Skocz do zawartości
IGNOROWANY

(BKN 12.2005) intensywnie dymi na biegu jalowym i podczas obciazenia


danielm81

Rekomendowane odpowiedzi

A to ten znajomy co pisałeś, czyli buta nie było a siadły i tak pewno po kilku latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja uwazam że prostowanie rury oczywiscie z głową jeszcze nikomu nie zaszkodziły, miałem w życiu kilkanascie smaochodów, bardzo czesto z nogą w podłodze i jeszcze nigdy nic nie zdechło, tzn jedziesz bumm i stoisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja często auto muszę wyprowadzać na spacer, to po rozgrzaniu nie ma „z głową” tylko full ogień do końca map, tak było z każdym i każdy po powrocie „jest szczęśliwy”.

Lata temu jak dorwałem 2,0 TDI kumpla, wtedy to jeszcze te 116ps to koleś powiedział że ten silnik w życiu tak równo i cho nie pracował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z głową w sensie po rozgrzany i po prostowaniu rury schładzanie turbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie głowa tylko zakichany obowiązek :) nie ważne jaki styl jazdy.

w B8 masz drugą pompę elektryczną która działa nawet po wyłączeniu silnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi powiedzieli 2 dobre, 2 słabe i 2 leja i co wymieniłbys 2 czy 4, ja wymieniłem 6 zeby mieć święty spokój a nie za 100, 200 czy 300 km znowu sie denerwować widząc w lusterku chmurę dymu. Czy za każdym razem jak odpale to czy śmierdzi czy nie, czy chodzi równo, czy chodzi głośno?

Jak bedziesz miał do wymiany opony które są od nowości na aucie i wulkanizator powie że jedna spoko, dwie takie sobie a czwarta łysa, to wymienisz jedną,

trzy, czy może komplet?

Jak sprawdzić? Kamera do środka i widać czy coś nie halo. Zresztą co cię o to głowa boli jak mechanik sprawdzi ciśnienia i kamerą? No chyba, że serwisujesz u kowala to warto wiedzieć i mu podpowiedzieć, ale on nie wiadomo czy cie posłucha.

diagnoza: 5szt. na 6 uszkodzone - leja na stole pomiarowym, 1 moglby zostac, kamera wizyjna obejrzane srodki cylindrow nie widac zadnych niepokojacych rzeczy. Jutro montaz 6 szt, nie wiem czy nie sprawdzic dodatkowo pompy wysokiego cisniena, czy przypadkiem niczego nie luszczy do srodka (ktos ma jakies doswiadczenia?) Czlowiek powiedzial ze proforma powinno sie zmienic filtr paliwa, ale zmienialem jakies 10kkm temu wiec nie wiem czy jest sens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ford z 2002r żeby pompa sie łuszczyła. Co do filtra to zadam a takie pytanie. Jakbyś miał bzykać piekna laske wieczorem która tyle co wyszła piekna wypachniona spod prysznica to nie opłukałbyś wacka bo myłeś rano????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ford z 2002r żeby pompa sie łuszczyła. Co do filtra to zadam a takie pytanie. Jakbyś miał bzykać piekna laske wieczorem która tyle co wyszła piekna wypachniona spod prysznica to nie opłukałbyś wacka bo myłeś rano????

Ty chyba masz jednak jakis problem, no nic. Co do filtra paliwa to rowniez wrzuce. Dodatkowo jezeli paliwo nie bylo spalane wlasciwie, moglo sie przedostac wraz z olejem z powrotem do ukladu, nie widze absolutnie aby przybylo go na miarce, dodatkowo na zapach tez nic nie ma oodejrzanego, zastanawiam sie czy to tez nie zrobic - olej wymienany w styczniu tego roku, jak robiles u siebie?

To nie ford z 2002r żeby pompa sie łuszczyła. Co do filtra to zadam a takie pytanie. Jakbyś miał bzykać piekna laske wieczorem która tyle co wyszła piekna wypachniona spod prysznica to nie opłukałbyś wacka bo myłeś rano????

