Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głowica BKE/BRB do AJM ?


DanielMod

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem się dowiedzieć czy głowica z nowszych 1.9 będzie pasować do sinika AJM ?. Chciałem kupić taką głowicę kompletną bez pompek i przełożyć moje .Czy jest sens czy regenerować moją ? W grę u mnie wchodzi wymiana słynnego wałka ,szklanek itp . Ewentualnie z jakiego motoru pasuje głowica ? Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie powinna pasować z wszystkich motorów na PD, tych 1,9 tdi 8V, a także 2,0 tdi 8V :decayed:

Z doświadczenia nie widzę sensu zakładania "nowszej", od 2005 roku bodajże są one "Made in Poland" i trwałością sporo odbiegają od tych wcześniejszych "Made in Germany " :P

Nie wiem jaki zakres prac regeneracyjnych masz do wykonania przy swojej głowicy, jak standardowy to bym się nie zastanawiał i regenerował :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zrobienia przy mojej głowicy będzie wałek , szklanki , czyli standardowo jak we wszystkich PD . Wymieniłbym też oringi na pompowtryskach . Co do kupna innej głowicy skłania mnie to że w mojej obawiam się wybitych gniazd pompek . Przebieg u mnie 320 tys . Głowica np z tego linku http://allegro.pl/audi-a4-b7-1-9-tdi-05r-glowica-silnika-bke-116km-i5088821332.html lub ta http://allegro.pl/vw-audi-seat-skoda-2-0-tdi-bke-glowica-kompletna-i5035617921.html . Przy okazji wymiany zrobiłbym świeży kompletny rozrząd . Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał byś sprawdzić numery wałków, czy te w tych głowicach nie są pod DPF-a (dokładnie nie pamiętam bo część z nich BRB albo BKE wychodziła przygotowana pod montaż DPF-a).

Poza tym powycierane wałki są na tyle powszechne, że nie kupił bym głowicy z wałkiem na odległość, bez dokładnej, organoleptycznej oceny głowicy jak i wałka :naughty:

Co do stopnia zużycia gniazd pompek, to w tych nowszych będą pewnie one wyglądały tak samo po przebiegu 160 tysięcy , jak twojej po 320 :hi::decayed:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Pewnie zdecyduje się na regenerację mojej głowicy. Kolego jaką masz opinię odnośnie wałka firmy Nockentechnik ? Cena adekwatna do jakości ? Dużo jest na forum o wałkach ale na temat tego nie znalazłem informacji :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnej opinii, na razie jeżdżę na ori powycieranym wałku, zalany MILITEC1 i obserwuję :P:decayed:

Może ktoś się odezwie , co ma go zamontowanego u siebie, ale wątpię żeby miał ktoś jakiś zacny przebieg na nim :naughty:

Czytając opisy sprzedawców wygląda nieźle, tylko że to dopiero jego praca w silniku zweryfikuje te same superlatywy :hi:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również się borykam z głowicą, planuje wymianę na lipiec wraz z nowymi akcesoriami oprócz PD gdyż są nowe.


Pewnie zdecyduje się na regenerację mojej głowicy

Regenerował juź kolega swoją głowice?, jak tak to gdzie i jakie cenny.

Pozdrawiam

Edytowane przez kamikadzex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...