Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Spadek mocy - tryb awaryjny, notlauf

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Problem chyba znany. Przy mocniejszym wciśnięciu pedału przyspieszenia, przy ok. 3000 obr/min gwałtowny i odczuwalny spadek mocy. Potem auto już słabo przyspiesza.

Po wyłączeniu silnika przez jakiś czas wydaje się, że jest OK, aż do momentu mocniejszego przyspieszania, kiedy to silnik przechodzi w tryb awaryjny.

Jakie układy funkcjonalne osprzętu silnika proponujecie zweryfikować i w jakiej kolejności? Na razie nie dysponuję systemem VAG. Ale chciałbym przynajmniej wiedzieć na jakie wydatki się przygotować. Czy to zawór N75, czy łopatki kierownicy turbiny spalinowej, czy może coś innego.

Proszę o informację.

Pozdrawiam

ujasak

Opublikowano

bez logów to wróżenie z fusów :wink4:

Opublikowano

Witam,

Problem chyba znany. Przy mocniejszym wciśnięciu pedału przyspieszenia, przy ok. 3000 obr/min gwałtowny i odczuwalny spadek mocy. Potem auto już słabo przyspiesza.

Po wyłączeniu silnika przez jakiś czas wydaje się, że jest OK, aż do momentu mocniejszego przyspieszania, kiedy to silnik przechodzi w tryb awaryjny.

Jakie układy funkcjonalne osprzętu silnika proponujecie zweryfikować i w jakiej kolejności? Na razie nie dysponuję systemem VAG. Ale chciałbym przynajmniej wiedzieć na jakie wydatki się przygotować. Czy to zawór N75, czy łopatki kierownicy turbiny spalinowej, czy może coś innego.

Proszę o informację.

Pozdrawiam

ujasak

Witam

na początek sprawdż wężyki przy zaworku N75 .....ewentualnie podmień zawór N75 z zaworem od EGR

Pozdrawiam

ps. a jak dopadniesz vaga to: :vaglogi:

Opublikowano

U mnie jest to samo jak przekraczam pewne obroty to mam wyrażny spadek mocy a pół roku temu turbina była czyszczona i zmieniony N75,ale zauważyłem pod turbiną dużą ilośc oleju i to mnie niepokoi

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

ja mam to samo:/ co to trzeba w koncu zrobic?

Opublikowano

ja mam to samo:/ co to trzeba w koncu zrobic?

zapiąć VAG i zrobić logi

Opublikowano

nie jestem w temacie z vagami i logami, co to oznacza?

Opublikowano

dzięki, pozdrawiam :hi:

Opublikowano

Część mechaniczną czyli zapieczone łopatki możesz zweryfikować od razu przy wyłączonym silniku i ostudzonej turbinie.

Chwytasz ręką dźwigienkę, która steruje łopatkami i ciągniesz do góry.

Jeśli nie da się ruszyć, nie chodzi w całym zakresie lub/i jak pociągniesz, to nie wraca samo w dolne położenie to znaczy, że zapieczone i najprawdopodobniej tu leży przyczyna.

I proszę, używajcie szukajki, bo wszystko już było na ten temat.

Opublikowano

dzieki zegarek :>

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.