17" i ET45) i opon.

Na tym setupie przy Quattro jeżdzi się rewelacyjnie i nic nie ma prawa się dziać,

Pozdrawiam!

I tak mi mow ;-) Dzięki wszystkim za info. Dystanse zamówione

Xperia

Podłączę się, jakie polecacie dystense? Jakie są najbezpieczniejsze i czy w ogóle to jest bezpieczne rozwiązanie?

http://allegro.pl/dystanse-13mm-audi-vw-57-1-5x112-5x100-sruby-i5097267356.html - czy to jest bezpieczne czy trzeba raczej stosować znane marki?

Ja właśnie od nich zamawiam. Sporo osób chwalilo,

Xperia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy można spokojnie zakładać takie dystanse jakie pokazałem w linku kilka postów wyżej? Czy raczej polecacie coś porządniejszego?

Kolego zakładaj je śmiało :hi:

Dystom to bardzo dobra jakość, lekkie i dobra cena :hi:

Wysłane z jabłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...