Ty chyba masz jednak jakis problem, no nic. Co do filtra paliwa to rowniez wrzuce. Dodatkowo jezeli paliwo nie bylo spalane wlasciwie, moglo sie przedostac wraz z olejem z powrotem do ukladu, nie widze absolutnie aby przybylo go na miarce, dodatkowo na zapach tez nic nie ma oodejrzanego, zastanawiam sie czy to tez nie zrobic - olej wymienany w styczniu tego roku, jak robiles u siebie?
ps. Czy masz moze jakis kontakt/namiary kto moglby odkupic komplet 6szt. do regeneracji za jakas drobna kwote ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no cłopie zastanów sie co piszesz? Wymieniasz wtryski uszczelki i inne pierdułki za kwote kilku ładnych tysiecy za równowartość których przecietny kowalski kupuje samochód i sępisz na nowy filtr za 120 zł :co::glupek2:

Nikt nie kupi bo nie regeneruja, sam trzymam 4 szt na pólce, jak chcesz to ci odsprzedam będziesz miał 10 szt :buhaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no cłopie zastanów sie co piszesz? Wymieniasz wtryski uszczelki i inne pierdułki za kwote kilku ładnych tysiecy za równowartość których przecietny kowalski kupuje samochód i sępisz na nowy filtr za 120 zł :co::glupek2:

Nikt nie kupi bo nie regeneruja, sam trzymam 4 szt na pólce, jak chcesz to ci odsprzedam będziesz miał 10 szt :buhaha:

jeszcze jedno pytanie: czy do kompletu 078 dokupuje sie jeszcze jakies podkladki lub uszczeliki czy cokolwiek innego, czy wtryskiwacz jest gotowy do montazu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie no cłopie zastanów sie co piszesz? Wymieniasz wtryski uszczelki i inne pierdułki za kwote kilku ładnych tysiecy za równowartość których przecietny kowalski kupuje samochód i sępisz na nowy filtr za 120 zł :co::glupek2:

Nikt nie kupi bo nie regeneruja, sam trzymam 4 szt na pólce, jak chcesz to ci odsprzedam będziesz miał 10 szt :buhaha:

Czego Ty wymagasz od człowieczka który przez rok jeździ rozjebanym autem ?

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkładki pod wtryskiwacz sa w komplecie, trzeba jeszcze wymienic oringi na wtryskach na wężykach powrotnych, na metalowych wężykach dopływowych i te zewnetrzne dekielki w kształcie rombów



Nie no cłopie zastanów sie co piszesz? Wymieniasz wtryski uszczelki i inne pierdułki za kwote kilku ładnych tysiecy za równowartość których przecietny kowalski kupuje samochód i sępisz na nowy filtr za 120 zł :co::glupek2:

Nikt nie kupi bo nie regeneruja, sam trzymam 4 szt na pólce, jak chcesz to ci odsprzedam będziesz miał 10 szt :buhaha:

Czego Ty wymagasz od człowieczka który przez rok jeździ rozjebanym autem ?

No tak łata nicią dziurawego kondoma nie zadba o biezące wymiany ale ze mnie głupek :facepalm::glupek2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech Polacy gnieciuchy i duciarze. Zastaw się a postaw się przed sąsiadami a na utrzymanie potem nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty ciągle z tymi prezerwatywami ;]

Dla mnie jest to po prostu nie do pomyślenia jak można eksploatować auto w takim stanie i to przez rok, dwie minuty w necie i masz przyczynę, znasz przyczynę lecisz do mechanika żeby całego silnika nie wywalić na śmietnik... a swoją drogą może po prostu zacząć od mechanika...

Jak słyszę swój rozrząd rano to mnie ciarki przechodzą, ale jak w niedziele wychodzę z kościoła i słyszę te a6 to stwierdzam że u mnie jest cisza.

Polak auta nie naprawia, czeta aż się rozpadnie. Stańcie sobie na parkingu dużego sklepu w dużym mieście i posłuchajcie jak pracują silniki w autach.. i nie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co i jeżdżą mimo wszystko. A moze juz tak bogato ze wymieniają po prostu jak sie juz rozleci a nie zanim?

A propo dziurawego condoma mój mechanik ma dwa takie powiedzonka jedno ja wyżej a drugie o ryzyku ze jest jak "całowanie lwa w dupe, przyjemność żadna a ryzyko za***iste"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po wymianie kompletu bsh 078 plus kompletu filtrow i oleju, problem jak do tej pory niewystapil, przejechane 100-150km. Bede obserwowal i jezeli nic sie nie wydarzy to temat bede zamykal - problem rozwiazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używki były na allegro 6 szt za 2800 zł sprzedawał je użytkownik tego forum nawet w dziale sprzedam były te wtryski , niby 3 idealne 2 w bardzo dobrym stanie i jeden w średnim tylko na forum nie podał przebiegu a na allegro podał ze przebieg 145 tys wiec jak dla mnie to bomba zegarowa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...